Mikanovčanke poražene od nogometašica splitskog Hajduka

ŽNK Mikanovci i HNK Hajduk Split su u subotu u Starim Mikanovcima odigrali povijesnu utakmicu u okviru osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa za žene. Utakmica je završena pobjedom Splićanki rezultatom 4:0.

Mikanovčanke se natječu u 2. HNL za žene u Skupini B, dok nogometašice Hajduka svoje utakmice igraju u okviru elitnog ranga ženskog nogometa u Hrvatskoj. Od prve se minute mogla primijetiti razlika u kvaliteti koja je bila na strai gostujućih igračica. Međutim, domaći sastav, koji vodi trenerica Helena Kirchbauer, pružio je pristojan otpor, posebno u drugom poluvremenu utakmice. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 3:0 za Hajduk, a splitski klub u drugom je dijelu igre zabio još jedan pogodak te se s tim rezultatom i završila ova povijesna utakmica. Dva je pogotka za Splićanke postigla Bulum, a svojim su joj se golovima priključile i Sušak i Deranja.

Splitki je sastav opravdao ulogu favorita, a do zimske ih pauze očekuju još dvije utakmice u okviru 1. HNL za žene. Mikanovčanke će pak na zaslužen odmor.