/Marin Stanušić odlučio derbi Šokadije i Mladosti (SĐ) JOSIP MILARDOVIĆ POGOTKOM ZA BOD TORPEDU
mladosti

Kompletirano je 9.kolo MŽNL Osijek – Vinkovci. Jučer je odigrana većina utakmica, danas samo dvije ali možda i najzanimljivije. Šokadija je ugostila ekipu Mladosti, dok je Otok gostovao u Kuševcu kod Torpeda.

Pred 300-tinjak gledatelja odigrao se susret Šokadije i Mladosti gdje je Mladost bila spretnija i došla do nova tri boda. Marin Stanušić je dobio priliku u drugom poluvremenu i iskoristio ju je na najbolji mogući način u 59.minuti kada je zabio pobjednički pogodak.

Babina Greda   Šokadija – Mladost (SĐ)  0:1

Igrali smo sa jednom izuzetno kvalitetnom momčadi, znali smo da se radi o pojedincima koji su igrali 3. ligu, mislim upravo na ovoj utakmici jer se to pokazalo da se radi o izuzetno kvalitetnoj momčadi. Moram reći da čitavih 90 minuta gosti su dominirali, imali su kontrolu igre i na kraju zaslužen pobjedili. Mojim igračima nemam šta zamjeriti, borili su se, zalagali su se. Danas je jednostavno pobjedio bolji – Miroslav Buljan, Šokadija.

Znali smo da Šokadija igra tvrdo, na malo golova, da dobro stoje i da su bili stopostotni na svom terenu. Ali mi smo danas bili fenomenalni, odigrali smo odličnu utakmicu, taktički smo stajali izvrsno, momci su odigrali baš onako kako sam tražio od njih. Pobjeda je potpuno zaslužena i čista, čestitke mojim momcima na zalaganju, trci i htijenju, kad je tako, rezultat ne može izostati. Mi idemo ovo proslaviti, imamo pozitivan niz, uživajmo u tome, a već od sutra se okrećemo idućem kolu. Domaćinu želim puno sreće u nastavku prvenstva – Ivan Denić, Mladost (SĐ).

mladost sđ 2

šokadija-mladost

U Kuševcu se igrala jako teška utakmica između domaćeg Torpeda i gostujućeg Otoka. Gosti nisu iskoristili loše  prvo poluvrijeme domaćina i na kraju su otišli kući sa bodom. Gosti su došli do prvog pogotka već u petoj minuti preko Dine Augustinovića, domaćin se trgao tek drugo poluvrijeme i u 55.minuti preko Josipa Cige Milardovića pogotkom iz kaznenog udarca došao do vrijednog boda.

Kuševac    Torpedo – Otok 1:1

Za mene kao trenera je bila utakmica za infarkt. Jednostavno mi imamo jedan veliki problem, već od početka prvenstva to prvo poluvrijeme uđemo nekako mlitavo, nezainteresirano, iako se dogovorimo sve, ne budemo pravi, tako i danas isto gdje je gost u 5.minuti vodio 1:0, do 10.minute imao dvije mrtve šanse, jednostavno ne budemo pravi to prvo poluvrijeme, danas smo bili zadovoljni što smo uopće gubili 1:0 na poluvremenu. Drugo poluvrijeme uz neke korekcije, neke izmjene, nekakav dogovor, možda malo onako i žešći ali smo uspostavili igru kao i do sada u drugom poluvremenu, igramo drugo poluvrijeme puno bolje, imali smo inicijativu i dobar ulazak u utakmicu nas je digao gdje smo izjednačili i na kraju jednostavno možemo biti zadovoljni sa ovim bodom. Čestitam ekipi na drugom poluvremenu, ne mogu na prvom jer nije bilo dobro, Otoku želim sve najbolje u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo sljedećem kolu – Goran Uzelac, Torpedo.

Poveli smo rano iz prekida, poslije tog imamo četiri do pet zicera, nismo pogodili, drugo poluvrijeme napadali, stvorili neke šanse nismo pogodili, imali su kazneni udarac koji su zabili i rezultat otišao u neriješeno. Domaćin fer i korektan, suđenje izvanredno, ali eto nismo pogodili, falilo nam je dva igrača, jedna špica, jedan bočni, igramo dosta čvrsto, dosta dobro, u 9 kola samo jedan poraz. Sve su ekipe tu negdje, tako da ćemo se potruditi dalje – Ivica Cvitkušić, Otok.