/MOK Mursu čekaju dva gostovanja za potvrdu 3. mjesta Superlige U SRIJEDU MURSA IGRA ZAOSTALU UTAKMICU PROTIV MLADOSTI
DSCN4793

Nakon pobjede u proteklom kolu protiv Centrometala na domaćem parketu, osječki odbojkaši imaju gostujuću turneju, najprije u nedjelju gostuju u Karlovcu u nevažnoj utakmici, a u srijedu u Zagrebu protiv Mladosti igraju susret koji nosi vrijedne bodove pošto se prenose u drugi krug natjecanja.

Očekivano bez ikakvih problema Mursaši su odradili posao protiv Centrometala, tek je u drugom setu došlo do opuštanja pa su gosti osvojili set, nakon čega se momčad trenera Meringera uozbiljila i preostala dva osvojila bez većih uzbuđenja. U nedjelju s početkom u 17,00 sati Osječani će odmjeriti snage s Karlovcem kojeg su u Osijeku u u 7. kolu uvjerljivo nadigrali, pa je za očekivati da će pobjeda stići i na gostovanju, iako ponavljamo taj susret zaista nema nikakvu rezultatsku važnost pošto će naši odbojkaši među najbolja 4, dok će Karlovac u borbu za očuvanje prvoligaškog statusa. Inače Karlovac će na parket i u petak kada će odigrati zaostali susret 1. kola protiv aktualnog prvaka Mladosti Ribola Kaštela.

U srijedu ipak puno važnija, ali i puno zanimljivija utakmica za Meringerovu momčad. Ponovno je riječ o gostovanju, ovoga puta u Domu odbojke u Zagrebu s druge strane mreže nalazit će se moćna HAOK Mladost. Ne sumnjamo da se Mursa može nositi s Mladosti, iako je realno domaćin favorit. U Osijeku je Mladost slavila 3:1 nakon 4 vrlo izjednačena seta, i zaista je šteta da Mursaši nisu osvojili barem bod u tom susretu.

Nakon tog susreta u srijedu, slažu se nove tablice s prenesenim bodovima iz međusobnih susreta 4 najbolje momčadi, a već je jasno da su uz Mursu i Mladost u tom dijelu prvenstva svoje mjesto izborili Ribola Kaštela i Rijeka.