/Mladosti bod dovoljan za potvrdu jesenske titule DEVET POGODAKA U FERIČANCIMA, BILJU BOD U PUNITOVCIMA
IMG_8949

I jedan bod bio je dovoljan nogometašima Mladosti da osiguraju jesensku titulu na gostovanju u Viljevu. U tome im je pomogao Fešk koji je u pravoj “pucačini” slavio protiv Torpeda. S vrijednim bodom iz Punitovaca se vraća Bilje koje se polako budi i najavljuje zanimljivo proljeće i u borbi za ostanak.

VILJEVO – MLADOST 1:1

Vodeću Mladost očekivano je dočekao težak ispit u Viljevu, ali su i jednim osvojenim bodom ostvarili zacrtano. Filip Kupanovac je okrunio bolju igru Viljeva u prvom poluvremenu i doveo svoju momčad nadomak još jednog velikog skalpa. U drugom dijelu gosti pokazuju zašto su tu gdje jesu, dodaju gas i preko Matea Drmića dolaze do poravnanja.

– Dva različita poluvremena moje ekipe. Prvo poluvrijeme smo bili dobri, dobro stajali na terenu. Zabili pogodak. Uglavnom bili smo na razini. Drugo poluvrijeme, blijedo izdanje. To nam se događa već par utakmica zaredom. Jednostavno nismo mogli parirati odličnoj ekipi Mladosti koja igra jako dobro. Smatram da je rezultat na kraju realan. Čestitke mojim igračima na bodu, gostima također. Ovim putem moram pohvaliti suce koji su odradili jako dobar posao – riječi su trenera Viljeva Dinka Puljića.

IMG_8956

– Loše smo danas ušli u utakmicu i rano smo dobili gol. Na početku smo bili sami sebi najveći protivnik, trebalo nam je pola sata da se saberemo, stanemo na loptu i započnemo našu igru. Pred kraj poluvremena smo se tek trgnuli i napravili par izglednih šansi za izjednačenje. Drugo smo poluvrijeme puno bolje stajali, stvarali prilike, i iz jedne ipak uspjeli zabiti. Ne mogu se oteti dojmu da smo, unatoč svemu, ovdje mogli pobijediti. No još smo uvijek neporaženi, prebrodili smo i ovo teško gostovanje. Čujem da smo ipak osigurali naslov jesenskog prvaka što je povijesni uspjeh za naš klub. Domaćinu čestitam na odgovornoj igri i želim im puno sreće u daljnjem natjecanju. Čestitam mojim momcima, mom stručnom stožeru, upravi, navijačima, svima u i oko kluba koji su pridonijeli ovom ogromnom uspjehu. Idemo sada svi zajedno ovo proslaviti, a od sutra se moramo početi pripremati za zadnja dva kola – komentar je trenera jesenskih prvaka, Ivana Denića.

viljevo

FEŠK – TORPEDO 6:3

Kakva utakmica u Feričancima! Prednost je selila s jedne na drugu stranu, gledatelji su mogli zaista uživati u sjajnom nogometu. U 10. minuti prednost gostima donosi Čuić, a do odmora prednost na domaću stranu prebacuju Benković iz kaznenog udarca te Marić. Na samom otvaranju drugog dijela kazneni udarac i za goste, siguran izvođač je bio Milardović, a samo 4 minute nakon toga novo vodstvo Torpedu donio je Blažević. Nakon toga Špehar još jednom vraća stvari na početak, a onda status junaka utakmice zarađuje Ivan Benković s nova dva pogotka kojima je kompletirao hattrick. Marijan Kapraljević je u 90. minuti stavio točku na i ove sjajne utakmice.

– Ukratko, koliko se može ukratko opisati ova utakmica. Šteta što je bilo ovako hladno vrijeme pa su rijetki uspjeli doći i vidjeti odličnu utakmicu, punu preokreta, dobrih akcija i pogodaka s obje strane. I prije utakmice smo znali da će biti napeto i zanimljivo. Gosti su poveli iz prvog prekida na utakmici, koriste našu neopreznost i dolaze u vodstvo. Mi izjednačujemo iz jedanaesterca, a dolazimo u vodstvo prekrasnim pogotkom Marića. Do kraja poluvremena propuštamo nekoliko prilika za povećanje vodstva pa na poluvrijeme odlazimo s minimalnim vodstvom. Početkom drugog poklanjamo kazneni udarac gostima, a nakon nekoliko minuta gosti potpuno okreću rezultat. U tom razdoblju igre i mi i oni promašujemo nekoliko izglednih prilika. u 70-oj se vraćamo u rezultatski egal, da bi u 80-oj prešli u vodstvo što potvrđujemo na samom kraju utakmice sa još dva pogotka. Na kraju smatram da smo zasluženo dobili utakmicu, iako je utakmica mogla otići i na drugu stranu. Svojim dečkima čestitam na odličnoj predstavi i karakteru koji su pokazali, a gostima na fer i korektnoj utakmici – riječi su Danijela Šundalića, trenera Feška.

fešk

SLAVONAC T. – JEDINSTVO 3:0

Nakon katastrofalnog ulaska u sezonu Josip Tomas je definitivno konsolidirao Slavonac i sada je to momčad koja uzima bodove tamo gdje ih treba uzeti s obzirom na kvalitetu. U ranoj fazi utakmice Luka Kanski je donio prednost Slavoncu što je u ovakvim utakmicama iznimno bitno. Jedinstvo se nije uspjelo vratiti, u drugom dijelu pobjedu domaćinu osigurali su Ileš i Grec tako da Slavonac sada već ima bod više od gostiju iz Donjeg Miholjca.

tenja

HAJDUK – SLAVONAC L. 5:0

Vrlo uvjerljivo došao je Hajduk do nove domaće pobjede protiv gostiju iz Ladimirevaca. U 25. minuti Kučuk je načeo goste, a onda je na scenu stupio Ivan Jagetić koji je hattrickom donio Hajduku uvjerljivu pobjedu koju je na kraju još jednim golom zaokružio Viljevac.

Čestitam svojim dečkima na zasluženoj pobijedi. Cilj su bila 3 boda što smo i zasluženo dobili. Dečki su sve moje zadatke odradili kako smo se i dogovorili i to je rezultiralo tako velikom rezultatom. Sad se okrećemo novom teškom gostovanju u Valpovu – rekao je nakon utakmice Igor Kolarić.

hajduk

SLAVONIJA – BILJE 3:3

Slavonija nije opravdala ulogu favorita protiv Bilja koje je očito potpuno drugačija momčad kada je na terenu Marijan Belčić i kada to nije tako. Sjajni veznjak gostiju postigao je dva pogotka i predvodio svoju momčad do vrijednog boda. Tri puta su domaći vodili golovima Tadijana, Bešlića i Vinka, a dva puta je goste u igru vratio Belčić, a onda u 82. minuti po uzoru na domaćeg stratega Uzelca, Stojković ulazi u igru i samo dvije minute nakon toga pogađa za konačnih 3:3.

– Nedjeljno poslijepodne tmurno, hladno baš kao i igra moje ekipe. Tri puta smo vodili i Bilje se tri puta vraćalo. Trebali smo riješiti utakmicu u prvom poluvremenu ali nismo što nas je na kraju i koštalo nova tri boda. Psihološka priprema i pristup moje ekipe je bio na vrlo niskoj razini. Idemo pokušati odraditi još ove dvije utakmice kako treba i privesti kraju prvi dio sezone. Ekipi Bilja želim sve najbolje i čestitam na zasluženom bodu, a mojoj ekipi želim da se što prije spustimo na nivo koji i je u našoj domeni – riječi su Gorana Uzelca, trenera Slavonije.

– Iako smo tri puta gubili, igrali protiv odlične ekipe Slavonije, s izostancima koje smo imali, svi koji su igrali dali su sve od sebe, a na kraju nam se to vratilo, ovoga puta i rezultatom. Kao i na prošlim utakmicama solidno smo izgledali, pokušavali igrati, a u ove dvije utakmice kako se vratio Belčić i rezultat je pozitivniji. Zabijamo golove, u dvije utakmice 5 golova, a do tada samo 9 u 11 kola. Belčić je zabio 2 gola i jednom asistirao – meni. Imali smo poluprilika, ali nikako ono konkretno. Kada smo gubili 3:2 pokušavali smo i stalno smo tu negdje, ali ništa. Malo su me i igrači s klupe i moji pomoćnici nagovorili da uđem par minuta i na našu radost posrećilo se da baš ja zabijem za veliki bod. (Sada sin mora da šuti pošto je tata dao gol, a ne on). I za kraj mogu reći da smo igrali protiv izuzetno korektne i odlične ekipe, suđenje i da smo izgubili je bilo odlično. Ne treba se nitko ljutiti ako nekad kažemo da je netko od sudaca pogriješio. I oni su ljudi, svi griješimo. Ali treba se reći. I svaki čovjek će reagirati na nepravdu, pogotovo ako je u kontinuitetu. Tko neće? Ekipa Bilja je iako smo tu gdje jesmo, korektna i pristojna i tako će i biti. Pri tome, uvijek je bitno znati tko je nešto rekao, a ne što, mislim na neke izjave gostujućeg trenera prošlo kolo. Pohvala svim mojim dečkima još jednom na htijenju i želji. Idemo dalje – zadovoljan je junak Bilja, Aleksandar Stojković.

punitovci

RATAR – METALAC 2:0

U Piškorevcima je Ratar izgradio pravu utvrdu iz koje se bodovi ne odnose pa to nije pošlo za nogom niti igračima Metalca. Florijan Abramović i Ivica Horvat bili su strijelci u pobjedi Mišićeve momčadi kojom su stigli na 5. mjesto prvenstvene ljestvice.

osijek

– U Piškorevcima ništa novo, sve po starom 3 boda su ostala kod kuće i tako smo nastavili sa našim ciljem da do kraja ostvarimo sve pobjede na domaćem terenu! Gostima čestitam na fer i korektnoj igri utakmica je bila jednosmjerna nisu nam u 90 minuta stvorili niti jednu šansu, mi smo se malo patili prema naprijed ali evo, uspjeli smo na kraju zabiti 2 gola – riječi su Josipa Mišića, trenera Ratara.