/Grabovcu derbi, Viljevo srušilo Metalac! OSMO KOLO OSJEČKO-BARANJSKE 1. ŽNL
grabovac

Grabovcu derbi, Viljevo srušilo Metalac! OSMO KOLO OSJEČKO-BARANJSKE 1. ŽNL

Nakon što je jučer Đurđenovac minimalno slavio protiv Baranja Belja, danas je odigrano preostalih 7 utakmica osmog prvenstvenog kola Osječko-baranjske 1. ŽNL.Najviše je od osmog kola profitiralo Bilje koje se nekako potiho ušuljalo na drugo mjesto!

HAJDUK M. – JEDINSTVO 1:2

Jedinstvo je iznenadilo i protivno očekivanjima uzelo bodove u gostima! Jako dobra i zanimljiva utakmica mogla je zadovoljiti 200ak okupljenih gledatelja, a posebno one koji su u Marijance stigli iz Donjeg Miholjca. Nikola Živković donio je prednost gostima sredinom prvog dijela, a sredinom drugog povećao ju je Matej Vidaković. Momčad Miroslava Katanića protiv njegove bivše momčadi uspjela je samo smanjiti golom Antonia Špoljarića, pa iako su imali dovoljno vremena, do poravnanja nisu došli.

– Čestitao bi gostima na pobijedi. Jedinstvo je u prvom poluvremenu povelo sa 1:0 i imali su par lijepih prilika za povećanje vodstva. Moji dečki su drugo poluvrijeme krenili agresivnije i opet nam se desi greška i Jedinstvo iz kontre zabio drugi gol. Moram reći da smo kod dva nula krenili na sve ili nista i smanjili smo na 2:1 i imali smo inicijativu do kraja utakmice, stvorili i lijepih šansi ali nismo imali sportske sreće da bar izjednačimo. Sucima čestitam na korektnom suđenju – mišljenje je Miroslava Katanića, trenera Hajduka Marijanci.

Danas smo odigrali jednu lošu utakmicu što se tiče same igre, protivnik je bio puno bolji ali rezultat je pozitivan i to nas jedino veseli. U zoni uže obrane bili smo kompaktni, nismo ostavljali protivniku puno prostora za igru. U zoni središnjice nismo mogli razviti igru, nismo bili agresivni. U zoni završnice imali smo nekoliko prilika koje smo trebali puno bolje realizirati. Još uvijek smo pod nekim neshvatljivim dojmom na gostujućim utakmicama. Čestitam svojoj ekipi na pobjedi a protivniku zahvaljujem na fer i korektnoj igri – rekao je Martin Majdenić, trener Jedinstva.

marijanci

SLAVONAC – OMLADINAC 2:1

Veliki posao na kupi Slavonca napravio je Jako Brnić u samo desetak dana. Nakon gostujućeg boda u prošlom, u ovom su Ladimirevčani uzeli sva tri i sada sve izgleda puno ugodnije za njihove navijače. Igor Struhli donio je krajem prvog poluvremena prednost Omladincu, no već u ranoj fazi drugog poluvremena domaćin poravnava golom donedavnog trenera Ivana Peroševića, a onda u 74. minuti dolazi i do vodstva i pobjede zahvaljujući još jedom Ivanu, Magiću.

Bili smo bolji u svim elementima nogometne igre. Ispoštovali su dečki sve elemente nogometne igre koje sam pred njih postavio. Kod 1:1 gost je imao jednu matnu šansu, naš je golman sjajno obranio i nakon toga smo potvrdili svoju dominaciju golovima. Sad nas čekaju dva gostovanja, no ako ovako budemo igrali sigurno ćemo osvojiti poneki bod – izjavio je Jako Brnić, trener Slavonca.

– Ovo je bila naša najlošija utakmica u prvenstvu, pogotovo prvo poluvrijeme. Domaćin je bio puno odlučniji s većom željom za pobjedom. Unatoč tome na odmor odlazimo s pogotkom prednosti. U drugom dijelu malo popravljamo igru, ali domaćin popravlja svoju efikasnost i zasluženo slavi. Imali smo i mi dvije 100 %-tne prilike, ali nam je sreća okrenula leđa. S obzirom kako smo igrali u prvom dijelu, nismo ju ni zaslužili. Okrećemo se sljedećem kolu i idemo popraviti našu igru. Čestitam domaćinu na pobjedi! – rekao je nakon utakmice Domagoj Vragolović, trener Omladinca

ladimirevci

FEŠK – HAJDUK P. 3:0

Nogometaši Feška su čini se konačno ulovili pravu formu, vezali su tri utakmice bez poraza, bez primljenog gola i s dvije pobjede u nizu polako idu prema gore. Vedran Pinter je rano donio prednost Fešku, u zadnjim minutama prvog poluvremena Ivan Amidžić je to poduplao. Od 55 minute domaćin je igrao s igračem manje, Jakov Bilić je tada skupio svoj drugi žuti karton, no to Fešk nije omelo da sačuva, pa i preko Denisa Vuzema poveća stečenu prednost.

– Čestitke mojim igračima, na vrlo važnoj domaćoj pobijedi! Od prve minute smo bili maksimalno angažirani i agresivni što je urodilo plodom već nakon 10ak minuta! U jednoj lijepoj akciji sa brzim pasovima dolazimo do pogotka! Sve do samog kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, kada ponovo gotovo na isti naćin zabijamo drugi pogodak i odlazimo na predah! Početak drugog dijela nažalos nije bio dobar za nas gdje ostajemo s igračem manje te ostatak utakmice igramo sa 10oricom, no to nas nije porementilo u našoj igri te uspijevamo do kraja postići jedan pogodak i privesti utakmicu kraju! Čestitke sucima i gostima na korektnosti! – riječi su Stjepana Kapraljevića, trenera Feška

feričanci

GRABOVAC – TOMISLAV 3:2

Odličan derbi u Grabovcu! Nakon što su u prošlom poraženi, nogometaši Grabovca su ovoga puta bili na višoj razini i zaustavili su Nikšića i njegove suigrače. Ostavili su najboljeg strijelca lige beu gola, a to je i više od pola posla protiv Tomislava. Petar Grabić donio je prednost momčadi s Livane, domaćin preokreće preko Dine Sambola i Ivana Đurkovića. Početkom drugog poluvremena Ivan Radak donosi Tomsilavu izjednačenje, a sva tri boda u Grabovcu ostavlja Ivan Đurković koji se prometnuo u junaka derbija!

– Da bi uzeli bodove u gostima moramo svih devedeset minuta igrati na visokoj razini a mi smo danas igrali na mahove. Nedostajalo je koncentracije u ključnim trenucima. Domaća ekipa je imala više volje i želje za pobjedom i čestitam im ne njoj – komentar je Davora Rudeca, trenera Tomislava

grabovac

VILJEVO – METALAC 2:0

Leonard Kajtazi definitivno nije imao svoj dan danas u Viljevu. Najprije je u 39. minuti autogolom donio prednost Viljevu, a onda je u drugom dijelu sudjelovao u fizičkom obračunu pa je zajedno s domaćim Markom Vincetićem morao na ranije tuširanje. U samoj završnici Ivan Vuković drugi put Živkovića šalje po loptu u mrežu i to je bio kraj, Metalac je doživio prvi ovosezonski poraz.

– Danas su dečki napokon odigrali utakmicu u skladu sa svojim mogućnostima. Bili su odlični, žao mi je samo što smo promašili puno prilika pogotovo prvo poluvrijeme. Uz to smo kod rezultata 1:0 promašili jedanaesterac. Nadigrali protivnika u svim segmentima igre. Prvo poluvrijeme smo imali dominaciju i u posjedu i u prilikama. Drugo poluvrijeme smo se malo gubili u par navrata, ali zanemarivo. Gost je tu malo imao jalovu inicijativu, ali bez ozbiljnije prilike. Čestitke dečkima prije svega na igri, ali i na borbenosti, trudu i zalaganju. Čestitke i gostima na korektnosti. Suci dobro odradili svoj posao – kazao nam je Dinko Puljić, trener Viljeva.

– Zaslužena pobijeda domaćina. Bili su vrlo agresivni, u nekim trenucima i preoštri. Prvi gol smo si sami dali autogol, a u drugom poluvremenu kada smo pokušali izjednačiti u kontri su nam dali drugi gol – za Sportalo je rekao Zdenko Glumac, trener Metalca

viljevo

SLAVONIJA – RATAR 1:1

Derbi Đakovštine ponudio je odličnu utakmicu, borbenu s obje strane, a s konačnih 1:1 ni jedni nisu oduševljeni iako gosti iz Piškorevaca sigurno mogu biti zadovoljniji. Slavonija je bila u prednosti golom kapetana Matije Tadijana, igrala je na domaćem terenu pa sigurno može više žaliti i za preostalim bodovima. Gostima je jedan, ali vrlo vrijedan donio Ivica Horvat u 53. minuti nakon čega su do kraja mreže mirovale.

– Današnja utakmica tvrda, čvrsta, borbena s jedne i druge strane, s puno prekida. Znali smo i prije utakmice da će biti jako teško, i da se moramo dobro namučiti ako ih želimo pobjediti. Poveli smo i zadržali vodstvo do kraja prvog poluvremena. U drugo poluvrijeme ulazimo opušteno što gosti koriste i poravnavaju rezultat koji se do kraja nije mijenjao. Danas publika nije mogla uživati u lijepom nogometu, vidjeli su borbenu utakmicu za svaku loptu. Čestitam igračima i jedne i druge momčadi na htijenju i zalaganju a nama ostaje žal za ostala dva boda jer smo većinu utakmice mi dominirali i bili bolji protivnik – kazao nam je Josip Vranić, trener Slavonije.

– Čestitam dečkima na borbenosti. Uvijek teško gostovanje u Punitovcima, skidam kapu. Jako nervozna utakmica prvo poluvrijeme gdje domaćin uspijeva zabiti, mi se vraćamo drugo poluvrijeme i igramo bolje pa je na kraju podjela bodova najrealniji ishod. Domaćinu želim puno sreće u daljnjem natjecanju, a mi se okrećemo domaćoj utakmici gdje nam dolazi jak protivnik Bilje – mišljenje je Josipa Mišića, trenera Ratara.

punitovci

BILJE – RADNIK 4:0

Imali su i gosti svoje prigode, no nisu bili koncentrirani u završnici što se protiv kvalitetnog domaćina ne prašta. Bilje je još jednom potvrdilo da je vrh ove lige, nisu slučajno tu gdje jesu nakon četvrtine sezone. Goste iz Josipovca su slomili u drugom dijelu, dva pogotka postigao je Hrvoje Cvetko, a po jedan Fabijan Domitrek i Robert Veršing.

– Malo smo s grčem ušli u utakmicu, imali smo laganu inicijativu, ali umjesto da iz dvije stopostotne prilike vodimo 2:0, na poluvrijeme se odlazi sa 0:0. No, drugo poluvrijeme je bilo puno bolje, kontrolirali smo igru, te na kraju zasluženo dolazimo do uvjerljive pobjede. Korektnim gostima puno sreće u nastavku prvenstva, a mojim dečkima čestitam na zalaganju i htijenju te na bodovima koji nas približavaju samome vrhu – riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Bilja

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi – kratak je Zvonko Knez, trener Radnika.