Međimurec u 93. minuti stigao do pobjede, Graničar slavio u derbiju i povećao prednost

Lude utakmice odigrane su u nedjeljnom rasporedu 12. kola Međimurske Premier lige. Graničar se tri kola prije kraja dodatno približio naslovu jesenskog prvaka nakon što je dosadašnji drugoplasirani BSK stigao do drugog uzastopnog poraza u nizu.

NK MEĐIMUREC (DP) – NK JEDINSTVO (GM) 2:1

Kakva nestvarna utakmica u jednom od najboljih mečeva ovog kola. Poveli su gosti u 14. minuti utakmice preko Igora Kvezića, no domaćini su uspjeli izjednačiti u 36. preciznim udarcem Tomoye Shimamure. Prilike su do kraja susreta sijevale sa svih strana, a onda se u 93. minuti ukazao Kento Suzuki i pogotkom za 2:1 donio tri velika boda Međimurcu i drugo mjesto na tablici.

Treća pobjeda u nizu, jedna infarktna utakmica. Mogu samo čestitati dečkima, imali smo dosta izostanaka. Promijenili smo sustav igre pa neki igrači nisu igrali na prirodnim pozicijama. Čestitam dečkima, pokazali su odličan karakter i energiju danas. Htio bih čestitati protivniku, oni su danas bili jako dobri i zaslužili su bod. Bilo je šansi s obje strane. Zadnjih 10-15 minuta stalno je bilo šansi, prvo s jedne pa s druge strane. Moramo malo sreće imati, vratilo se sad ono otprije kad smo gubili. Nećemo podcijeniti Galeb, bolja su ekipa nego tablica govori. Bit će teška utakmica, fali nam igrača zbog žutih kartona, no ne bježimo od uloge favorita. Dobro se radi, puni smo samopouzdanja i idemo tamo po pobjedu“, komentar je Jurice Vručine, trenera Međimurca.

Nakon pet uzastopnih utakmica bez poraza, izgubili smo 2:1. Bila je ovo utakmica u kojoj je najrealniji rezultat bilo neriješeno. Vrhunska prezentacija moje ekipe, lavovska borba i bitka kao i kod domaćina. Danas je otišlo njima, da je bilo drugačije isto bi bilo zasluženo. Imali smo puno šansi zadnjih nekoliko minuta, nismo zabili dvije 100%-tne. Na kraju svega, nogomet je otišao na njihovu stranu. Mojoj ekipi čestitke na pristupu, borbi, htjenju, želji i zalaganju. S ovakvom igrom, pristupom i ponašanjem nema straha za novim pozitivnim nizom. Ponosan sam na svoje igrače kako su danas odradili utakmicu. Čestitam domaćinu na pobjedi. Idemo dalje, okrećemo se sljedećoj nedjelji, idemo doma po tri boda. Dolaze nam susjedi iz Macinca. Ekipa je to koju poštujemo, ima dobre igrače i trenera. Stalno su u vrhu međimurskog nogometa i doma ćemo sve učiniti da osvojimo tri boda. Derbiji su nepredvidljivi, ali vjerujem u svoju ekipu da ćemo upisati tri boda“, vjeruje trener Jedinstva Petar Medvar.

NK BSK BELICA – NK SLOGA ŠTRIGOVA 0:1

Sloga nakon dolaska novog trenera proživljava malu renesansu. Druga uzastopna utakmica zaredom bez poraza, a sad su pobijedili protiv dosadašnjeg drugoplasiranog tima lige. Čak im nisu dali ni puno prilika na domaćem terenu. Jedini gol na utakmici postigao je Goran Spasić u 45. minuti susreta.

Nažalost, dva vezana poraza. Danas posebno bolan jer je kod kuće. Ekipa Sloge zaslužila je pobjedu. Mi nismo bili pravi. Mogu preuzeti odgovornost jer kad napraviš jedva dvije šanse doma, onda se postavlja pitanje što je u krivu. Morat ćemo sjesti s igračima i vidjeti gdje su problemi da probamo naći rješenje. Da se našalim, [utakmica protiv Dinama] bit će dvoboj loših u zadnje vrijeme. Niti oni ni mi ne briljiramo tako da će nijanse odlučivati. Ja, nažalost, imam špicu s tri žuta kartona, zadnji vezni isto i možda stoper ide na operaciju tako da ćemo biti u problemima. Ima nas, veterani će nam pomoći i skupit ćemo se za tu utakmicu i probati isprati ljagu ovih loših utakmica“, za Sportalo je rekao Davor Piškor, trener BSK-a.

NK MLADOST SVETA MARIJA – NK GRANIČAR KOTORIBA 1:2

Derbi kola između Mladosti i Graničara nikako nije razočarao. Puno je tu bilo svega, ali na kraju su se lideri prvenstva uspjeli izvući i zasluženo slaviti. Dario Nađ zabio je u 24. za vodstvo gostiju. U 70. minuti golman Kotoribe Dominik Burek dobiva crveni karton i gosti ostaju s igračem manje. Mladost to koristi te u 84. zabija za 1:1. I kad se činilo da će podjela bodova biti konačan rezultat, Nikola Golenja je u 90. minuti donio velika tri boda Graničaru.

To vam je donjomeđimurski derbi. Bez obzira jesmo li mi prvi ili zadnji, to je lokalni derbi. Tu nema veze tko je tko na tablici. Prvo poluvrijeme smo puno bolje ušli u utakmicu i mislim da smo trebali voditi dva gola razlike. Morali su i oni proigrati pa su u drugom poluvremenu oni bili življi, ali nisu radili nikakve probleme. Malo su preuzeli igru do trenutka nespretne reakcije moje obrane nakon koje je golman dobio crveni karton. Onda smo s 10 igrača ostali. Prinudno sam napravio neke izmjene pa je to poremetilo tijek. Domaćin je preuzeo konce igre u svoje ruke i imao dvije-tri situacije, gdje je moj golman jako dobro reagirao. Izvukao je situacije jer smo bili s igračem manje pa nismo imali blok. Gola smo dobili iz prekida i onda u 90. minuti smo zabili za 1:2 na individualnu kvalitetu mojeg igrača. Zahvaljujem se navijačima koji su došli u velikom broju. Oni su možda očekivali malo bolju igru od nas, ali to je derbi. Zahvaljujem se i igračima jer su dali sve od sebe. Zato smo i pobijedili. Bile su dobre reakcije igrača s klupe. Domaćini smo, sigurno idemo na pobjedu protiv bilo koga, a tako i Bratstva. Prvenstvo je dugi maraton. Jesenski naslov nije nešto. Lijepo je biti prvi, ali to je maraton. Belica je prošle sezone imala devet bodova prednosti, ali Nedelišće je imalo dobru završnicu i osvojilo prvenstvo. Treba i dalje pobjeđivati, a sve će doći kao plod igre i treninga. To što smo trenutno prvi, ne znači ništa ako ne budemo nastavili raditi“, jasan je Mario Piškor, trener Graničara.

NK BRATSTVO (Ju) – NK MLADOST KOMET 0:4

Odlična utakmica Mladosti protiv Bratstva na gostujućem terenu. Apsolutno zaslužena pobjeda preloške momčadi stigla je u trenucima negativnog niza i zasigurno im je podigla samopouzdanje za nastavak natjecanja. Sve je već bilo riješeno u prvom poluvremenu kad su gosti do 36. minute vodili 0:3. U 50. Bratstvo ostaje s igračem manje i gubi sve nade za eventualni povratak u meč. Mladost je do kraja mirno privela susret i još je u 54. zabila za konačni rezultat.

Potpuno zaslužena pobjeda Mladosti, bili su konkretniji i bolje stajali na terenu. Oni su zabili iz svojih šansi, mi nismo. Nakon 0:3 teško se vratiti, još smo dobili crveni karton i oni su s igračem više odradili posao do kraja. Potpuno zaslužena pobjeda, nema se tu što dodati. Mi nismo bili na razini zadatka. Graničar je prvi na tablici, definitivno najbolja ekipa u ligi. Vidjet ćemo kakvo je stanje s našim igračima, imamo crveni i tri žuta. Nadamo se da ćemo se iskompletirati. Koji će biti krajnji rezultat, vidjet ćemo, ali Graničar je definitivno favorit“, komentirao je trener Bratstva Luka Murk.

NK NAPRIJED (C) – NK PODTUREN 0:3

Velika pobjeda Podturna na teškom gostovanju u Cirkovljanima. Tri pogotka za nova tri boda i treće mjesto na tablici pokazatelj su da je Podturen u odličnoj formi. Josip Lepen je u 28. minuti doveo goste u vodstvo i to je bio jedini pogodak do posljednjih 10 minuta susreta. U 79. Igor Šegović povećava na 0:2, a Lovro Koščak u prvoj minuti sudačke nadoknade postavlja konačan rezultat.

Čestitam dečkima, dobro smo igrali. Čvrsta utakmica, dugo se lomilo. Suđenje je bilo dosta dobro, ali ne znam jesmo li mu se zamjerili jer dosta nas je kartonirao. Oni su dosta čvrsta ekipa, doma su ratnički raspoloženi, idu na glavu. Kad smo poveli 0:2, polako smo zatvarali igru, ali nismo se povlačili. Čekali smo ih na sredini i ubrzo je mladi Koščak zabio za 0:3 i to je to. Stigli smo do treće uzastopne pobjede i trećeg mjesta. Graničar je pet bodova ispred nas, moraju negdje kiksati da ih stignemo, ali ne opterećujemo se s tim. Želimo još ove dvije domaće utakmice pobijediti, protivnici su dobri. Prvo imamo Draškovec koji je sad pobijedio Oporovec. Malo nas je skartoniralo pa nam je nekoliko igrača van stroja. Morali bismo mi doma pobijediti. Malo smo u naletu pa su i ambicije velike. Jedno je kad stalno pobjeđuješ, drugo kad gubiš. Nadam se da ćemo te dvije utakmice doma riješiti da u Kotoribu odemo rasterećeni“, izjavio je Vjenceslav Hranilović, trener Podturna.