Martin i Kućanci najefikasniji, Poganovci zapeli kod Kapelne, jedini remi u Krčeniku

Odigrano je 15. kolo Lige NS Našice, a obilježila ga je visoka pobjeda Martina, golijada u Kućancima, kao i samo jedan remi od sedam odigranih utakmica.

NK KAPELNA 3:2 NK POGANOVCI

Drugoplasirani Poganovci gostovali su kod Kapelne te su očekivali pobjedu i nastavak lova na Kućance, no domaćini su se pokazali kao pretvrd orah te su ostvarili pobjedu rezultatom 3:2 (1:0).

Nije bilo previše uzbuđenja u prvom dijelu, a jedini pogodak djelo je Hrvoja Zubčića u 30. minuti za vodstvo domaćina 1:0 pa se s tim vodstvom otišlo na predah. Drugo poluvrijeme donijelo je vrhunski nogomet, jako velik broj prilika, ali i golova. Prvo su gosti izjednačili pogotkom Davora Stanivukovića u 52. minuti, no samo 8 minuta poslije Kapelna je povela preko Zdravka Jugovića, koji je sigurno realizirao najstrožu kaznu. I treći pogodak Kapelne pao je iz kaznenog udarca, ponovno je precizan bio Jugović, ovaj put u 68. minuti. Pokušali su Poganovci vratiti rezultat u egal, no do kraja utakmice su uspjeli zabiti samo jedan gol, a strijelac je bio Filip Spajić pa su tako bitna 3 boda izgubljena na gostovanju te je sada razlika za vodećim Kućancima još veća.

NK POLET 2:0 NK MLADOST

Stadion Gaj bio je domaćin utakmice domaćeg Poleta i gostujuće Mladost, a po jedan pogodak u svakom poluvremenu je bio dovoljan za domaćine da ostvare pobjedu 2:0 (1:0).

Sudac Ranogajec je u 30. minuti dosudio najstrožu kaznu, a precizan s bijele točke za vodstvo domaćina bio je Ivan Kolar te se s minimalnim vodstvom Poleta otišlo na predah. Obje momčadi su u drugom poluvremenu imale po nekoliko prilika, ali na kraju se još jednom zatresla mreža gostujućeg vrata Dundovića, ovaj put je precizan bio Matija Prevolšek te tako Polet sa sigurnih 2:0 uzima vrlo važna 3 boda u borbi za podizanje s dna ljestvice.

NK HAJDUK KRČENIK 1:1 NK SLAVONIJA NLT

Krčenik je bio domaćin susreta Hajduka i Slavonije, a nakon zanimljivih i tvrdih 90 minuta, svaka momčad je osvojila po bod remijem 1:1 (0:1).

Prvo poluvrijeme bolje su odigrali gosti, a nagrada za to je stigla već u 11. minuti, kad je za 0:1 zabio Luka Rogulić te se s tim rezultatom otišlo na predah. Nije dugo trajalo vodstvo Slavonije u drugom poluvremenu jer je već u 47. minuti Hajduk uspio izjednačiti. Strijelac za, ispostavilo se, konačnih 1:1 bio je Tomislav Kovač te tako borba za sredinu tablice postaje još zanimljivija jer je Slavonija s ovim bodom potpuno izjednačena sa Kapelnom i Vukom.

NK MARTIN 8:2 NK LUG

Strašnu utakmicu odigrali su nogometaši Martina, koji su na domaćem terenu ugostili Lug te su ih poslali kući s ogromnim porazom 8:2 (4:0).

Već je prvih 45 minuta susreta pokazalo u kojem će smjeru ići ovaj susret jer su domaći nogometaši već do predaha zabili 4 gola. Prvih pola sata susreta nisu se tresle mreže, no onda su domaćini namjestili nišanske sprave. Za 1:0 precizan je bio Antonio Kohutek, a povećanje vodstva stiglo je već 5 minuta poslije preko Davora Delizvanija. Novi pogodak Delizvanija došao je u 41. minuti, kad je zabio za 3:0, a za 4:0 je ponovno pogodio Kohutek, ovaj put u 43. minuti pa je furioznih 15-ak minuta donijelo uvjerljivo vodstvo domaćina na predahu. Nastavak je donio još 6 pogodaka. U 50. minuti gosti su uspjeli smanjiti na 4:1, strijelac je bio Valentin Ploher. Još jedan pogodak su zabili nogometaši Luga, na 4:2 u 56. minuti smanjio je Ploher svojim drugim pogotkom. No, to je bilo sve od gostujućih nogometaša, a do kraja susreta su na terenu postojali samo nogometaši Martina. Povećanje vodstva na 5:2 donio je Luka Glavaš u 64. minuti, a već 2 minute poslije Luka Perković je zabio za 6:2. Sedmi pogodak djelo je Hrvoja Biuklića u 82. minuti, a posljednji pogodak na susretu za 8:2 zabio je Goran Martinović u 88. minuti susreta za više nego uvjerljivu pobjedu domaće momčadi.

NK SVETI ĐURAĐ 0:2 NK DINAMO BUDIMCI

Stadion Pod barom bio je domaćin susreta Svetog Đurađa i Dinama, a nakon susreta puno su sretniji gosti jer su ostvarili vrijednu pobjedu rezultatom 0:2 (0:0).

Nisu u prvom poluvremenu Dolančić i Gale vadili loptu iz svojih mreža, no drugi dio je u potpunosti pripao gostujućim nogometašima, koji su postigli dva pogotka te tako odjurili do pobjede. Nekoliko prilika u drugih 45 minuta je moglo rezultirati golovima, no tek u zadnjih 10 minuta gosti su uspjeli probiti vrata domaće momčadi. Prvo je Dinamo u vodstvo doveo Domagoj Kovačević u 82. minuti susreta, a na samom kraju utakmice, u 90. minuti, strijelac za konačnih 0:2 i vrijednu pobjedu Dinama bio je Nikica Kovačević.

NK SELJAK 2:0 NK LAĐANSKA

Seljak je na domaćem terenu ugostio nogometaše Lađanske, a nakon 90 zanimljivih minuta, domaćini slave vrijednu pobjedu rezultatom 2:0.

Zanimljivo prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke u mrežama vrata obje ekipe, no odmah na početku drugog dijela prvi se put zatresla mreža, kad je za 1:0 domaćina zabio Luka Babić u 47. minuti susreta. Taj rezultat je stajao skroz do kraja utakmice, a u 84. minuti je stigla konačna potvrda pobjede Seljaka, kad je precizan bio Ivan Antolović.

NK KUĆANCI 4:3 NK VUKA

Posljednji susret kola igrao se u Kućancima, gdje je istoimeni domaćin dočekao Vuku, a u jednoj od najefikasnijih utakmica kola gledatelji su mogli vidjet čak 7 pogodaka. Nakon golijade sretniji su domaćini jer slave pobjedu 4:3 (2:1).

U prvom dijelu nije nedostajalo uzbuđenja te su gledatelji mogli vidjeti 3 pogotka. Vodstvo Kućancima u 13. minuti donio je Ivan Miličić, a izjednačenje je došlo u 33. minuti, kad je precizan za Vuku bio Stjepan Kos. Samo 4 minute poslije dosuđen je kazneni udarac za domaćine, a realizirao ga je Ivan Hettich te se s vodstvo domaćina 2:1 otišlo na predah. Ubrzo nakon odmora, u 47. minuti, strijelac za povećanje vodstva Kućanaca bio je Ivan Miličić sa svojim drugim pogotkom. U 61. minuti Vuka je uspjela smanjiti na 3:2, a strijelac za smanjenje vodstva domaćina bio je Domagoj Mesaroš. Ipak, nisu domaćini dopustili gostima da se približe još više te su u 79. minuti povećali svoje vodstvo na 4:2 preko Lovre Kalazića. U samoj završnici susreta, u 86. minuti, dosuđen je kazneni udarac i za goste, a realizirao ga je Domagoj Mesaroš, koji svojim drugim pogotkom donosi konačnih 4:3.