/Marsonia slavila u županijskom derbiju protiv Sloge MOMČAD BRASLAVA OSTOJIĆA DOŠLA DO NAJUVJERLJIVIJE PROLJETNE POBJEDE
marsonia fb

Navijači Marsonije i svi ljubitelji nogometa koji prate ovaj klub dočekali su najuvjerljiviju pobjedu ovog proljeća. U 25. kolu Treće lige – sjeveroistok u susretu klubova iz jedina 2 grada s područja Brodsko – posavske županije Marsonia je s 3:0 nadigrala Slogu iz Nove Gradiške. Pobjeda Bijelo – crnih mogla je biti izražena i s većim rezultatom da na golu Sloge nije bilo odličnog Marka Maričevića.S druge strane također sjajan na vratima Marsonije bio je Ajdin Memovića koji je kod 1:0 gostima skinuo čisti zicer za 1:1.

Utakmica između Marsoniije i novogradiške Sloge bila je sadržajna svih 90 minuta tako da je 200.-tinjak gledatelja vidjelo dobru nogometnu predstavu. Gosti se nisu došli braniti, već su i oni imali svojih dobrih pokušaja. Prvu prigodu imao je u 10. minuti Mišić, ali je Maričević na golu Sloge pokazao svoje kvalitete. U 14. minuti u novoj prigodi za domaće našao se Sivrić kojeg je proigrao Gudelj, ali je Maričević i ovoga puta bio na mjestu. U toj istoj 14. minuti sudac Menđušić iz Vinkovaca dosudio je kazneni udarac za Marsoniju nakon što je Josip Gospočić u svom kaznenom prostoru povukao Gudelja. Siguran izvođač za zasluženo vodstvo Marsonije od 1:0 bio je Hrvoje Mišić. Mogla je ekipa trenera Ostojića povećati rezultat u 30. minuti, ali je dobar pokušaj Begića iz slobodnog udarca još bolje obranio Maričević.

Bijelo – crni i dalje napadaju i traže drugi pogodak, a onda se u 35. minuti u prilici našao i Sivrić, međutim, šutirao je malo pokraj gola. Sadržajno prvo poluvrijeme zaključio je u 38. minuti Gudelj čiji je udarac obranio Maričević, ali je pomoćni sudac Vučko iz Otoka označio zaleđe. U drugom poluvremenu Marsonia i dalje nastavlja svoju dominaciju pa se tako u 49. minuti u prigodi za 2:0 našao Mišić koji se nakon lijepe akcije Gudelja poigravao s Maričevićem, ali mu je ovaj uzeo loptu. Za goste je 59. minuta bila ključna budući je taj Mišićev promašaj mogao kazniti Filipović koji je imao čisti zicer za 1:1, ali je odlično reagirao domaći vratar Memovića koji je spasio siguran pogodak za moguće poravnanje.

Sve dvojbe oko pobjednika ove utakmice otklonjene su u 64. minuti nakon što je sve napravio Gudelj, dok je Mišiću preostalo samo postaviti nogu za 2:0. Imao je Filipović u 74. minuti još jedan dobar udarac koji je otišao malo pokraj gola, dok se u 80. minuti i Gudelj mogao upisati među strijelce, međutim, Maričević je još jednom spasio svoju mrežu. Ipak se Gudelj upisao među strijelce u 88. minuti te je nakon što je izborio kazneni udarac i asistirao Mišiću za drugi gol sada nakon ubačaja Balentovića zabio za 3:0. Mogla je Sloga u 90. minuti postići barem počasni pogodak, ali je udarac Marijanoviću obranio Memović.

Tako je Marsonia došla do svoje 10. pobjede u ovoj sezoni i plasmana na 5. mjesto te za četvrtim Belišćem zaostaje 4 boda. S druge strane novogradiška Sloga je sada na pretposljednjem mjestu i ima isti broj bodova kao i 14. Bjelovar. (Josip Šebalj)