Marsonia uvjerljiva u Stupniku, slavio i Slavonac - SPORTALO

Marsonia uvjerljiva u Stupniku, slavio i Slavonac

Sve promašaje do sada u prvenstvu nogometaši Marsonije naplatili su u utakmici četvrt – finala Županijskog kupa u kojoj su s 8:0 nadigrali domaći Slavonac u Brodskom Stupniku. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su se gosti dobro postavili te su lagano došli do visoke pobjede. Za momčad Braslava Ostojića ovo je bio malo jači trening.

U Brodskom Stupniku u utakmici četvrt – finala Županijskog nogometnog kupa između domaćeg Slavonca i gostujuće Marsonije nije bilo iznenađenja. Gosti su odigrali vrlo motivirano, dok su bili razigrani, a pogotovo učinkoviti za uvjerljivu pobjedu s 8:0. Sve ono što nije ulazilo u gol na prijašnjim utakmicama, sada im se vratilo premda su Brođani nastupili u kombiniranoj postavi. Po prvi puta u drugom dijelu sezone u jednoj službenoj utakmici od prve minute zaigrali su: Ajdin Memović, Hrvoje Mišić, Igor Blagojević i mladi Domagoj Đurković.

Do vodstva od 1:0 Marsonia je došla u 14. minuti kada je Matej Sivrić odličnom loptom uposlio Karla Kokanovića koji ju je nakon dobrog primanja pospremio iza leđa nemoćnog vratara Ivana Drglina. Prvi udarac prema golu Brođana imao je za Slavonac Antonio Zupčić u 22. minuti, ali nije bilo previše opasnosti za Memovića. Na 2:0 za trećeligaša pogodio je Hrvoje Mišić kojem je loptu nakon Sivrićevog kornera spustio Marko Čanić, dok iskusni napadač nije imao težak zadatak. Prvo poluvrijeme zaključio je mladi Domagoj Đurković koji se odlučio na udarac izvan kaznenog prostora te je lijepo i odmjereno pogodio za 0:3. U nastavku je Mišić u 48. minuti postigao svoj drugi gol za 4:0 kada je akcija krenula od Marija Bačića, dok je Matej Sivrić nesebično ostavio loptu iskusnom strijelcu. Peti pogodak u 52. minuti nisu postigli igrači Marsonije već domaći kada je Ivan Prebeg vraćao loptu svom vrataru imenjaku Drglinu, međutim, došlo je do nesporazuma između njih dvojice i lopta je završila u mreži za 0:5. Gostujući trener Braslav Ostojić obavio je izmjene i baš je Filip Bungić u 76. minuti pokazao o kakvom se strijelcu radi budući mu je malo trebalo za pogodak s kojim je povećao vodstvo Marsonije na 6:0. U završnici susreta još jedan igrač s klupe upisao se među strijelce kada je Mišić u 87. minuti uposlio Damira Mirkovića koji je precizno pogodio kut za 7:0. Tu su se domaći potpuno predali i čekao se samo kraj, a onda je igrač utakmice Hrvoje Mišić nakon što je postigao 2 gola upisao svoju drugu asistenciju. Ovoga puta u 88. minuti za Bungića koji također svojim drugim golom podiže na konačnih 8:0 u korist Marsonije u Brodskom Stupniku protiv domaćeg Slavonca.

Nogometašima Slavonca iz Brodskog Stupnika sada je puno važnije prvenstvo u skupini zapad Prve Županijske lige i kako da u njemu zadrže status. S druge strane Marsonia želi do kraja u Županijskom kupu, a na tom putu je u polufinalu čeka još jedan Slavonac i to onaj iz Bukovlja.

Protivnik Marsoniji u polufinalu Županijskog kupa bit će Slavonac iz Bukovlja koji je u četvrt – finalu s 2:0 golovima Tomislava Rose i Josipa Letica došao do pobjede kod Omladinca u Starom Topolju. Ekipi Marija Petrovića trebala je ova pobjeda i zbog prvenstva u kojem se bore za ostankom u ligi. U polufinalu kupa je i prošlogodišnji finalist Oriolik iz Oriovca koji u Donjoj Vrbi protiv domaćeg Zvonimira nije imao niti malo lagan zadatak. Imao je domaćin kod 0:0 veliku prigodu za vodstvo preko Tomislava Marijića, da bi do kraja Crveni iz Oriovca preko Luke Morbera i autogolom domaćeg igrača došli do pobjede s 2:0. Protivnik Oriovčanima bit će pobjednik Nogometnog središta Nova Gradiška, dok je finale izborila Sloga koja čeka protivnika između Slavena iz Ljupine i Slavonca iz Nove Kapele.

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.