Mrtva utrka na Istoku, Psunj iskoristio kiks Batrine

Odigrani su i preostali susreti 24. kola Prve ŽNL BPŽ Zapad i Istok. Na Istoku u dva boda su raspoređene prve četiri ekipe koje su sve ovo kolo bile stopostotne. S druge strane, na Zapadu Psunj Sokol grabi prema tituli a visoku pobjedu obilježila je NK Mladost iz Cernika.

NK GRANIČAR 2:6 NK ZVONIMIR

Gostima iz Donje Vrbe bila je nužna pobjeda kako bi ostali u ravnopravnoj utrci za prvaka 1. ŽNL BPŽ Istok i tu pobjedu su ostvarili suvereno i bez većih problema.

Pod imperativom pobjede gosti su reagirali izvrsno te je obrana domaćina prvi put kapitulirala već u petoj minuti prvim pogotkom na utakmici Marka Družića. U 14. minuti već je 0:2, domaću mrežu trese Filip Marinović. Do poluvremena vidjeli smo još dva pogotka, Družić je svoj drugi zabio već u 26. minuti, dok je za domaćine na 1:3 smanjio Vinko Gačić pet minuta kasnije. Mreže se nisu tresle sve do 52. minute kada Marić povisuje na 1:4, a domaćini tada ostaju i sa igračem manje. Družić je svoj hat-trick postigao u 73. minuti, a na visokih 1:6 diže Roberto Brekalo u 84. minuti. Do kraja susreta domaćin je uspio smanjiti na 2:6 golom Mateja Radičevića.

NK VINOGORAC 4:1 NK SLAVONAC

U mrtvoj utrci za prvu poziciju Istoka svoje mjesto pod suncem traži i trećeplasirani Vinogorac, kojemu su osim kiksa njegovih izravnih konkurenata nužne i njegove pobjede. A do šesnaeste pobjede u sezoni došli su protiv momčadi iz sredine prvenstva, NK Slavonca iz Gornje Bebrine.

Poveli su domaćini već u osmoj minuti pogotkom Davida Radmana. Tomislav Đurković u 18. minuti vraća stvari na početak, da bi u 37. minuti za novo vodstvo domaćina bio precizan Martin Barišić. U drugom poluvremenu pritisak domaćina jača, a okrunjen je sa drugim Radmanovim pogotkom u 65. minuti te pogotkom Martina Krpana u 72. minuti za konačnih 4:1.

NK OMLADINAC 2:0 NK PODCRKAVLJE

Zaslužena pobjeda za NK Omladinac kojom se ovom pobjedom ostavlja u utrci za naslov ali će također morati vrebati kikseve direktnih konkurenata kako bi se domogla trona 1. ŽNL BPŽ Istok.

Sve bitno u ovoj utakmici dogodilo se unutar 120 sekundi. Naime, mreže su mirovale sve do 74. minute kada je mrežu gostiju napokon otključao Ivan Lišćuk i to iz udarca sa bijele točke. Domaćin je iskoristio šok gostiju od primljenog gola i prije nego što su se gosti uspjeli snaći, već je bilo 2:0. Epilog isti, ponovno kazneni udarac, strijelac isti, ponovno Ivan Lišćuk, i tri boda ostaju u Starom Topolju.

NK SLOGA VRPOLJE 2:3 NK GRANIČAR SLAVONSKI ŠAMAC

Petoplasirana ekipa iz Šamca proslavila je golom u posljednjim minutama u Vrpolju svoju treću pobjedu u nizu, ukupno četrnaestu prvenstvenu, dok je Sloga iz Vrpolja upisala jubilarni deseti poraz ove sezone.

Gosti su poveli u 27. minuti, strijelac je bio Marko Ovničević. Sloga poravnava rezultat u 37′ pogotkom Burazina. Da se na odmor ne bi otišlo sa neriješenim rezultatom pobrinuo se Joco Stokić u 41. minuti dovevši goste ponovno u vodstvo. Uporni domaćini ne odustaju, Damjanović poravnava na 2:2 u 61. minuti. I kada se činilo da će svatko kući odnijeti po bod ukazao se Mislav Munjiza i sva tri boda odlaze u Šamac za konačnih 2:3.

-Obostrano otvorena utakmica gdje smo dva puta vodili  a domaćin se uporno vraćao. Kod rezultata 2:2 nas 16-ogodišnji vratar E. Branković skida dvije “mrtve” šanse. Igrači s klupe donose prevagu i u 90.min zabijamo za pobjedu i dalje ostajemo najbolja gostujuća ekipa. Domaćinu pohvale za fer igru i sretno u završnici prvenstva. Suđenje odlicno. Mojim dečkima čestitke na još jednoj pobjedi. –komentirao je svoje viđenje utakmice trener gostiju Ivan Jurić.

NK ŠOKADIJA 3:9 NK PSUNJ SOKOL

U ljepotici kola sa čak 12 golova počastile su nas ekipe Šokadije i trenutnog lidera prvenstva 1. ŽNL Istok NK Psunj Sokola koji je sa ovom vrijednom pobjedom pobjegao prvom pratitelju Batrini na 4 boda i tako prvenstvo dva kola prije kraja drže kompletno u svojim rukama.

Rezultatski ova utakmica je već bila riješena u 23. minuti susreta kada je na semaforu stajalo 0:3 za goste. U ovoj utakmici istakla su se trojica strijelaca pa smo tako kod domaćina imali hat-trick Gabrijela Didovića sa svoja tri gola u 28., 47 i 60. minuti. S druge strane,  goste su predvodili fantastični Enis Seferović sa čak četiri pogotka (11., 42., 57. i 63. minuta), Senad Bajrić također sa hat-trickom (4., 45. i 64. minuta) dok su “samo” jednom za goste poentirali Alen Debeljak te Armin Abazi iz udarca sa bijele točke.

NK MLADOST CERNIK 6:0 NK SVJETLOST

Mladost iz Cernika obilježila je treću pobjedu u nizu, ovaj puta sigurnu pobjedu nad NK Svjetlosti 6:0. Također, zanimljiva je i činjenica da je to domaćinu petnaesta pobjeda ove sezone dok su gosti zabilježili petnaesti poraz.

Domaćini su u ovoj utakmici također relativno rano riješili pitanje pobjednika. Naime, već do poluvremena rezultat je bio već 5:0 pa su domaćini u drugom poluvremenu mogli malo spustiti papučicu gasa. Strijelci za domaćine su se rasporedili tako da je svatko postigao po jedan pogodak pa su redom zabijali Toni Sokić u 16. minuti, Ivan Škramić minutu poslije da bi u 20. minuti već bilo 3:0, iz kaznenog udarca siguran je David Turkalj. Do poluvremena zabijali su još Luka Vlainić u 37. minuti te za kraj u 45. minuti Vinko Mikanović. Konačnih 6:0 za Mladost postavio je u 62. minuti Gabrijel Trobić.

NK BUDUĆNOST REŠETARI 0:3 NK BONK

NK BONK iz Bebrine devetom je prvenstvenom pobjedio skočio na sedmo mjesto prvenstvenog poretka, i to pobjedom protiv jednog od izravnih konkurenata za to mjesto, NK Budućnost iz Rešetara, koja ovim porazom pada na ljestvici te je sada deveta sila 1. ŽNL Zapad.

NK Bonk uvelike može zahvaliti svome heroju Antoniju Feriću koji je svojim hat-trickom odlučio utakmicu. I to na kakav način, već u prvom poluvremenu, u razmaku od 25 minuta. Golovi su redom padali u 6., 25. i 31. minuti susreta za važna tri boda za goste iz Bedrine.

NK POSAVAC 1:1 NK SLAVONAC BRODSKI STUPNIK

U Davoru se odigrala jedina utakmica bez pobjednika ovog kola. Za to su zaslužni NK Posavac koji je obilježio peti, odnosno NK Slavonac koji je izborio sedmi neodlučeni ishod ove sezone.

Iako je završilo neodlučeno, većina utakmica je provedena u vodstvu domaćina. Naime, domaćini su u vodstvo došli već u petoj minuti susreta, a strijelac je bio Marino Marjanović. Vodstvo je trajalo sve do 88. minute kada Josip Petković donosi bod gostima iz Brodskog Stupnika te se pobrinuo da gosti iz Davora ne vrate praznih džepova.