Mitnica nastavlja niz, Negoslavci povratak ovjekovječili pobjedom

Kompletirano je prvo kolo vjerojatno prve lige koja je startala pod našim budnim okom, a nakon uvodnih 90 minuta na vrhu se našla Nosteria koja je uvjerljivo slavila protiv Budućnosti i postigla više pogodaka od momčadi iz Bogdanovaca. Vrijednu gostujuću pobjedu je u Štitaru ostvario Slavonac, a Negoslavci pobjedom proslavili povratak u prvoligaško društvo. Prvi bod u društvu ponajboljih županijskih klubova osvojila je Županja 77. Mitnica je pokvarila prvoligaški debi ekipe iz Prkovaca, a domaću premijeru Vrbanji je također pokvario gost iz Vođinaca.

1 14.08.2022 17:30 Vrbanja NK Vrbanja – NK Mladost Vođinci 1:2

Prvo kolo uvijek donosi određenu nervozu, tako je bilo i danas. Znali smo odakle prijeti najveća opasnost i to smo dobro zatvorili, imali 2 dobre šanse u prvih pola sata i onda malo pali. Primamo gol sredinom drugog poluvremena i ne uspijevamo se vratiti. Ovo je bila utakmice tko prvi postigne pogodak pobjeđuje, kao i do sada protiv Gradišta. Čestitam Gradištu na pobjedi, stvarno su dobra ekipa – Mato Lukačević Sloga.

Pozdrav svim čitateljima Sportala i želio bi u novoj sezoni da bude što manje ozljeda i više dobrog nogometa. Što se utakmice tiče, znali smo da idemo Štitaru koji se pojačao i koji sigurno cilja na vrh tablice. Sama utakmica nije bila lijepa za gledanje sa puno prekida, ali smo mi iskoristili našu šansu i došli do vrijedno tri boda. Prkić je bio jedini strijelac na utakmici. Pohvalio bi cijelu ekipu, a posebno mlađe igrače koji nisu pali pod utjecaj uzavrele atmosfere. Sudačkoj trojci sve pohvale. Događaj nakon utakmice neću komentirati jer to je za neke druge novine. Sportski pozdrav! – Mirko Godanj Slavonac.

Danas mislim da smo sami sebe pobijedili. Prvo poluvrijeme je bilo 0:0 i imali smo 3-4 prave šanse, nismo zabili. Golove smo praktički poklonili domaćinu, a on je to kaznio i zasluženo pobijedio. Mi moramo tu fazu odrastanja proći, mladi smo. Domaćin super korektan , čestitam im na pobjedi, sretno im dalje. Mi idemo dalje raditi. Dolazi nam u nedjelju Slavonac Prkovci, probat ćemo to dobiti – Tomislav Pavličić Frankopan.

Moram čestitam svojim igračima na trudu, htjenju, ostavili smo srce na terenu, ostaje žal jer smo dobili gol u 94.minuti, Mitnici sve čestitke, suđenje dobro, sportski pozdrav – Mario Butković Slavonac.

Utakmica tvrda kako smo i očekivali. Domaćin sjajno vođen već neko vrijeme kolegom Butkovićem, dugo neporaženi na svom terenu što su pokazali i danas, čvrst, borben i organiziran protivnik posebice u destrukciji igre. Mi smo u prvom dijelu utakmice propustili odvesti utakmicu u mirne vode nerealiziranim prilikama. U drugom dijelu igra isprekidana tvrda, ali naš Josip Sabljić – Jota u 94. zabija na na prekrasnu asistenciju Brajkovića. Nije floskula već uistinu noge su teške, naporno radimo i tek trebamo pokazati našu lepršavost posebno u zadnjoj trećini. Kad se sve zbroji moji momci zasluženo donose u Vukovar 3 boda i čestitam im na slatkoj pobjedi. Domaćinu čestitke na borbi i puno sreće u prvenstvu! ISM – Vedran Domazet Mitnica.

Kakva utakmica! Jako čudna, ali zanimljiva utakmica. Trideseta sekunda i pomalo čudan penal u najmanju ruku za gosta je dosuđen. Nakon katastrofalne greške jednoga od naših najiskusnijih igrača u predaji lopte, gosti oduzimaju loptu te kreću u kontru, naš Marko Prgić ulazi u duel s protivnikom koji pada, te sudac odmah pokazuje na bijelu točku 0:1!. U 6. minuti također loša reakcija i katastrofalna predaja lopte našeg Antonia Mikića i gosti vode 0:2. Do 15. minute gosti stvaraju još dvije izgledne prilike, ali rezultat srećom se ne mijenja. Prvu priliku smo stvorili u 16 minuti u kojoj nije bilo mirnoće, ali nakon toga totalni preporod naše ekipe, počeli smo stvarati priliku za prilikom te u 22. minuti smanjujemo na 1:2 preko Jureta Grgića!. Nakon toga još par izglednih prilika stvaramo, ali ostaje 1:2 na poluvremenu. Drugo poluvrijeme dajemo još veći “gas” konstantno stvaramo prilike, ali lopta nije htjela u gol, sve do 60 minute kada Ilišević odlično u kontri bježi suparnicima koji ga ruše, te sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je Nikola Janković te rezultat se poravnava na 2:2.Do kraja utakmice još smo imali 4 stopostotne prilike Križan, Kuzmanović,Đurović i Vukotić ali nije bilo mirnoće u završnici, još bih izdvojio odličnu priliku gostiju pred sam kraj utakmice, ali na svu sreću rezultat ostaje 2:2. Ostaje velika žal što nismo otvorili prvenstvo pobjedom, ali na kraju podjela bodova je najrealnija. Suđenje sve u svemu korektno!. Sljedeću nedjelju idemo kod vrhunske ekipe HNK Mitnica Vukovar!.
Mladen Ćatić sportski direktor Županja 77.

Danas smo znali da će biti teško, to se i ostvarilo. Nosteria razigrana i u prvih 20-tak minuta rješava utakmicu, iskoristili su slab ulazak moje ekipe u utakmicu. Drugo poluvrijeme Nosteria mirna pas igrom kontrolira utakmicu i sasvim zasluženo dolazi do tri boda. Mi smo uspjeli poraz ublažiti s dva pogotka. Poraz nije ugodan, međutim mi se okrećemo našim utakmicama gdje tražimo bodove i svoje mjesto u ovoj sezoni. Nosteriji čestitke i sretno. Mi se okrećemo nedjelji i Vrbanji – Zoran Rubić Budućnost.

Nastavak pobjedničkog niza od prošle sezone. Danas zahtjevna utakmica s domaćinom koji se dobro presložio s obzirom na prošlu sezonu. Borbena i na trenutke i ratnička tekma, ali mi golovima Maroševića i Pintarića iz jedanaesterca vodimo 0:2 i onda domaćin u posljednjoj minuti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca smanjuje na konačnih 1:2. Domaćin i sudačka trojka korektni – sportski pozdrav Dražen Dikonić Mladost.