Mladost preokretom do finala Kupa NS Vinkovci

Danas je odigrana prva polufinalna utakmica ovogodišnjeg izdanja Kupa NS Vinkovci. U Vođincima je domaća Mladost dočekala međužupanijskog ligaša, momčad vinkovačkog Dilja.

Dilj je bolje otvorio susret, te je već u 16. minuti došao vodstvo. Nakon ubačaja s desne strane, loše je reagirao Križanović, lopta dolazi do Tomića koji mirno zabija za 0:1. Imali su gosti u nastavku i gredu, međutim svi su na terenu stali kada je nakon jedne nabijene lopte u prsa ostao ležati Mladen Križanović. Na sreću, brza reakcija svih prisutnih, kao i hitne pomoći, spriječila je ono najgore. U drugi dio bolje ulaze domaćini, te na vrijeme zabijaju za izjednačenje. Najbolji je igrač susreta Domagoj Ćuk sjajno probio po lijevoj strani i na drugoj vratnici pronašao nečuvanog Maroševića koji glavom zabija za 1:1. U 63. minuti je nakon jednog prekršaja krenula prava makljaža na terenu, a veći su ceh platili Vinkovčani koji su dobili dva, dok su Mladostaši upisali jedan crveni karton. Rješenje susreta stiglo je nešto kasnije, kada je drugi žuti dobio Martinković, pa je i on nešto ranije morao napustiti igru. U 78. minuti na scenu ponovno stupa Ćuk koji je pobjegao svojim čuvarima, izašao sam pred Kelavu i mirno zabio za veliku pobjedu i prolaz Dikonićeve momčadi.

Sve u svemu, vrlo zanimljiva utakmica koja je završila preokretom, no ovo je susret iza kojeg će se i dalje vući repovi. S razlogom, jer nažalost suci današnje utakmice nisu dorasli ovom tempu i ovoj fazi natjecanja. Tu su deblji dio izvukle dvije dobre ekipe, koje će u nastavak vrlo oslabljene zbog crvenih kartona i ozljeda.