Marsonia na igralištu u Slobodnici ugostila sjevernog trećeligaša Bjelovar

U svojoj drugoj prijateljsko – pripremnoj utakmici nogometaši Marsonije na igralištu u Slobodnici ugostili su trećeligaša skupine sjever – Bjelovar. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su treneri isprobali sve raspoložive snage. Na kraju je završilo bez pobjednika 2:2 s tim da je Bjelovaru pripalo prvo, a Marsoniji drugo poluvrijeme.

Za nogometaše Marsonije prijateljska utakmica protiv Bjelovara u Slobodnici bila je druga u ovim pripremama, dok je za goste bila prva prava budući su oni do sada igrali međusobnu i jednu protiv svojih juniora. Za Bijelo – crne nastupila su 2 nova igrača koja su se momčadi priključili uoči same utakmice, dok su obojica ovu jesen igrali za istarski Novigrad koji se u Trećoj ligi – zapad nalazi na 4. mjestu. To su stasiti stoper Lukas Rošić i vezni Dino Lihić, dok se iz Njemačke vratio Ivan Olić. Tako je Robert Špehar dobio priželjkivana pojačanja, dok se očekuje dolazak još novih igrača. Problem je što njih treba uigrati, a vremena je malo, dok je zbog ruputure mišića ovu utakmicu propustio Mihailo Marić. Nogometaši Bjelovara na trećeligaškom sjeveru nalaze se na 5. mjestu i nisu daleko udaljeni od Mladosti iz Ždralova i Međimurja iz Čakovca s kojima će očito voditi borbu za plasmanom u Jedinstvenu Treću ligu. Gosti su bili odlični u prvom poluvremenu te su imali vodstvo od 2:0, dok su u nastavku uveli puno mladih što je Marsonia iskoristila te je s 2 gola postavila konačnih 2:2.

Prvu prijetnju imao je za Bjelovar u 12. minuti Jakov Pranjić čiji se udarac zaustavio na vratnici. Samo 5. minuta kasnije gosti su došli do vodstva. Iz kornera je u 17. minuti ubacio David Akrap, dok se pred golom Marsonije najbolje snašao visoki Nusmir Fajić koji je svladao Iličevića za 0:1. Nakon toga gosti su nastavili s dobrom igrom, pa je tako u 22. minuti mladi Iličević zaustavio i pokušaj Marija Nikolića. Gosti su u tom periodu dominirali te su neprecizne udarce još imali David Akrap i ponovno opasni bivši junior zagrebačkog Dinama Mario Nikolić. U završnici prvog poluvremena u 42. minuti Bjelovarci su udvostručili svoju prednost. Još jednom je bivši igrač Slaven Belupa Akrap odlično ubacio pred gol Brođana, a tamo se najbolje snašao Mario Nikolić koji je ovaj put bio precizan za 0:2. Na poluvremenu je gostujući trener Bilobrk za nastavak uveo 8 novih igrača, dok je na terenu ostavio samo trojicu. S druge strane Špehar je od poluvremena stavio 2 nova igrača Ivana Olića i Darija Ćatu koji je u 48. minuti odlično ubacio pred gol za Marka Žuljevića koji je iz blizine svladao pričuvnog vratara gostiju Matea Perić – Komšića za smanjenje rezultata na 2:1. Nije dugo trebalo, samo 11. minuta da Marsonia dođe do poravnanja. Igrala se 59. minuta u kojoj je Ćato ponovno poslao dobru loptu pred gol Bjelovara, a tamo se ponovno Žuljević dobro snašao za 2:2. U preostalih 30. minuta jedni i drugi imali su nekoliko pokušaja za vodstvo, dok je najbolju prigodu u 89. minuti ponovno imao Žuljević. Njega je sada uposlio Olić, ali je treći pogodak Žuljevića na utakmici i pobjedu Marsonije protiv Bjelovara spriječio vratar Perić – Komšić. Tako je u jednoj obostrano dobroj utakmici u kojoj je svakoj ekipi pripalo po jedno poluvrijeme završilo bez pobjednika 2:2.

Slijedeći vikend oba kluba imaju nove provjere, pa će tako Marsonia igrati protiv Vinogorca iz Brodskog Vinogorja, dok će Bjelovar na domaćem terenu ugostiti Vrbovec.