/Motičina juri prema naslovu prvaka U SLJEDEĆEM KOLU LIDER DOČEKUJE ISKRICU U DERBIJU KOLA
motičina

Našička druga ŽNL stigla je do 20. kola u kojem je Motičina stigla do vrijedne pobjede u Nizi kojom je napravila veliki korak prema naslovu prvaka.

Dva pogotka Slivečka i otvarajući Karina donjeli su mirno slavlje lideru i povećanje prednosti zahvaljujući pobjedi Željezničara u derbiju protiv Seljaka. Da nije oduzetih bodova Motičina bi već mogla slaviti titulu, a ovako će se morati koncentrirati za sljedeća iskušenja. Josip Pavić je donio prednost Seljaku već u 8. minuti utakmice, no Željo se vraća već nakon 10 minuta golom Hovanjeca. Pred odlazak na odmor kapetan domaćih Tomislav Kolembus iz kaznenog udarca donosi prednost Željezničaru. U drugom dijelu, u 73. minuti Hovanjec svojim drugim pogotkom potvrđuje pobjedu svoje momčadi koja je sada na -6 od Motičine i -2 od Željezničara.

Lila se lakoćom obračunala s desetoricom igrača Sloge, po dva puta su zabijeli Hendrich i Kubaša, a po jednom Pauković i Lazar za uvjerljivih 6:0. Tek nešto manje efikasni bili su igrači Iskrice protiv Zoljana. Hattrick je upisao Ivan Kovačević, a po jedan su zabili Amidžić i Lukačević, dok je u 89. minuti poraz Zoljana ublažio Koš, no njegova momčad je i dalje prikovana za dno i siguran je putnik u Ligu NS Našice. To je gotovo sigurno nakon pobjede Poleta u Stipanovcima u susretu prepunom jedanaesteraca. Domaćin je imao dva, od kojih je jedan realizirao, a gost jedan koji je realizirao Mihaljević u 31. minuti. U 38. domaćin je zapucao najstrožu kaznu da bi Kundid u 44. povećao prednost Poleta, a iz drugog pokušaja s 11 metara Vinkešević smanjuje na 1:2, no do kraja se Mladost nije uspjela vratiti do kraja i bodovi su otišli u Bokšić.

Dva pogotka Benotića i jedan kapetana Flegara donjeli su uvjerljivu pobjedu Croatiji protiv Poganovaca. Šipovac je na svom terenu bio bolji od Omladinca 3:1, a gosti su prvi došli do prednosti, strijelac je u 8. minuti bio Korov, a onda Klaban i Antolović do odmora rade preokret, a na otvaranju nastavka Kubala postavlja konačni rezultat, a pokušaj povratka gostiju u 68. minuti postao je nemoguća misija jer je zbog prigovora isključen Šepčić.

našice2

U sljedećem kolu Motičina u derbiju dočekuje Iskricu, Seljak Slogu, a Željezničar ne bi trebao imati pretjeranih problema na gostovanju kod Poleta.