Mladost preokrenula Tomislava, Otok petardirao Višnjevčane

U subotu je odigrano prvih pet susreta trećeg kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Igrano se u Županji, Vardarcu, Boboti, Satnici i Višnjevcu.

RADNIČKI (Ž) – OLIMPIJA 3:2

Radnički je u današnji susret ušao s imperativom osvajanja bodova jer je nakon dva odigrana kola imao 0. Ova su dva suparnika odigrala vrlo zanimljiv susret u kojem su domaćini tri puta vodili, a gosti se dva puta vraćali, međutim za treći povratak nije bilo snage.

Danas smo dobili na borbenost i mišiće. Gosti su imali posjed, ali po prilikama smo bili izjednačeni, mi iskoristili jednu više i uzeli tri boda. Gosti i suci ok. – za Sportalo je rekao Bruno Ešegović, trener Radničkog.

VARDARAC – HAŠK SOKOL 2:1

U Vardarcu su se međusobno sučelile dvije momčadi koje su nakon dva kola imale stopostotan učinak, domaći Vardarac i gosti iz Starih Jankovaca. Danas je uspješniji bio domaćin koji je na krilima dvostrukog strijelca Stjepana Šimičića stigao do pobjede i nova tri boda uoči srijede i velikog derbija s Diljem.

Danas smo prvi puta imali protiv sebe izuzetno motiviranog protivnika koji je stajao u čvrstom bloku i vrebao iz polukonti i kontri. Bilo ih je jako teško za probit, ali kad nije išlo iz igre uspjeli smo iz prekida. Drugo poluvrijeme da smo bili malo prisebniji mogli smo puno ranije riješiti utakmicu jer smo imali 5 mrtvih zicera! Čestitam ekipi na zasluženoj pobjedi, a gostima puno sreće u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo idućem kolu i Dilju! Znam da je srijeda i radni dan, ali ovom prilikom pozivam sve naše simpatizere i navijače da nas dođu podržati u što većem broju! – izjava je Marka Dinjara, trenera Vardarca.

BORAC – RADNIČKI (M) 3:0

Boboćani su, kao i Županjci, danas tražili prvo ovosezonske bodove, a u Bobotu je u subotu stigao vrlo snažni i uoči utakmice maksimalni Radnički iz Meca. Borac je danas odigrao briljantnu utakmicu, potpuno su neutralizirali goste i zasluženo slavili s visokih 3:0. Za veliko slavlje Boboćana su pogađali Nađ, Kraml i Popin.

Za izlazak iz krize, lijek su jedino pobjede, a koja nam se danas nametala kao imperativ protiv odlične ekipe iz Meca. Pokazali smo veliku želju, borbenost i htijenje, te mislim da smo potpuno zasluženo slavili. Unatoč izostancima u ova tri kola, pa i danas u nedostatku čak četvorice igrača, dečki koji su izašli na teren dali su svoj zadnji atom snage za ovu pobjedu. Od srca im čestitam na tome, ali naš put i dalje mora biti kroz rad za nove pozitivne rezultate. Čestitke gostima na fer i korektnoj utakmici kao i sucima. – poručio je Aleksandar Stojković, trener Borca.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Mi danas neprepoznatljivi. – komentar je Daria Dundovića, trenera Radničkog.

MLADOST – TOMISLAV (L) 2:1

U Đakovačkoj je Satnici domaća Mladost dočekala goste iz Livane. Prije današnjeg susreta obje su ekipe na kontu imale po tri boda. Danas su gledatelji mogli vidjeti vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj je svakoj ekipi pripalo po poluvrijeme, međutim Satničani su svoju dominaciju okrunili s dva pogotka, dok su Livanci zabili jedanput. Stoga, zaslužena pobjeda Mladostaša.

Danas smo odigrali tvrdu mušku utakmicu s gostima iz Livane. Prije susreta upozoravao sam dečke da je Tomislav mnogo jači u odnosu na prošlu sezonu, što se itekako pokazalo točnim. No veseli me jer smo unatoč tome uspjeli slaviti nad jako dobrom ekipom i po meni, iskoristili svoje prilike i zasluženo osvojili tri boda. Čestitam mojim momcima na pobjedi, a gostima čestitke na stajnoj partiji uz iskrene želje uoči nastavka prvenstva.  – poruka je Damira Lelasa, trenera Mladosti.

VIŠNJEVAC – OTOK 0:5

Višnjevac je u subotu na svom travnjaku ugostio osokoljeni Otok koji je u prošlom kolu slavio nad Diljem. Otočani su i ovaj vikend ponovno bili uspješni, servirali su petardu Višnjevčanima i ponijeli u Otok pun plijen. Fantastičnu je utakmicu odigrao Franjo Damjanović koji je postigao hattrick, a na listi strijelaca su mu se pridružili Lucić i Breščaković.

Ušli smo dobro u utakmicu, ali nakon dvadesetak minuta poklanjamo gostima pogotke. Drugo poluvrijeme smo se stabilizirali, ali nije bilo dovoljno. Čestitke gostima na uvjerljivoj pobjedi, dok moji momci i ja nastavljamo još jače trenirati. – riječi su Nikole Šafara, trenera Višnjevca.

Na današnje gostovanje u Višnjevac došli smo oslabljeni bez četvorice standardnih prvotimaca čija mjesta su popunili mladi domaći igrači koji su su dobivenu priliku i iskoristili. Od prve minute krenuli smo ozbiljno napadački što je rezultiralo s 4 pogotka u mreži domaćina do odmora, da bi u drugom poluvremenu uz peti pogodak priveli utakmicu svome kraju. Čestitam svojim igračima na pobjedi, a domaćinu na fer i korektnoj igri iako su im bodovi bili prijeko potrebni. – mišljenje je Darka Matanića, trenera Otoka.