Moguće uvođenje trećeg prijelaznog roka u režiji FIFE

FIFA razmatra uvođenje i trećeg prijelaznog roka za nogometaše. U razgovoru za njemački ARD direktor nogometnih inicijativa James Kitching je spomenuo ovu mogućnost koja bi mogla postati realnom.

Oglas

Trenutno su prijelazni rokovi regulirani na način da traju najviše 12 tjedana između pojedinih sezona te 4 tjedna na polovici sezona.

Oglas

Prijelazni rokovi će biti fleksibilni i omogućit će pomicanje trenutnog, tako da će transferi biti mogući između kraja stare sezone i početka nove sezone – izjavio je Kitching.

Oglas

FIFA će u ovoj delikatnoj situaciji biti fleksibilna i prilagodljiva pa će dozvoliti da se prijelazni rokovi na koje utječe epidemija pomaknu kako bi trajali između kraja tekuće i početka iduće natjecateljske godine.

Foto FB FIFA