Međimurcu pripao općinski derbi, BSK pobjedom prekinuo niz od četiri poraza zaredom

Odigrani su i posljednji mečevi 15. kola Međimurske Premier lige. Time je završena ovosezona polusezona i momčadi sada odlaze na potrebiti odmor te pripreme za proljetni dio u kojem će pokušati napasti vodećeg Graničara.

NK SLOGA ŠTRIGOVA – NK BRATSTVO (Ju) 4:0

Veliki i pomalo neočekivani poraz Bratstva iz Jurovca na terenu u Štrigovi. Domaćini su bili nadmoćnija ekipa cijeli meč te su zasluženo slavili. Junak utakmice bio je Goran Spasić s dva pogotka (6′, 61′). Po jedan je djelo Matea Radikovića (53′) i autogol Dominika Kireca (73′).

Zaslužena pobjeda domaćina, više su željeli pobjedu, bili su konkurentniji. Naša ekipa imala je premalo raspoloženih pojedinaca i na taj način se ne može dobiti utakmica. Jesenski dio prvenstva je gotov. Treba napraviti analizu rezultata te vidjeti kud i kako dalje“, jasan je Luka Murk, trener Bratstva.

NK JEDINSTVO (GM) – NK NEDELIŠĆE 1:3

Iako je Jedinstvo najavljivalo preko svog trenera da ide po pobjedu protiv Nedelišća, ona se na kraju nije dogodila. Gosti su danas jednostavno bili bolja momčad i zasluženo slavili. Nedelišće je tako stiglo do trećeg mjesta, zahvaljujući trećoj pobjedi u nizu. Ian Treska načeo je domaću mrežu u 14. minuti, a već pet minuta kasnije rezultat je povećan zahvaljujući Marcosu Gabrielu Anaisceu da Costi Souzi. Shushei Wakayama je u 61. minuti smanjio rezultat i ostavio nadu domaćinu za eventualni preokret. No sve se to ugasilo u 71. minuti kad je konačni rezultat postavio Kayo Halen Oliveira Moraes.

NK GALEB (O) – NK BSK BELICA 1:5

Nakon užasno lošeg niza utakmica za momčad renomea poput BSK-a, sada je sve to stiglo na naplatu protiv Galeba. Beličani su u gostima apsolutno pokazali svoju dominaciju i zasluženo slavili. Po dva pogotka zabili su Petar Šarić (30′, 85′) i Edi Lacković (42′, 76′), dok je jedan dao David Partlić u četvrtoj minuti. Za Galeb je jedini gol dao Albino Ribić u 90. minuti susreta.

Nakon lošeg razdoblja od četiri poraza u nizu, ova nam je utakmica jako dobro došla. Za ekipu, mene i cijelog sela bitno da se vratimo na pobjedničke staze i dignemo bodovno. Stvarno nije bilo dobra situacija i sada ćemo mirnije otići na praznike. Sad ćemo se odmoriti, uživati u Svjetskom prvenstvo i onda sjesti s upravom da vidimo možemo li se pojačati i što napraviti na proljeće“, tvrdi Davor Piškor, trener BSK-a.

NK MEĐIMUREC (DP) – NK CENTROMETAL 2:0

Bio je ovo općinski derbi dviju momčadi koje su se borile za drugo mjesto na kraju tekuće polusezone. Taj pothvat uspio je domaćem Međimurcu koji je slavio, zahvaljujućim dvama važnim pogocima u ključnim trenucima utakmice. Prvo je u sedmoj minuti Bojan Vručina zabio za vodstvo domaćina. Bio je ovo borben meč u kojem nitko nije posustao, a prilike su se slijevale s jedne i s druge strane. No, dok Centrometal nije uspijevao pogađati, Međimurec je zaključio pitanje pobjednika pogotkom u 76. minuti preko Patrika Kirića.

Jako teška utakmica, ipak je to sam kraj (polu)sezone i ekipa je dosta umorna. Uvjeti za igru su bili malo teži. Mi smo zabili brzi gol iz slobodnjaka. Rekao bih 50-50 da je prvo poluvrijeme bilo. Imali smo mi svoje šanse, protivnik je također imao svoje. Prvo poluvrijeme jako dobra utakmica. U drugom se utakmica malo umrtvila, mi smo ju namjerno umrtvili. Zabili smo drugi gol, imali smo još neke poluprilike, priveli smo utakmicu mirno kraju. Čestitke mojim dečkima na ovoj utakmici i pobjedi. Zasluženo drugo mjesto na kraju polusezone. Zaokružili smo ovu polusezonu na najbolji mogući način. Idemo danas dobro proslaviti ovo. Nakon toga ćemo odraditi sastanke s igračima, duga je pauza i ima vremena. Ambicije su nam velike, ekipa je dobra, momčad odlična. Bit će vremena za pripreme za sljedeću polusezonu“, izjavio je Jurica Vručina, trener Međimurca.

Odigrali smo odličnu utakmicu u kojoj smo bili bolji, ali ovo je bila jedna od onih utakmica u kojoj ne pobijedi uvijek bolja ekipa. Primili smo gol iz nesretnog odbijanca, a njihov golman nam je obranio sve udarce u okvir i potvrdio ono što nas muči cijelu polusezonu – realizacija. Bez obzira na sve, čestitam i ne umanjujem protivnikovu pobjedu, a svojim dečkima čestitam na trudu i zalaganju“, komentirao je trener Centrometala Goran Klemenčić.