/Samo Mursa slavila u prvom kolu Superlige VUKOVARKE OSVOJILE PRVI DOMAĆI BOD
mok mursa

Samo Mursa slavila u prvom kolu Superlige VUKOVARKE OSVOJILE PRVI DOMAĆI BOD

Danas je krenulo natjecanje ženskoj i muškoj odbojkaškoj Superligi. Ne možemo biti pretjerano zadovoljni nastupima slavonskih predstavnika u prvom kolu, samo su Osječki odbojkaši startali pobjedom, a donekle pozitivnim rezultatom se može ocjeniti i domaći bod ŽOK Vukovar protiv snažne ekipe Olimpika.

Vukovarke su sjajno krenule u utakmicu, odigrale su dva sjajna seta i imale 2:0, no onda slijedi pad koncentracije, Olimpik preuzima inicijativu i nažalost do kraja preokreće i odlazi u Zagreb s dva boda. Osječanke su dva seta dobro prirale Marini, u trećem je ponestalo i motiva i koncentracije pa su Dalmatinke u trećem setu lakoćom slavile i uzele sva tri boda.

1. ŽOK ENNA VUKOVAR – OK OLIMPIK 2:3 (25:16,25:19,23:25,23:25,9:15)
2. OK BRDA – OK SPLIT 3:0 (27:25,26:24,25:10)
3. OK POREČ – HAOK RIJEKA CO 0:3 (17:25,14:25,15:25)
4. OK MARINA KAŠTELA – ŽOK OSIJEK 3:0 (25:21,25:23,25:16)

MOK Mursa donio je dva vrijedna boda iz Splita nakon jedn dosta neobične utakmice u kojoj su i oni i domaćin silno oscilirali. Osječani su sjajno krenuli, razbili Split u prvom setu, pa su onda sljedeća dva bili potpuno van utakmice, a onda u završna dva ponovno bili daleko bolji protivnik. Marsonia je u svojoj povijesnoj prvoj superligaškoj utakmici sjajno krenula, osvojila prvi set i činilo se imala recept za Sisak. U drugom setu ta je igra potpuno nestala, gosti su ostavili Marsu na samo 17 poena, a nije bilo puno bolje niti u trećem setu. Četvrti je bio izjednačeniji, no ponovno su gosti iz Siska pokazali da iskustvo igranja u elitnom razredu jako puno znači pa su i njega odveli na svoju stranu i kući otišli sa sva tri boda.

1. OK ZADAR – OK KITRO VARAŽDIN 3:1 (25:23,12:25,25:16,26:24)
2. MOK MARSONIA – OK SISAK 1:3 (25:21,17:25,19:25,22:25)
3. OK ROVINJ – MOK RIJEKA 0:3 (19:25,15:25,19:25)
4. OK MEDICINAR TRNJE – OKM CENTROMETAL 3:0 (25:18,25:20,30:28)
5. OK SPLIT – MOK MURSA – OSIJEK 2:3 (14:25,25:21,25:16,12:25,10:15)