/Kutjevo neporaženo u Brodu, Oriolik protutnjao kroz Gradišku ŠESTO KOLO 3. HNL ISTOK
FB_IMG_1569078141169

Danas je odigrano 7 utakmica šestog kola 3. HNL Istok, dok je za sutra ostao dvoboj Graničara i Čepina. Bilo je to vrlo zanimljiv dan, Slavija je uvjerljivo nadigrala Bedem, Oriolik Slogu, Vuteks je minimalno slavio protiv Naška, a derbi u Brodu završen je bez pobjednika…

ZRINSKI – SLAVONIJA 1:0

Jedan od derbija kola odigran je u Jurjevcu gdje je Zriski bio domaćin Slavoniji. U poprilično izjednačenom prvom poluvremenu veliku prednost Zrinskom donio je Janik Kukučka u 44. minuti kada je svladao gostujućeg vratara Bošnjaka. Kako u nastavku nije bilo promjena Zrinski je ostao neporažen, ovom pobjedom Grnjina momčad preskočila je Slavoniju i izjednačila se s Marsonijom na drugom mjestu. Inače Požežani su zaradili pet žutih kartona, ništa neobično, ali posebno u oko bode jedna, onaj kojeg je zaradio Plešić zbog “manjka poštovanja prema nogometnoj igri”!?

helda interijeri 300x100

– U srijedu sam rekao da smo bili loši i da smo zasluženo izgubili, danas mogu reći sve suprotno, odigrali smo odličnu utakmicu, natrčali i nadigrali Zrinski i prava je šteta da nismo pobjedili. Imali smo prečku, u dva navrata nam sudac nije svirao čiste jedanaesterce, a Zrinski je iz svoje jedine šanse zabio i pobjedio. Nikako ne želim umanjiti njihovu pobjedu, dobra su momčad, ali smo mi danas definitivno bili bolji! To je nogomet, nekad ti uzme, nekad će i vratiti. Mi već sutra ujutro imamo trening, želimo što prije ovu utakmicu izbaciti iz gleva i spremati se za Kup protiv Šibenika – izjava je trenera Slavonije Dalibora Bognara.

zrinski

SLOGA – ORIOLIK 2:5

Lokalni derbiji uvijek nose poseban naboj, a posebno kada je riječ o borbi za vrlo važne bodove kao što je danas bio slučaj u Gradišci. U toj priči bolje se snašla momčad Oriolika koja pod vodstvom Milana Tomljenovića igra kao preporođena i u 180 minuta ima maksimalnih 6 bodova. Za momčad Oriolika strijelci su bili Valentino Kuzmić i Patrik Mijić, na početku drugog dijela Sloga smanjuje preko mladog Tina Ćalića, ali nije nada domaćih dugo živjela. Najprije njihov dojučerašnji suigrač Zdravko Gospočić povećava na 3:1, a onda Mijić drugi put pogađa za 4:1- Drugi pogodak domaćih postigao je Luka Blazina, a onda točku na i visoke pobjede Oriolika stavlja Anto Galović u 87. minuti!

Nemam posebnog komentara, čestitke gostima na zasluženoj pobjedi – za Sportalo je rekao Miroslav Pavišić, trener Sloge.

– Odigrali smo danas jako dobru utakmicu protiv vrlo borbenog domaćina. Konačni rezultat najbolje sugerira da smo bili bolja momčad, da smo zasluženo upisali nove bodove. Zalaganje mojih igrača je bilo na vrhunskom nivou i mislim da je to presudilo pobjednika. Nemamo puno vremena za slavlje, već u utorak nas čeka Lokomotiva, nemamo puno vremena za rekuperaciju, ali ionako je ta utakmica prije svega nagrada dečkima za sve što oni ulažu u ovaj klub. Naravno, to ne znači da izlazimo na teren s bijelom zastavom – kazao je nakon utakmice trener Oriolika Milan Tomljenović.

sloga

VUTEKS SLOGA – NAŠK 2:1

Vuteks je na svom terenu protiv starog poznanika i rivala iz Našica tražio svoju drugu pobjedu. Očekivano tvrda, teška i izjednačena utakmica. U prvom dijelu po jednom se tresla svaka mreža, za goste je pogodio Libong, a za domaće mladi Dominik Križanović. U nastavku se gostujuća mreža zatresla još jednom, dok je domaća mirovala pa su bodovi zahvaljujući mladom Stefanu Bingulcu ostali u Vukovaru.

– Nevjerojatno koliko se moramo iskidat, izlomiti da bi se malo sreće vratilo. Drago mi je što su Dominik i Stefan zabili i najvažnija su napokon 3 boda. Vidjeli smo da nismo baš toliko slabi. Ne možemo se zadovoljiti ovim, moramo raditi još više i još više željeti i radom će se sve vratiti. Našku puno sreće u nastavku sezone – rekao nam je Saša Berarević, trener Vuteksa.

– Jedna prava rovovska bitka bez puno prigoda. Domaćini poveli jako rano, mi smo ubrzo izjednačili i to je to od prvog poluvremena. U drugom poluvremenu mi pogađamo prečku, dok domaćini stativu,10ak minuta prije kraja,domaćin zabija. Mi pokušavamo nešto, ali ipak bezuspješno i utakmica završava. Mojim dečkima nemam što zamjeriti,iako smo bilo destkovani,odradili su solidnu utakmicu. Domaćinu želim svu sreću u nastavku sezone – izjavio  je Marko Barišić, trener Naška.

vuteks

BELIŠĆE – ĐAKOVO CROATIA 1:0

Unatoč velikim najavam Belišće nije na onoj razini na kojoj smo ga očekivali pa im je ovaj dvoboj s Đakovom donio teret imperativa na leđa, no s njim se momčad Davora Rupnika dobro nosila. U završnici prvog poluvremena Karlo Išasegi zabio je “svojima” i donio Belišću prednost, a pokazalo se kasnije i veliku pobjedu!

– Vrlo teško izborena pobjeda, Đakovo je jako dobra ekipa. U prvom poluvremenu smo ih otvorili pa je u nastavku bilo lakše, stvorili smo 4-5 odličnih šansi, uspjeli smo i pogoditi njihovog igrača na praznom golu, pa se u završnici pomalo uvukla nervoza, imali su gosti svoju šansu ali na kraju je pobjeda ostala na našoj strani. Ovo nam je vrlo bitno u pogledu dobre atosfere uoči kupa u srijedu – rekao je Davor Rupnik, trener Belišća.

Na kraju ne mogu biti zadovoljan rezultatom. U nekim ranijim međusobnim ogledima Belišće je bilo puno dominantnije nego je to danas bio slučaj. Na kraju se pamte golovi i bodovi tako da je pobjeda Belišća zaslužena. Mojim igračima ostaje da ozbiljnije rade da bi bili malo ozbiljnija ekipa – kazao je Josip Milardović, trener Đakovo-Croatije.

belišće

VIHOR – VUKOVAR 3:0

Popravni ispit i za domaćina i za gosta. Vihor na svom terenu nije uspio slaviti iz tri pokušaja, a Vukovar nije niti na svom niti na gostujućim terenima. Posljednja momčad lige stigla je kao naručena Marku Dinjaru i njegovim nogometašima da konačno razvesele svoje gledatelje, sve je praktično bilo odlučeno u prvom dijelu kad je Vihor stvorio dva gola prednosti zahvaljujući Grafini i Vratkoviću, dok je pobjedu u nastavku ovjerio Pavlović golom s 11 metara.

– Konačno domaća pobjeda, netko je morao “naletjeti”. Pobjeda je čista i zaslužena, mogla je biti i uvjerljivija. ne bih izdvajao pojedince ali moram reći da smo u Matku Kasaču dobili veliko pojačanje, te da nam je Saša Kuburić svojim povratkom pokazao da nam vezni red bez njega diše na škrge. Ništa, idemo dalje – riječi su Marka Dinjara, trenera Vihora.

vihor

MARSONIA – KUTJEVO 1:1

Nakon 5 odigranih kola na vrhu prvenstvene ljestvice izdvojili su se Kutjevo i Marsonija. I jedni i drugi bez poraza, a danas je ta serija nastavljena za obje momčadi. Bila je to zaista odlična nogometna predstava, kako su i najavili i jedni i drugi su zaigrali otvoreno, napadački i prava je šteta da nije bilo više golova. Marsonia je krenula žestoko i nagradilo ih je ranim vodstvom, kazneni udarac za domaćina u 6. minuti u pogodak je pretvorio Mišić. Bio je to i rezultat koji je bio aktualan na odmoru. U nastavku slična priča, ovoga puta radovali su se gosti, prvi čovjek grada Kutjeva prevario je domaću obranu i donio veliki bod svojoj momčadi i ostanak na vrhu prvenstvene ljestvice! Kutjevo polako prestaje biti senzacija, ovakvi rezultati nisu slučajni, Zeleni vrijede ovoga što do sada pokazuju!

Jedna jako zanimljiva utakmica u kojoj smo mi bili dosta bolji u prvom poluvremenu, došli smo do prednosti iz jedanaesterca i prava je šteta što bolju igru nismo okrunili drugim golom. U nastavku se Kutjevo probudilo, pokazali su zašto su na vrhu ljestvice i došli su do izjednačenja. Iako je rezultat realan žao mi je da nismo pobjedili zbog naše publike koja se okupila u zaista velikom broju danas. Čestitke Kutjevu na bodu, a mojim dečkima na dobrom pristupu utakmici – za Sportalo je rekao Braslav Ostojić, trener Marsonije.

– Teška tvrda utakmica protiv odličnog protivnika, koji je moram priznati danas bio nešto bolji u polju od nas. Ali mislim da smo svojom borbenošću zaslužili ovaj bod i posvećujemo ga našemu Mariu Desnici koji je se pred kraj susreta po prvim procjenama teže ozlijedio. Iako je bila čvrsta utakmica s dosta kartona mislim da je sve bilo u granicama normale. Domaćinu sretno u nastavku sezone. Za kraj moram spomenuti neugodnu situaciju koju smo doživjeli na odlasku s igrališta kad su domaći tkz. navijači, čitajte klošari, zasuli naše kombije s staklenim bocama od piva. Srećom stradala su samo vozila – komentar je Ante Budimira, kapetana Kutjeva.

marsa

SLAVIJA – BEDEM 4:0

Prvi ohrabrujući bod za Slaviju u srijedu ovog vikenda je nadograđen novim uspješnim rezultatom, ovoga puta prvom pobjedom. Pleterničani su unatoč izostancima na odmor otišli s dva pogotka prednosti, prvi je djelo Marka Grbeša, a drugi junaka prošlog kola Dominika Dorića. Čim se krenulo u nastavak Slavija je podebljala svoju prednost i praktično slomila otpor gostiju iz Ivankova, drugi put u strijelce se upisao Marko Grbeš. Do kraja je Bedem doživio pravi potop, četvrti pogodak za Slaviju djelo je Pave Nikolića. Slavija se konačno probudula i dokazala da ona bodovna nula nikako nije bila realan odraz kvalitete Bognarove momčadi.

– Čestitam mojim dečkima na pobjedi, ali još više na karakteru, na tomu što nisu klonuli duhom kad nam nije išlo. Rekao bih da smo odigrali i boljih utakmica od ove današnje ali nije bilo rezultata. Danas smo na vrijeme zabili jedan, pa drugi i onda mirno priveli utakmicu kraju protiv jako dobrog suparnika – rekao je trener Slavije Damir Bognar.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. A što se nas tiče, mi moramo sjest i porazgovarati, vidjeti kako dalje jer ovako dalje ne ide – kazao nam je Josip Raić-Sudar, trener Bedema.