/Mladost je prvak osječko baranjske 1. ŽNL! BEZ IZNENAĐENJA U TENJI, SATNIČANI NEUHVATLJIVI
mladost satnica

Danas je odigrano sedam utakmica 27. kola osječko baranjske 1. ŽNL. Nakon što su jučer u derbiju kola Olimpija i Valpovka remizirali, Mladosti se otvorila prilika i matematički potvrditi naslov prvaka, što Satničani naravno nisu propustili, uzeli su sva tri boda u Tenji i matematički potvrdili ono što je odavno jasno, da su ove sezone uvjerljivo najbolja momčad lige, da u zadnjem kolu dižu pehar!

SLAVONAC T. – MLADOST 1:2

Posljednji Slavonac jednostavno nikako nije mogao parirati Denićevom stroju, čak niti slavljenička atmosfera nije goste učinila opuštenima, ozbiljno su odradili posao i sada se ozbiljno mogu posvetiti slavlju. Neven Grbeša je postigao dva pogotka, jedan na otvaranju prvog i jedan na otvaranju drugog poluvremena što je Mladosti bilo dovoljno za pobjedu. Kada je već polako krenulo pravo slavlje Mladosti, u 90′ Bruno Vladić je postigao pogodak za domaće, no slavlje naravno nije nimalo pokvareno.

– Čestitke gostu na pobjedi i zasluženo osvojenom prvenstvu. Nama ostaje da dostojno završimo ovaj dio prvenstva i okrenemo drugu stranicu – riječi su Ivice Vuke, trenera Slavonca.

–  Što da vam kažem, mokar sam kao miš, od piva, šampanjca. Napokon je gotovo, i matematički smo osigurali naslov prvaka. Povijesni je ovo uspjeh kluba, čestitke svima u klubu, od uprave, navijača, konobara, oružara, mojih suradnika, a posebno mojim igračima. Od četvrtog kola smo zasjeli na prvo mjesto i ljubomorno ga čuvali sve do danas, kad smo i službeno postali prvaci. Znali smo da nam današnja pobjeda osigurava naslov, htjeli smo to što prije riješiti, jer su svi već postali pomalo nestrpljivi. Slavoncu želim puno sreće u budućnosti, da se vrlo brzo vrate u ovaj rang. Ponavljam, sretan sam i ponosan na ove momke, zaslužuju proslaviti ovaj ogroman uspjeh. Ipak nema previše opuštanja, već nas za tri dana očekuje finale kupa – izjava je Ivana Denića, trenera novog prvaka!

tenja

FEŠK – JEDINSTVO 6:1

Fešk još ima šanse dokopati se MŽNL, ali za to mora pobijediti sve do kraja. Prvi korak su učinili, i to iznimno uvjerljivo protiv Jedinstva, iako gosti prvim poluvremenom mogu biti vrlo zadovoljni. Rano je Jedinstvo došlo do prednosti kada su domaći pogodili vlastitu mrežu, a onda u završnici prvog dijela Fešk dolazi do poravnanja, a kada su preokrenuli igra gostiju se pomalo raspala pa je sve završilo i pomalo ružnim porazom za njih.

– Čestitke mojoj ekipi na pobjedi, protivniku na fer igri, te sucima na dobro odrađenom poslu! Na samom početku utakmice ostajemo u zaostatku! Dosta smo se mucili sve do samog kraja poluvremena kada uspijevamo poravnati rezultat! Na početku drugog poluvremena u prve 3 minute zabijamo 2 gola gdje smo slomili protivnika! U nastavku zabijamo još 3 pogotka i ostvarujemo visoku pobjedu – komentar je Stjepana Kapraljevića, trenera Feška.

–  Utakmicu smo otvorili ranim pogotkom te odigrali jako dobro prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu nanizali smo nekoliko individualnih pogrešaka u fazi obrane koje je protivnik iskoristi te nam olako zabio 3 gola u 10 minuta.Ovo je 4 utakmica za redom u kojoj prvi postižemo pogodak i stvaramo si minimalnu prednost, a nakon toga gubimo bodove. Smatram da je to jedan period nogometnog odrastanja za naše mlade igrače. Kad su nam na utakmici 3 igrača od 16 godina najbolji na terenu onda ne možemo ni očekivati bolji rezultat. Protivniku hvala na fer i korektnoj igri – rekao nam je Martin Majdenić, trener Jedinstva.

fešk

RATAR – TORPEDO 1:4

Đakovština je i ovog vikenda imala svoj derbi, Ratar je ugostio Torpedo i počastio ga s tri nova boda koja ga guraju prema MŽNL. Sve je lako kad u ekipi imaš igrača poput Josipa Milardovića. Legendarni Cigo tri je puta tresao Ratarovu mrežu i “sam” donio bodove svom novom treneru Goranu Uzelcu. Ratar jednostavno nije imao odgovora na odličnu partiju momčadi iz Kuševca!

–  Zaslužena pobjeda Torpeda! Jako sam razočaran pristupom svojih igrača sa mnom na čelu! Upali smo u krizu, ima još 3 kola probati, ćemo odigrati što bolje do kraja – rekao nam je Josip Mišić, trener Torpeda.

– A što reći nakon debija na klupi torpeda.mi smo znali da dolazimo na teško gostovanje, ali smo znali da smo u ovom trenutku bolja ekipa od Ratara. Sam ulaz u utakmicu fantastičan, želja, motivacija na visokom nivou što nas i je dovelo do pobjede. Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobjedi. Mi se okrećemo finalu kupa protiv Mladosti koje se igra u srijedu – riječi su novog trenera Torpeda Gorana Uzelca.

kuševac

SLAVONIJA – METALAC  7:0

Jedanaest gostiju iz Osijeka nije moglo ozbiljnije parirati Slavoniji koja je na pogon Igora Bešlića i Pave Kovačevića lakoćom došla do novih bodova. Što se događalo na terenu i više je nego jasno iz konačnog rezultata, a sve je bilo odlučeno do odmora kada je Slavonija imala već nedostižnih 3:0.

Dobar pristup utakmici rezultiralo visokim i zasluženim rezultatom 7:0 u realizaciji pet igrača što je plod kolektivne igre, a nogomet je još uvijek kolektivni sport – poručio je Vlado Mihaljević, trener Slavonije.

Zaslužena pobjeda domaćina. Možda malo previsoka s obzirom na igru, ali apsolutno zasluženo – kratak je bio Zdenko Glumac.

punitovci

HAJDUK – BILJE  4:2

I Baranja je imala svoj derbi, u Popovcu je gostovalo Bilje i nakon zanimljivih 90 minuta ostavilo sva tri boda domaćinu. Gosti su prvi poveli preko Stojkovića, no onda na scenu stupa prvi pojedinac utakmice, Igor Viljevac i s dva gola radi preokret u korist Hajduka. Jagetić je digao na 3:1, a uzbuđenje u završnicu unio Veselinović koji je smanjio na 3:2, no gostima to nije bilo dovolno, u posljednjoj minuti pobjedu Hajduka osigurao je Danijel Marković.

– Čestitam svojim dečkima na zasluženoj pobjedi. Da su imali tokom prvenstva ovakvu želju i volju imali bi mnogo više bodova – kratak je trener Hajduka Igor Kolarić.

Čestitam domaćinu na pobjedi, ne mogu reći ne zasluženoj. Ali isto tako čestitam i mojim dečkima na odličnoj utakmici. U samoj igri smo bili dominantniji, ali domaćin je zabijao. Bili su konkretniji. No spomenuo bih nadobudnog glavnog suca koji bolje da ne sudi niže lige. Iz jedne mirne utakmice koja ne znači nikome ništa sam je dovede u probleme. Preporučam da ostane u višim ligama. Tamo će biti sigurno bolji.Jer život nas uči – kad misliš da znaš sve, brzo padneš – izjavio je Aleksandar Stojković, trener Bilja.

popovac

BARANJA BELJE – SLAVONAC L. 2:2

Odličnu utakmicu odigrali su Baranja i Slavonac, kako smo i najavljivali, otvorenu i opuštenu. Gosti iz Ladimirevaca su prvi poveli preko Kolesarića, a domaćin se vraća, poravnava golom Balukčića, pa prelazi u vodstvo preko Rančića. Kada se već činilo da bodovi ostaju Baranji, u 90′ Kovačević matira Petričevića i postavlja konačni rezultat.

– Nakon odličnog otvaranja i našeg ranog vodstva prepustili smo posjed lopte domaćinu te vrebali priliku iz kontre i polukontre. Dobro smo odigrali obranu, otvorilio nam se nekoliko situacija prema naprijed, ali nismo baš spretno reagirali. Drugo poluvrijeme smo dosta pali, domaćin nas je dobrano stisnuto te iskoristio dvije prilike za preokret. Ipak, na kraju smo krenuli na sve ili ništa, nagradilo nas je, te smo zasluženo uzeli bod i nastavili pozitivan niz – kazao je Ivan Perošević, strateg Slavonca.

baranja

VILJEVO – TOMISLAV  3:2

Odlična partija i u Viljevu. Na kraju bičak mogli reći da su svi zadovoljni, domaćin je uzeo tri boda, a gosti s Livane dobili su najboljeg strijelca lige. Naime, raspucani Nikšić postigao je dva za Tomislav u samo 9 minuta igre, a onda je Viljevo preko trojca Kopić – Puljić – Vincetić napravilo preokret!

– Nažalost, nismo dobro ušli u utakmicu. Individualna kvaliteta protivnika je došla do izražaja, dobili smo dva gola na brzinu. Nakon toga smo se malo sabrali i počeli igrati ono što tražim od svoje ekipe. Kontinuirano napadanje kroz posjed. Stvarali smo prilike, promašivali i na kraju ipak postigli pogodak do poluvremena. Drugo poluvrijeme smo pokazali karakter. Ali u pravom smislu riječi. Dominirali u prilikama i zabili dva pogotka imali jedan poništeni pogodak. Protivnik se bazirao na duge lopte na svoga daleko najopasnijeg igrača Vedrana Nikšića. Smatram da smo zasluženo pobijedili. Čestitke dečkima na borbi, trudu, zalaganju te karakteru. Gostima želim puno sreće u nastavku – izjavio je Dinko Puljić, trener Viljeva.

– U ranoj fazi utakmice vodili smo dva nula i na kraju izgubili utakmicu. Unatoč porazu nisam nezadovoljan nego čestitam dečkima jer su pošteno i sportski odigrali utakmicu do kraja – zaključio je Davor Rudec, trener Tomislava.