Međimurec slavio u derbiju kola, Mladost iznenadila BSK Belicu

Danas su odigrane preostale utakmice Međimurske Premier lige. Međimurski travnjaci obilovali su golovima, kojih je bilo i više nego dovoljno u “samo” tri nedjeljna meča. Teški uvjeti nastali radi kiše gotovo su onemogućili normalan tijek susreta.

NK MLADOST SVETA MARIJA – NK BSK BELICA 2:0

Možda i najveće iznenađenje ovog kola priredila je momčad Marija Cvetka. Svetomarčanska Mladost slavila je na domaćem terenu pored dosad neporaženog beličanskog BSK-a. Bila je ovo skoro pa i izjednačena utakmica, uz blagu prednost domaćina. Mladost je povela u 40. minuti preko Nikole Valjka. Isti je igrač u 81. povisio na 2:0, što se na kraju pokazao i kao konačan rezultat. Gostima se nije sviđalo suđenje glavnog suca utakmice Darija Srneca pa su tako u 89. zaradili crveni karton. Isti je dobio Dario Šmit zbog vrijeđanja.

Nakon dva neugodna poraza proteklog tjedna napokon pobjeda. Mogu biti zadovoljan. Konačno smo igrali odličnu fazu obrane, koja nam je malo štekala protekle dvije utakmice. Ne znam jesmo li protivniku dali koju priliku, mislim da izrazitu čak i ne. Možda se varam, ali izrazito malo prilika smo dali gostima danas. Stvarno mogu pohvaliti dečke na odigranoj obrani. Čeka nas jedno teško gostovanje u Nedelišću, protiv ekipe s vrha. Očekujemo jednu tešku utakmicu, ali idemo tamo odigrati obranu na današnjoj razini pa ćemo vidjeti kako bude. Ako bude kako smo igrali danas, mislim da se možemo nadati pozitivnom rezultatu“, rekao je Mario Cvetko, trener Mladosti.

Morao se dogoditi prvi poraz u sezoni. Nažalost, došao je u nezgodnom trenutku, a i ostali smo bez igrača zbog crvenog kartona. Čestitamo ekipi Svete Marije, sigurno su bili bolji za jedan gol, ali htio bih napomenuti da je suđenje bilo ispodprosječno i sramotno. Na 1:0 nije dosuđen čisti penal. Psi laju, a karavane prolaze i nitko neće biti sankcioniran. Nakon toga, naš igrač je reagirao na suca i dobio crveni karton. Sve u svemu, nismo bili na razini i još jednom čestitam Svetoj Mariji. Moramo se konsolidirati, moramo vidjeti tko je zdrav. Idemo kod kuće [u sljedećem kolu] po tri boda i nastaviti s dobrim igrama“, jasan je bio trener BSK-a Davor Piškor.

NK BRATSTVO (Ju) – NK CENTROMETAL 2:3

Iako je prvotno izgledala kao rutinirana pobjeda, na kraju se skoro pokazala i kao teško izborena tri boda gosta. U Jurovcu su snage odmjerili domaće Bratstvo i gostujući Centrometal. Momčad Gorana Klemenčića bila je u nešto lošijoj formi no pobjeda u prošlom kolu im je dala vjetar u leđa te su danas potvrdili svoj pozitivan niz. Centrometal je u prvih 16. minuta već vodio 0:2, a strijelci su bili Darijan Treska i Jaša Kocijan.

Bilo je tu puno prilika do kraja prvog, ali i u drugom poluvremenu, no mreže su se ponovno počele tresti u 73. minuti. Do svog drugog pogotka stigao je Kocijan i donio treći gol Centrometalu. Domaćin se nije predao, no kasno se probudio te zabio u 85. iz kaznenog udarca i trećoj minuti sudačke nadoknade. Zgoditke su zabili Boris Vurušić i Luka Jambrović.

Zaslužena pobjeda gostiju, uz nevjerojatnu partiju njihovog golmana. Sve što smo pukli po golu nam je obranio. Na kraju smo se pokušali vratiti s ta dva gola, ali nažalost nije bilo dovoljno vremena. Sve u svemu, zaslužena pobjeda gostiju. Okrećemo se sljedećoj utakmici, nadamo se boljem rezultatu u Belici“, izjavio je trener Bratstva Luka Murk.

Pobjeda 2:3 izgleda tijesno, ali trebala je biti puno veća. Kod rezultata 0:3 smo imali dosta šansi i trebala je biti puno veća pobjeda. U zadnjih 10 minuta smo dobili dva gola ni iz čega tak’ da ispada tijesno, ali bila je rutinirana pobjeda i ostaje žal za više postignutih golova. Očekujemo [u sljedeću utakmicu] ući maksimalno, isto kako smo to napravili u zadnje dvije utakmice i dati sve od sebe. Nekad te malo sreća pomazi, nekad se dogodi greška i utakmica može krenuti u drugom smjeru. Ja vjerujem da će otići u našem smjeru tako da se nadam kako će biti dobro za nas“, tvrdi Goran Klemenčić, trener Centrometala.

NK NAPRIJED (C) – NK MEĐIMUREC (DP) 0:3

Derbi kola odigran je na teškom terenu u Cirkovljanima. Tvrda i napeta utakmica malo je pokvarena dolaskom nevremena, no to nije smelo igrače obje momčadi. Bio je ovo povratnički (i slavljenički) meč Jurice Vručine na igralištu Zdenci, no ovog puta na klupi Međimurca. Gosti su poveli u 35. minuti utakmice preko Patrika Kirića i minimalnom prednošću otišli na odmor. U drugom poluvremenu su ubacili u višu brzinu i dovršili utakmice te riješili pitanje pobjednika kroz pola sata. Prvo je u 60. minuti zabio Marin Zadravec, a posao je dovršio novo pojačanje Bojan Vručina u 89. minuti susreta.

Rezultat to ne pokazuje, ali dosta izjednačena utakmica u prvih sat vremena. U prvom poluvremenu su bili teški uvjeti, utakmica je bila čvrsta i borbena. Oni su tu neku polušansu iskoristili i zabili gol. U drugom poluvremenu smo dobro krenuli, ali smo si tijekom prekida praktički zabili drugi gol. Nakon toga se više nije bilo moguće vratiti. Bili su bolji i zasluženo dobili utakmicu. Ne gledamo mi prema vrhu, gledamo sebe. Idemo utakmicu po utakmicu, znamo našu kvalitetu. Nama je svaka utakmica borba i tako se postavljamo. Tablica nas previše ne zanima. Protiv Centrometala igramo kod njih doma i bit će to izuzetno teška utakmica. No sve su nam utakmice dosad bile teške tako da moramo biti dobri i onda ćemo vidjeti kako će biti“, za Sportalo je izjavio trener Naprijeda Dražen Horvat.

Treća pobjeda u nizu. Velika pobjeda na teškom gostovanju, oni su do danas bili 100%-tni domaćin. Za mene jedna emocionalna utakmica i pobjeda jer sam se vratio tu kao trener drugog kluba. Jako sam sretan, dečki su odigrali fenomenalnu utakmicu. U prvom poluvremenu su bili teški uvjeti jer je kiša jako padala, bilo je nevrijeme. Nakon toga smo stvarno izdominirali protivnika u drugom poluvremenu. Mogli smo zabiti još šest-sedam komada, ali zadovoljan sam s ovih 0:3 i tri boda. Mi imamo svoj put, idemo utakmicu po utakmicu. Nemamo nikakav imperativ. Lijepo je pobjeđivati. Dobro se radi na treninzima, dobra je atmosfera. Došao nam je Bojan Vručina, on se danas istaknuo pogotkom. Vjerujem da možemo svima poremetiti planove. Teška utakmica [protiv Podturena], laganih nema. Svaki protivnik je za poštovanje. Moramo nastaviti po svome i idemo po pobjedu da naša serija traje što duže“, komentirao je Jurica Vručina, trener Međimurca.