Marsonia golom Mahmutovića do slavlja nad Grobničanom

Nakon Trnja nogometaši Marsonije protiv Grobničana iz Čavli u 7. kolu SuperSport Druge lige s 1:0 zabilježili su svoju drugu pobjedu u prvenstvu. Gosti sa sjevernoistočnog predgrađa Rijeke na posljednjem gostovanju u Čakovcu osvojili su sva 3 boda protiv Međimurja, međutim, protiv Bijelo – crnih nisu bili uspješniji. Nije to bila lijepa utakmica, dok je i poraz u Poreču u prošlom kolu ostavio traga na igračima Marsonije koji su odigrali u grču. Obje ekipe prije međusobne utakmice imale su isti broj bodova 4 te su im trebali bodovi za ipak malo mirniji nastavak sezone. Brođani su jednu svoju prigodu iskoristili te su tako uzeli puni plijen.

Uoči utakmice protiv Marsonije Crveni iz Čavli promijenili su trenera, dok novog nisu uspjeli angažirati, pa je momčad s klupe vodio sportski direktor Damir Kraljić.

Prvi je vrlo dobrom gostujućem vrataru Dini Curaću u 12. minuti zaprijetio kapetan Marsonije Josip Balentović koji na ubačaj Mateja Sivrića nije bio dovoljno precizan. Samo 6. minuta kasnije akteri su isti. Sivrić ubacuje ponovno za Balentovića, ali sada šutira točno u Curaća. Premda su gosti od početka imali posjed, Bijelo – crni više su pokušavali, pa je tako Sivrić u 29. minuti pronašao Mahmutovića, ali nije bilo opasnosti za Crvene iz Čavli. Nešto više je u 32. minuti iz slobodnjaka mogao učiniti Huseinbašić, međutim, bio je to lagan posao za Curaća. Ključan trenutak na utakmici dogodio se u 44. minuti kada je Sivrić ponovno poslao odličnu loptu za Mahmutovića kojeg je u izglednoj prigodi za pogodak pred svojim golom srušio Ivan Rupčić. Sudac Filip Meglić iz Krapinskih Toplica odmah je pokazao na najstrožu kaznu, a mladom Rupčiću žuti karton koji mu je bio drugi pa je morao iz igre. Premda je Curać pročitao stranu udarac Selmira Mahmutovića bio je precizan za njegov 5. gol u sezoni s kojim je Marsoniju doveo u vodstvo od 1:0. Vrlo brzo u drugoj minuti sučeve nadokande vremena u prvom poluvremenu mladi Marko Salamunović izborio je slobodni udarac iz kojeg je Ivan Blatančić pogodio vratnicu. U drugom poluvremenu kao niti u prvom gosti nisu imali pravu prigodu za pogodak tako da Karlo Krijan na golu domaćih nije imao nikakvog posla. Pogotovo jer je Grobničan drugih 45 minuta igrao s igračem manje. U 62. minuti Dominik Perković pokušao je nakon kronera Sivrića, ali nije bio precizan. Imao je nešto kasnije u 69. minuti Matej Sivrić dobar udarac iz voleja nakon ubačaja odličnog Ivana Didovića, međutim, otišlo je to pokraj gola. Akcije i prigode Bijelo – crnih se nastavljaju, pa je tako Huseinbašić u 70. minuti dobio loptu od Marina Tolića, stvorio si je prostor, ali je Curać obranio i spasio povećanje vodstva Marsonije. Posljednju prigodu na utakmici ponovno je imao Ermin Huseinbašić koji je u 75. minuti nakon ubačaja Perkovića pokušao atraktivno, ali neprecizno. Za Brođane su najvažnija 3 boda koja su poklonili svojim navijačima Legiji koja je na ovoj utakmici proslavila svoj 33. rođendan.

U slijedećem kolu Marsonia gostuje u Krapini kod Zagoreca koji na ljestvici ima samo bod više u odnosu na Brođane, dok će Grobničan u Čavlima igrati Kvarnerski derbi protiv Opatije. (Josip Šebalj)