Mursa nastavlja istim ritmom i u slavonskom derbiju

Za vikend je odigrano i 5.kolo Superlige odbojkaša u kojem se odigrao prvi ovogodišnji slavonski derbi između Marsonije i Murse. Utakmica je protekla u potpunom znaku dominacije Osječana te su pobjedom 0:3 (13:25, 12:25, 25:27) nastavili s pobjedama u ovogodišnjem prvenstvu te se nalaze na vrhu prvenstvene ljestvice ispred zagrebačke Mladosti, dok se Marsa nastavlja koprcati oko sredine i dna tablice te su ovim porazom zauzeli 10.mjesto te ih čeka neizvjesna borba za bodove u nastavku prvenstva.

Kao što je i bilo očekivano, Mursa je od početka utakmica krenula nametati svoj tempo igre te su vrhunskom odbojkom i bez puno grešaka uzeli prva dva seta u kojima Marsonia nije uspjela napraviti neke veće probleme favoriziranim gostima. No bez obzira na teško izgubljene setove, domaći odbojkaši se nisu predavali te su podignuli nivo igre u posljednjem setu u kojem su počeli stvarati velike probleme Mursašima. Set je otišao na razliku na stranu Osječana, no lijepo je vidjeti da domaći igrači uspijevaju podignuti nivo igre bez obzira na izgubljene setove te sa svojom borbenošću mogu napraviti velike probleme ekipama s vrha tablice u narednim utakmicama.

Srednji bloker Murse Petar Majer je očekivano zadovoljan predstavom svoje ekipe:

„Odigrali smo relativno laganu utakmicu protiv ekipe Marsonije koja je uvijek bila neugodan protivnik. Iskreno očekivali smo malo veći otpor u uvodna dva seta kojeg je i bilo na momente, ali nismo im dali davali previše prilika. Priliku su tek dobili u tom završnom setu kada smo mi igrali u izmješanoj postavi. Povezali su par poena i ugrozili čistu pobjedu, ali uspjeli smo izvući pobjedu bez izgubljenog seta. I za kraj htio bih pohvaliti naše igrače, Lovru Škugora I Luku Peljušića, koji igraju u Marsoniji na posudbi i kojima želimo svu sreću u nastavku ove sezone kao i našim rivalima, ali i velikim prijateljima u Marsoniji.“

S druge strane, libero domaće ekipe Alen Šunjić teško da može biti zadovoljan rezultatom:

„Ovaj vikend smo ugostili ekipu koja će se sigurno boriti za naslov prvaka, MOK Mursa. Protivnik koji je bio uvjerljivi favorit u utakmici, ali to nas nije obeshrabrilo, te smo pokušali pružiti jako dobar otpor. Nažalost u tome nismo uspjeli, te su prva dva seta otišla na njihovu stranu. Treći set smo skupili snage i koncentracije da im se suprostavimo, i odigrali jako kvalitetan set. Nekoliko malih sitnica su presudile u njihovu korist, pa je iz tog razloga i treći set pripao gostujućoj ekipi, koja je zasluženo pobjedila. Iz utakmice sa MOK Mursom smo shvatili kako smo mi jedna mlada, perspektivna momčad koja napreduje iz utakmice u utakmicu. Mi se već okrećemo idućoj domaćoj utakmici protiv Kitro Varaždina, gdje ćemo se potruditi da im pružimo jako dobar otpor i nadamo se još jednoj pobjedi u sezoni.“

U sljedećem kolu Marsonia i dalje ostaje na domaćem terenu, a u goste im dolazi uvijek neugodni i ove sezone vrlo jako Kitro Varaždin te je pred Brođanima nova teška utakmica. S druge strane, Mursi u Gradski vrt dolazi OK Gorica koja se nakon 5 odigranih utakmica nalazi na pretposljednjem mjestu te bi ovo trebala biti nova utakmica u kojoj će trener Mario Teppert biti u mogućnosti odmarati prvotimce i dati priliku mlađim igračima.