Marsonia u odličnoj predstavi slavila protiv Vinogorca

Vrlo dobru prijateljsko – pripremnu utakmicu odigrali su nogometaši Marsonije protiv Vinogorca kojeg su pobijedili s 2:0. Puno bolju igru Bijelo – crni pokazali su u prvih 45. minuta kada su i postigli oba gola. Momčad iz Brodskog Vinogorja ravnopravna je bila u nastavku kada je imala nekoliko pokušaja za pogodak u čemu nisu uspjeli.

Nakon dva trećeligaša Đakova i Bjelovara nogometaši Marsonije u svojoj trećoj provjeri uoči nastavka prvenstva na Stadionu “Stanko Vlainić – Dida” ugostili su trećeplasiranu momčad skupine istok u Prvoj Županijskoj ligi – Vinogorac. Bijelo – crni su s 2:0 svladali sastav iz Brodskog Vinogorja koji je bio bez: Brune Velikanovića, Stjepana Kruljca i prvog strijelca Matea Škorića. S obzirom na kontrolnu utakmicu okupio se i solidan broj gledatelja koji su vidjeli dobru Marsoniju pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je postigla 2 gola za vodstvo od 2:0. U nastavku je Vinogorac bio ravnopravan, ali nije uspio postići pogodak, dok je za Bijelo – crne igrao novi napadač Selmir Mahmutović iz Tešnja kojem će još trebati vremena kako bi se privikao na nove suigrače i na sustav igre kod Roberta Špehara. Zajedno s Mahmutovićem stigao je i 20-godišnji Luka Međugorac koji je rodom iz Žepča, dok mu je posljednji klub bila Sloga iz Doboja, a bio je u juniorima Širokog Brijega. Njega nije bilo na ovom susretu baš kao i Kokanovića, Guberca i Zebe.

Marsonia / Foto Facebook

Prvu prijetnju imala je u 8. minuti Marsonia preko Žuljevića čiji je pokušaj otišao malo pokraj gola. Malo kasnije Mihailo Marić izborio je slobodni udarac iz kojeg je ponovno Žuljević šutirao, ali nije bilo veće opasnosti za vratara Vinogorca Mateja Bodrožića. Gostujući vratar dobro je intervenirao u 19. minuti kada je nakon kornera u gužvi uspio zaustaviti udarac Mahmutovića. Marsonia je bolja i stalno napada te u 22. minuti dolazi do zasluženog vodstva. Vrlo dobri Mihailo Marić uposlio je Marka Žuljevića koji se sjurio prema Bodrožiću te ga matirao za 1:0. Jedini pokušaj prema golu nezaposlenog Gabrijela Iličevića imao je Vinogorac u 31. minuti preko Lukasa Kovačevića koji je iz slobodnog udarca  šutirao preko živog zida i okvira gola. Lijepu akciju u 41. minuti odigrali su Dino Lihić i Josip Brnić nakon čijeg ubačaja pred golom Marić nije dobro zahvatio loptu. Zato je Mihailo Marić bio precizan u 45. minuti nakon dodavanja Žuljevića kojeg je prethodno dobro proigrao vrlo dobri Lihić. Tako su Marić i Žuljević svaki postigli po pogodak te su obojica upisali po asistenciju. Najbolju prigodu za smanjenje rezultata Vinogorac je imao u 51. minuti preko Marija Ćubela koji je nakon dobre akcije šutirao preko gola. Špehar je u drugih 45. minuta uveo 10 novih igrača koji nisu ozbiljnije zaprijetili Željku Konradu, dok je Vinogorac imao pokušaje preko: Ćubela, Karešina i Vukšića, ali je ostalo 2:0 za Marsoniju.

Već ove srijede Marsonia u svojoj novoj provjeri gostuje u Višnjevcu, dok će u subotu, 12. veljače igrati protiv Omladinca iz Gornje Vrbe. S druge strane Vinogorac iz Brodskog Vinogorja za vikend je trebao igrati protiv Zagreba, međutim, za sada nije poznato hoće li se ta utakmica igrati ili ne.