/Mladost (SĐ) i Valpovka pobjedama zasjeli na vrh KOMPLETIRANO JE 10.KOLO MŽNL OSIJEK VINKOVCI
Mladost

Kompletirano je 10.kolo MŽNL Osijek – Vinkovci. Jučer je odigrano pet utakmica, dok su danas preostale tri. Valpovka, Mladost i Radnički u vrhu lige sa jednakim brojem bodova, prvi pratitelj ovog trojca je Dilj, dijeli ga samo 2 boda.

Višnjevac je gostovao u Satnici Đakovačkoj, tražio je izlaz sa samog dna ljestvice, traži ga i dalje ali novi strateg Višnjevca ga ne može pronaći. Mladost je ušla u utakmicu kao favorit što pokazuje i tablica, Ivan Radnić je pogodio u 28.minuti za vodstvo 1:0, u 62.minuti iz kaznenog udarca je Stipo Totić povećao rezultat i potvrdio pobjedu, do kraja je tako i ostalo.

Satnica Đakovačka Mladost (SĐ) – Višnjevac 2:0

Utakmica u kojoj je bitno samo to da smo osvojili tri boda. Imali smo posjed lopte i kontrolu, ali to je dosta jalovo bilo. Nisam zadovoljan jer znam da mi možemo i znamo puno bolje. Zajedništvo i borba jedan za drugoga su nas doveli tu gdje jesmo. Moramo popravit pristup, trku i motivaciju. Imam dojam da preolako shvaćamo neke utakmice, a to ne smijemo radit ako mislimo bit ozbiljan klub. Korektnim gostima želim sve najbolje u nastavku prvenstva – Ivan Denić, Mladost.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Što se tiće suđenja, gledao sam bolja suđenja u nogometnim središtima Osijek i Valpovo nego u ovoj nogometnoj ligi – Miroslav Čelar, Višnjevac.

Mladost- Višnjevac

Susret Zrinskog i Borca otišao je na stranu domaćina, oba kluba su došla po bodove ali domaćin je bio uspješniji. Gosti dolaze u vodstvo u 33.minuti autogolom, domaćin u 48.minuti izjednačava rezultat preko Stjepana Naglića, isti igrač u 90+1. minuti zabija za 2:1 i donosi Zrinskom važna tri boda.

Bošnjaci Zrinski – NK “Borac” 2:1

Jako teška utakmica,pogotovo prvo poluvrijeme u kojem su gosti bili agresivniji,opasniji ,te su zasluženo vodili iako je i taj gol naš stoper skrenuo u vlastitu mrežu.Vidjelo se da smo u grču i da je važnost utakmice za nas učinila svoje.U drugo poluvrijeme smo ušli znatno odlučnije,s puno više trke i brzo izjednačili preko našeg kapetana S.Naglića.U tom smo periodu dominirali a gosti su malo pali.Zadnjih 20-ak minuta se igralo otvoreno na obadvije strane,gosti svoje prilike nisu iskoristili a mi poslije jedne promašene u 86.zabijamo drugim golom S.Nagića za pobjedu i veliko slavlje u 90.minuti.Čestitke igračima i navijačima koji su nas bodrili,a gostima puno sreće u nastavku prvenstva- Drago Trojan, Zrinski.

Prvo poluvrijeme jako dobro, ulazimo odlučno da uzmemo bodove u Bošnjacima, dominiramo od samog početka utakmice, promašujemo neke šanse, autogol domaćina, odlazimo sa prednosti na poluvremenu. Na poluvremenu smo se dogovorili da idemo to zadržati, međutim izlazi sasvim druga ekipa van, za neprepoznati jedan Borac, padamo skroz u igri, domaćin sve preuzima, zabijaju gol za 1:1, mi promašujemo nakon toga par zicera, to se naravno kažnjava u 90.minuti i domaćin zasluženo uzima bodove. Nama ostaje i dalje raditi i borba za ostanak izgleda – Saša Balatinac, Borac KV.

Zrinski-borac

Valpovka je gostovala u Babinoj Gredi i uzela sva tri boda, sa ovom pobjedom je zasjela na lidersku poziciju, gosti su u 40.minuti došli do vodstva od 1:0 pogotkom Valentina Stanića, Fabio Horaček je povećao u 52.minuti. Trener gostiju pravi zamjenu u 59.minuti i ulazi Hrvoje Vida koji se zahvaljuje treneru nakon 8 minuta igre i zabija svoj pogodak za 3:0, do kraja utakmice se rezultat nije mjenjao.

Babina Greda Šokadija – Valpovka 0:3

Ušli smo u utakmicu jako mlako i bez agresije koja treba da se možeš suprotstaviti tako dobroj ekipi Valpovke..ne mogu a da ne spomenem da je glavni sudac ima jako čudan kriterij u dijeljenju kartona i sasvim neopravdano isključio Leonarda Ličanina u prvim poluvrijeme što je uveliko olakšalo put do pobjede ekipi Valpovke– Irfan Islami, Šokadija.

Čestitam mojoj ekipi, bili smo kvalitetniji, bolji i zasluženo pobjedili, šta da kažem, došli smo do pobjedu, to nas je lansiralo na prvo mjesto. Bili smo odgovorni, korektni, pobjedili i čestitam svojim igračima na pobjedi, domaćinu na korektnosti, okrećemo se Đakovačkoj Satnici, pripremamo se za derbi – Goran Brkić, Valpovka.