/Slavonija zaustavila Metalac, Grabovac novi lider DEVETO KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL
Ratar bilje

Osječko baranjski prvoligaši danas su zaključili i deveto kolo svog natjecanja nakon kojeg čelo poretka više ne drže nogometaši Metalca, žezlo lidera preuzeo je novak u ligi – Grabovac.

RADNIK – HAJDUK M. 0:1

U Josipovcu minimalna pobjeda Hajduka koji je s ova tri boda preskočio svog današnjeg domaćina. Dino Popović u ranoj je fazi utakmice donio prednost gostima koju su do kraja uspjeli sačuvati i uzeti sva tri boda.

– Loš ulazak u utakmicu rezultirao je lakim gostujućim pogotkom od kojega se nismo oporavili cjelo prvo poluvrijeme. U drugom dijelu bilo je bolje, imali smo inijacitivu, stvarali poluprilike ali nismo bili konkretni. Čestitke gostima na pobjedi – komentar je Zvonka Kneza, trenera Radnika.

– Čestitao bi mojim dečkima na pobjedi i na zalaganju tokom cijele utakmice, od prve minute smo krenuli da zabijemo što prije gol i to nam se i ostvarilo Domacinu cestitam na fer i korektnoj utakmici i želim im sreću u nastavku prvenstva. Čestitao bi i sucima na korektnom suđenju – mišljenje je Miroslava Katanića, trenera Hajduka Marijanci.

radnik

RATAR – BILJE 0:0

Derbi je završen bez pobjendika i bez golova, ali je utakmica bila zanimljiva i sasvim gledljiva. Dvije dobre momčadi tražile su pobjedu, no što vratari što dekoncentracija u završnici i na jednoj i na drugoj strani dovela je do podjele bodova.

Jako teška utakmica, do sada najteža! Bilje je jako dobar protivnik! Od samog početka smo ušli jako nervozno u utakmicu, Bilje je imalo drugo poluvrijeme 3-4 šanse da nas matira, ali naš golman Barić je zaslužan što nismo danas izgubili. U 90. minuti promašujemo zicer 1 na 1 sa golmanom. Rekao bih da je na kraju nekako realno svakom po bod – izjava je Josipa Mišića, trenera Ratara.

– Teško gostovanje, tvrda utakmica sa koje odlazimo s bodom. Bilo je prilika s obje strane, ali ipak mi možemo žaliti više za dva dodatna boda. U igri jesmo bili bolji, ali previše smo promašili. I domaćin je imao dvije dobre prilike, tako da na kraju možemo reći zaslužena podjela bodova. Nema u nogometu bio bolji, ako nisi zabio gol, ne možeš očekivati pobjedu. I to je tako. Čestitke domaćinu na borbenosti i bodu, ali i mojim dečkima na nastavku pozitivnog niza – rekao nam je trener gostiju Aleksandar Stojković.

piškorevci

METALAC – SLAVONIJA 0:1

Iako je Slavonija vrlo dobra momčad, sigurno vrijedna osjetno viših pozicija no što ih trenutno drži, ovo je ipak veliki kisk Metalca kojim uvelike kvari dosadašnji dojam. Prvim domaćim porazom ostala je Glumčeva momčad bez vrha 1. ŽNL. Veliku pobjedu gostima iz Punitovaca donio je Dženan Smaka kolom u 37. minuti.

Čestitam svojim igračima na samom pristupu utakmici, na htijenju, želji i zalaganju. Znali smo da moramo uložiti puno truda da bi uspjeli ostati neporaženi danas i u tome smo uspjeli te kući nosimo sva tri boda. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici, a svojim igračima na zasluženoj pobjedi – kazao nam je Josip Vranić, trener Slavonije.

metalac

TOMISLAV – VILJEVO 3:0

Pogled na konačni rezultat rekao bi laka pobjeda Nikšića i društva, no nije baš bilo lako. U 5 minuta nastavka Viljevo je nestalo, a Tomislav do kaznio s dva pogotka i prelomio utakmicu. Prvi strijelac lige poentirao je dva puta, a početnu prednost Rudecovoj momčadi donio je Marijan Tomić.

– Prvo poluvrijeme nervozna utakmica, s puno grešaka na obje strane, bez izglednih šansi. Drugo poluvrijeme ulazimo odlučnije i čvršće te već u ranoj fazi vodimo dva nula. Utakmicu završavamo rutinski postignutim i trećim golom – riječi su Davora Rudeca, trenera Tomislava.

– Dva potpuno različita poluvremena moje ekipe. Prvo poluvrijeme smo bili odlični, držali se taktičkog rasporeda. Svatko je izvršavao svoje zadatke prema dogovoru. Međutim drugo poluvrijeme smo nažalost bili izgubljeni. Pogotovo u razdoblju od prvih 20 minuta drugog poluvremena gdje smo bili jako loše postavljeni, što je domaćin iskoristio i zasluženo pobijedio. Suci korektno odradili svoj posao – za Sportalo je rekao Dinko Puljić, trener Viljeva.

livana

HAJDUK P. – GRABOVAC 0:2

U Popovcu je igran baranjski derbi, a prema očekivanjima Grabovac je došao do novog troboda kojim je zasjeo na sam vrh 1. ŽNL. U posljednjih 15 minuta prvog poluvremena gosti su odlučili pitanje pobjednika, najprije je Roberto Marić zabio u 32. minuti, a onda je pobjedu Grabovca autogolom u 41. autogolom zapečatio Bojan Kajinić.

popovac

OMLADINAC – ĐURĐENOVAC 0:2

Jako dobru utakmicu odigrali su Omladinac i Đurđenovac! Puno prilika na obje strane ostalo je nerealizirano, a gosti su dvije ipak uspjeli završiti na pravi način i otići kući pjevajući! Junak gostiju bio je Juraj Špehar koji je u svakom poluvremenu po jednom prevario Brandisa i osigurao Đurđenovcu skok na odlično peto mjesto!

– Poraz kod kuće uvijek boli. Moje igrače mogu pohvaliti za borbenost i zalaganje, ali nedostala nam je koncentracija u završnici. Kod oba pogotka smo pomogli protivniku svojim greškama. Gostima čestitam na zasluženoj pobjedi – komentar je trenera Omladinca Domagoja Vragolovića.

Konačno smo odigrali koncentrirano cijelu utakmicu i rezultat nije izostao. Iako smo destkovani ozljedama i kartonima tražio sam od igrača da o tome ne razmišljaju, nego da utakmicu uďu bez respekta, da damo sve od sebe i pobjedimo.. Uspjeli smo i ja im na tome čestitam. Domaćin korektan, te im želim sreću u nastavku prvenstva – mišljenje je gostujućeg trenera Branka Marčeka.