Mursa pobjednički završava uspješnu polusezonu, Marsonia napokon prekinula negativan niz

Kao i njihove kolegice, i odbojkaši su došli do kraja jesenskog dijela sezone te im predstoji odmor od mjesec dana. Posljednje kolo donijelo je gostovanja za obje slavonske ekipe, a pobjednički na odmor idu i Mursa i Marsonia. Mursaši su nastavili s pobjedama, Sisak na domaćem terenu nije imao šanse protiv raspoloženih Osječana koji kući nose pobjedu 1:3 (25:23, 25:27, 20:25, 16:25). Susret nije započeo dobro za Mursu jer su gosti pokazali zube odmah od početka te su velikom borbenošću i bolje odigranom završnicom uzeli prvi set na svoj konto. Bio je to poziv za odbojkaše Marija Tepperta da se probude jer je bilo očito da se Siščani na terenu nove dvorane Zeleni brijeg neće olako predati. Teško osvojen drugi set za Mursu je bio poticaj prema potpunom preokretu, a treći i četvrti set su bili rutina za Osječane koji tako nakon 114 minuta odbojke uzimaju i 10.pobjedu ove sezone. Mursaši su ovom pobjedom došli do 30.boda, što je dovoljno za drugo mjesto prvenstvene ljestvice, a iza zagrebačke Mladosti.

Odbojkaši brodske Marsonije su uspjeli prekinuti negativan niz pobjedom protiv fenjeraša Gorice 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 23:25) te tako u pozitivnom ozračju odlaze na odmor. Iako su Brođani bili favoriti u ovom susretu, domaći odbojkaši nisu ekipa koju treba podcijeniti jer se radi o ekipi koja je prošla zagrebačku školu odbojke te tako mogu biti opasni za svakog protivnika. Odbojkaši Milenka Lubine su zbog toga ozbiljno shvatili ovaj susret te su jako dobrom igrom uzeli prvi set u svoju korist. Nisu se domaćini predali nakon gubitka prvog seta te su uspjeli osvojiti drugi set odličnom završnicom. Nakon toga je na terenu postojala samo jedna ekipa, a to je bila Marsonia koja je vrhunskom odbojkom uspjela slomiti otpor neugodnih domaćina te su tako upisali drugu pobjedu ove sezone. Ova 3 boda su dovela Marsoniju na 10.mjesto prvenstvene ljestvice sa 7 osvojenih bodova te će Milenko Lubina sa svojim igračima pokušati u drugom dijelu sezone napraviti još bolji rezultat.