Mladost slavila u prvom finalnom susretu

Odbojkaši Murse nisu uspjeli ostvariti pobjedu u prvom finalnom dvoboju Superlige, Mladost je iskoristila prednost domaćeg terena i u Domu odbojke sigurno došla do pobjede. Ove uvodne rečenice napisali smo nakon prvog seta, dovoljno to govori koliko se po pristupu i jednih i drugih vidjelo da Mursa jednostavno danas nema šanse doći do pozitivnog rezultata..

HAOK MLADOST – MOK MURSA  3:0 (25:9, 25:20, 25:22)

Mursa je bila u egalu u prvom setu samo u otvaranju, nakon 8:6 prednost Mladosti je samo rasla i izgledalo je to zaista porazno u prvom setu. Jednostavno Mladost je odigrala praktično bez greške, sve što su pokušali u kontranapadu je prolazilo, servis je bio sjajan, Mursin blok nije postojao, bila je to prava rapsodija zagrebačkog kluba.

U drugi set Osječani su krenuli puno odlučnije, Matoković je ulovio ritam na početku seta i Mutsa je konstatno bila u prednosti do 11:9, a onda ponovno Mladost diže svoju igru, najprije sustiže Mursu, a onda nakon 14:14 odlazi do velike prednosti i usmjerava i drugi set u korist Mladosti. Obrana Mladosti odradila je sjajan posao, iz nje su dobili nekoliko lakih poena i došli do velike prednosti.

Jako loš ulazak u treći set, Mladost je imala velikih 5:1 nakon kojih se Mursa vratila do 5:4, no domaćin se odmah vratio na +3 i nastavio prema 3:0 pobjedi. Kod 10:7 dogodio se poen koji je najbolje oslikao utakmicu, Mursa je slavila osvojeni poen dok se Mladost još borila za loptu, borila i izborila, vratila loptu a Mursaši se sudarili i jednostavno poklonili poen domaćinu. Ni tu se nisu predali, stigli su do egala, no jednostavno to nije bio dan u kojem se može do preokreta koliko god truda uložili.

Uzvrat se igra u subotu u Gradskom vrtu, nema sumnje da Mursa može puno puno bolje od ovoga danas, Mladost teško može bolje jer zaista su Zagrepčani odigrali sjajnu partiju. Osim otvaranja drugog seta kada je Matoković igrao pravu odbojku, jedini raspoložen igrač Osijeka bio je Ilijev, a tako se protiv Mladosti jednostavno ne ide. Puno zanimljivija utakmica je pred nama, Mursa nema više što izgubiti, čitava sezona stane u taj dvoboj protiv Mladosti, sezona je svakako sjajna, ali pobjedom bi se primaknuli konačnom cilju koji još uvijek nije potpuno izgubljen!