/Marsonia i Zrinski bez pogodaka ZRINSKI JE PONOVO BIO NEUGODAN PROTIVNIK ZA CRNO-BIJELE
arsonia fb

Još jednom se Zrinski iz Jurjevca za nogometaše Marsonije pokazao kao vrlo neugodan protivnik kojeg u 3. kolu Treće HNL – istok nisu uspjeli pobijediti na domaćem terenu. Završilo je bez golova 0:0, međutim, treba reći da je 400 gledatelja vidjelo dobru i kvalitetnu utakmicu na obje strane kojoj su samo nedostajali golovi. Brođani su bili bolji te su imali više prigoda i veći posjed, dok su se gosti organizirano i dobro branili te prijetili iz kontri. U prošloj sezoni Zrinski je slavio u Slavonskom Brodu i nakon te utakmice s klupe Marsonije morao je otići trener Robert Špehar. Ovog proljeća je u Jurjevcu tadašnji trener Bijelo – crnih Domagoj Kosić poražen s 2:0. Tako momčad Zrinskog koju vodi Robert Grnja nakon 3. kola jedina u cijeloj ligi nije još uvijek primila pogodak u svojoj mreži.

Prvu pravu prigodu na utakmici imao je Hrvoje Mišić u 12. minuti kada ga je dobro uposlio vrlo dobri mladi 19-godišnji njemački Alžirac Mohamed Cherif, međutim, domaćem napadaču izostala je završnica. Pokušao je Bundavica u 20. minuti ugroziti Denisa Pintarića na golu Zrinskog, ali je ovaj vrlo siguran i nesavladiv. Vrlo rano, već u 26. minuti Marsonia je ostala bez svog kapetana Marka Čanića koji je zbog ozljede napustio igru. Umjesto njega u obrani je igrao vezni Bundavica, a na njegovo mjesto ušao je Damir Mirković. Upravo je Mirković u 40. minuti na dodavanje Jašarevića pokušao ugroziti gostujućeg vratara, ali je šutirao pokraj gola. Najveću prigodu za vodstvo Brođani su imali u 45. minuti preko Mišića kojeg je uposlio Sivrić, ali je njegov udarac otišao preko gola.

U drugom poluvremenu Bijelo – crni i dalje napadaju i traže pogodak, a najbliže su mu bili u 61. minuti kada je na ubačaj Mišića udarac Mirkovića vratar Pintarić izbacio ispod grede. U posljednjih 15. minuta domaći su očito stali, ali su pritom ostavili puno prostora u svojoj obrani što gosti iz Jurjevca nisu iskoristili. U samo dvije minute u dvije velike prigode našao se gostujući Brazilac Andre Luis Dos Santos, međutim, domaći vratar Memović uz užu obranu uspio je sačuvati svoju mrežu netaknutom. Treba reći da se u ovim situacijama gostujući igrači nisu najbolje snašli te su Bijelo – crni imali i malo sreće. U 90. minuti Sivrić je probio desni bok ušao u kazneni prostor, međutim, njegovu povratnu loptu hvata Pintarić koji tako Zrinskom donosi 1 bod s gostovanja kod Marsonije.

Tako su nakon 3 odigrana kola Marsonia i Zrinski i dalje bez poraza te imaju po 5 osvojenih bodova. Razlika je u tome što su Brođani 2 puta igrali na domaćem terenu, dok je momčad iz Jurjevca bila na 2 gostovanja.