Metalac i Fešk upisali uvjerljive pobjede

Nakon što su jučer odigrane tri, danas su osječki prvoligaši odradili još 4 utakmice, a jedna, ona između Slavonije i Đurđenovca, je odgođena iz epidemioloških razloga.

FEŠK – RATAR 6:1

Uvjerljivo su u novu sezonu krenuli nogometaši Feška koji su ako je suditi po imenima jedan od ozbiljnih kandidata za naslov prvaka i plasman u Međužupanijsku ligu. Već u 3. minuti Marin Pavlović je precizan s bijele točke, a do odmora još jednom on, i jednom Vedran Pinter praktično osiguravaju tri boda momčadi iz Feričanaca. U nastavku Mario Šekerija iz kaznenog udarca budi nadu gostima, no nije ona bila dugog vijeka, Fešk je u posljednjih 10 minuta golovima Pintera, Pavlovića i Ivana Škiljića odlazi do uvjerljive pobjede.

–  – izjavio je trener Feška Neven Čukalevski.

METALAC – TOMISLAV 4:0

Metalac i Tomislav su odigrali derbi kola, iako je u početnim susretima teško nekome objektivno dati taj status, i odradili su odličan posao. Bila je to zanimljiva utakmica, a za trenera Runtića i njegovu momčad i rezultatski savršena! Osim što su sačuvali svoju mrežu ispred Nikšića i društva, u posljednjih su 20ak minuta četiri puta torpedirali goste i poslali ih na Livanu pognutih glava. U 69. minuti Da Silva je prvi prevario Simića, a onda dva puta Bekavac i jednom sam Runtić pogađaju za konačnih 4:0!

– Svaka prva prvenstvena utakmica je teška, i to smo znali. Došli smo protiv dobrog Metalca kao na izlet i svi do jednog bili katastrofalno loši što je domaćin iskoristio i zasluženo pobijedio. Čestitam im na pobjedi – komentar je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

RADNIK – SLAVONAC 4:2

U Josipovcu je na dodatno uređenom stadionu na otvaranju sezone gostovao Slavonac i zajedno s domaćom momčadi odigrao sjajnu utakmicu. Krenuo je Radnik furiozno, već nakon 14 minuta su preko Dine Vukovića i Josipa Horvata imali dva pogotka prednosti, no do odmora gosti se vraćaju u egal zahvaljujući Dini Skenderoviću i Matku Šestanju. U nastavku je krenulo gotovo pa identično, ovoga puta Radniku je trebalo 16 minuta da dođe do dva pogotka prednosti, oba je postigao Matej Žitnjak, no nastavak nije bio isti, domaćin je do kraja sačuvao svoju mrežu i upisao prve bodove u novoj sezoni.

Vrlo dora utakmica dva ravnopravna protivnika. Moram biti zadovoljan igrom i rezultatom i što je najvažnije pristupom na utakmici. Čestitke sucima i gostima na fer i korektnoj utakmici – komentar je Zvonka Kneza, trenera Radnika.

–  Jako loše smo otvorili utakmicu, domaćin je nakon 15ak minuta igre imao dva gola prednosti iz dva udarca po golu. Nakon toga smo se konsolidirali, preuzeli inicijativu i do poluvremena zasluženo poravnali. U nastavku ista priča, ponovno Radnik zabija dva gola, mi se pokušavamo vratiti, no ovaj put ne koristimo svoje šanse i domaćin zasluženo slavi na čemu im čestitam. Naša obrana je bila vrlo loša danas, moramo iz ove utakmice puno toga naučiti za ubuduće – riječi su Jake Brnića, trenera Slavonca.

HAJDUK P. – HAJDUK M. 0:0

Za početak sezone u Popovcu su se sastala dva Hajduka, a odigrali su utakmicu bez golova. Bod u gostima nekako više vrijedi no domaći, barem je takvo uvriježeno mišljenje, pa ćemo reći da su gosti nešto zadovoljniji, no više će o tome reći prvenstvena ljestvica kada se odigra još poneko kolo.

– Čestitao bih domaćinu na jednoj fer i korektnoj utakmici. Moja ekipa je odigrala čvrstu utakmicu ali smatram da možemo bolje od ovoga i da ćemo to i dokazat u narednim kolima. Zahvaljujem našoj publici na fer navijanju i sucima na dobro odrađenom poslu – izjava je trenera gostiju Miroslava Katavića.