Meteor zapeo u Banovcima, sedmica Poleta, Šokadija novi lider

Nakon petog kola stala je krasna serija Meteora kojega je s vrha skinuo Borac u Banovcima gdje je viđen urnebesni start i dva pogotka tek što su igrači počeli s nadigravanjem i to po jedan sa svake strane da bi se gotovo sat vremena čekalo do idućega koji je bio i zaključni, a pao je u mrežu ekipe iz Slakovaca koja je tako lidersku rolu prepustila Šokadiji. Momčad iz Đeletovaca je sada jedina neporažena i samostalno stoluje na vrhu s malim korakom prednosti nad pratnjom. Zasluge za preuzimanje vodeće uloge uzeli su Pavle Farago i Antun Kulić koji su zabijali na gostovanju u Markušici u derbiju kola i direktnom srazu za prvu poziciju. Na vrh planira i Polet te se polagano šulja iza leđa vodećih, a kandidaturu za jesenski naslov istaknuo je prilično impresivno utrpavši sedmicu svome domaćinu koji je i dalje gost u Jankovcima.

Josip Đoić i Renato Došen su postigli po dva pogotka u pobjedi nad Orolikom. Neugodan je gost bio i Hrvatski Sokol ostavivši svoga domaćina u Apševcima bez pogotka, ali i bez bodova. Sjajna utakmica bila je na repertoaru u Gabošu odakle je s više radosti također otputovao gost u Podgrađe. Sedam pogodaka i veliki preokret nakon gotovo izgubljene situacije i vodstva domaćina od 3:0 pri čemu je blistao Josip Bosančić s hahtrickom od čega je onaj zadnji bio pobjedonosni četiri minute prije kraja. Vinkovci i Obilić su igrali vrlo kratko – tek do 22.minute kada je sudac odsvirao kraj dok je na semaforu svijetlio rezultat od 4:0 u što su po dva uboda utkali Knežević i Mustapić. Tomislav Kelava je ostao bez pogotka u petom kolu no i dalje je na vrhu ljestvice najboljih strijelaca lige.

5 25.09.2022 15:30 Vinkovci HNK Vinkovci – NK Obilić 4:0*

NK Čelik – NK Podgrađe 3:4 (Vujadinović Đorđe 14′, Vladisavljević Miloš 29′, Vojnović Jovan 35′ / Bosančić Josip 44′, 57′, 86′, Čavar Krešimir 80′)
NK Bosut – NK Hrvatski sokol (M) 0:4 (Ilić Matej 8′, Fišer Toni 58′, Botić Domagoj 79′, Đaković Borna 80′)
NK Orolik – NK Polet (DNS) 0:7 (Đoić Josip 18′, 51′, Mikinac Marko 25′, Spaić Martin 28′, Došen Renato 36′, 60′, Mikinac Zvonimir 87′)
Borac – NK Meteor 2:1 (Manojlović Milan 7′, Levaja Aleskandar 60′ / Crnjak Božo 5′)
NK Sremac (M) – NK Šokadija (Đ) 0:2 (Farago Pavle 63′, Kulić Antun 67′)
HNK Vinkovci – NK Obilić 4:0 * – prekid 22.minuta zbog nedovoljnog broja igrača (Knežević David 4′, 19′, Mustapić Mihael 18′, 22′)