/Marsonia na Mišićev pogon do slavlja u Oriovcu BROĐANIMA SLIJEDI DOMAĆI OGLED SA SLAVONIJOM
marsonia

Županijski derbi 11. kola Treće HNL – istok između Oriolika i Marsonije mogao je zadovoljiti sve ljubitelje nogometa. Pogotovo se to odnosi na prvo poluvrijeme koje je bilo odlično na obje strane. Na kraju je Marsonia došla do pobjede s 2:1 nakon što su Brođani iskoristili svoje prigode. S druge strane Oriovčani svoje nisu i to je epilog ove utakmice.

Lijepo i toplo vrijeme uz odličan travnjak te oko 500 gledatelja stvorilo je sve preduvjete za dobar Županijski derbi u Oriovcu između Oriolika i Marsonije. Tako je i bilo pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je bilo jako lijepih proigravanja, čiste i tečne igre uz nekoliko izglednih prigoda na obje strane. Bilo je puno dobrog tempa, borbenosti, ali sve u vrlo fer i korektnoj igri. Marsonia je bila kompletna, dok je Oriolik bio bez svoja 2 stopera Stubičana i Jurevića te kapetana Hercega na golu. Za Oriovčane je to bio preveliki hendikep, dok je Marsonia još jednom potvrdila da ove sezone igra bolje u gostima. Pobjeda Bijelo – crnih s 2:1 nad Oriolikom je treća u gostima u ovogodišnjem prvenstvu.

Počelo je s prigodom Mišića u 4. minuti kojeg je proigrao Sivrić, ali je napadaču Marsonije udarac dobro obranio mladi domaći golman Stjepan Zeba. Na drugoj strani samo minuti kasnije pred gostujućim golom našao se Mijić koji nakon ubačaja Lucića nije dobro zahvatio loptu. Do nove prigode Crveni iz Oriovca dolaze u 12. minuti preko Barišića koji je nakon duge i lijepe akcije šutirao snažno pokraj gola. Prigode se mijenjanju na obje strane, pa tako sada gosti u 14. minuti prijete preko Mišića kojeg je uposlio Sivrić, međutim, Zeba još jednom izlazi kao pobjednik, međutim, odbijenu loptu Baričević nije uspio poslati u okvir gola. Zato se Baričević nešto kasnije u 17. minuti upisao među strijelce i to drugu utakmicu za redom. Mirković je ubacio s desne strane, lopta je prilično sretno došla na drugu stranu za mladog Baričevića koji je matirao Zebu za 0:1. Mogli su Brođani u završnici prvog poluvremena povećati svoje vodstvo kada je u 38. minuti Zeba odbio udarac Mirkovića, natrčao je gostujući njemački Alžirac Mohamed Cherif čiji je pokušaj okrznuo gredu. Minutu kasnije na drugoj strani prigodu ima Zdravko Gospočić, ali je Memović siguran i čuva svoju mrežu. U drugom poluvremenu je tempo malo pao, a prvi su do prigode došli Bijelo – crni preko Mirkovića koji je nakon dobrog solo prodora šutirao malo pokraj gola. Ekipa trenera Ostojića svoju prednost udvostručila je u 70. minuti kada je Jašarević uposlio Mišića koji je prevario svoje čuvare i onda precizno pogodio pokraj Zebe za 0:2. Mogla je Marsonia i do 3:0, ali je Jašarević u 86. minuti iz dobre pozicije prebacio okvir gola. Na samom kraju u drugoj minuti sučevog dodatka vremena Matej Marušić je iz blizine nakon ubačaja Gorana Jurića samo ublažio poraz na konačnih Oriolik – Marsonia 1:2.

Tako je Oriolik doživio svoj 4. uzastopni poraz, dok je Marsonia upisala 6. pobjedu u prvenstvu za ostanak u vrhu ljestvice. U slijedećem kolu Oriovčane čeka još jedan derbi susjeda, ovoga puta u Pleternici kod Slavije, dok će Brođani na svom terenu dočekati požešku Slavoniju.

Tekst: Josip Šebalj