/Marsonia na vrhu, Đakovo slavilo u Pleternici, četri penala u Jelisavcu DESETO KOLO 3. HNL ISTOK
slavija đakovo croatia

Danas je odigrano prvih pet utakmica desetog kola 3. HNL Istok nakon kojih je vrh ljestvice ponovno preuzela Marsonia, no da bi tu i ostala treba sutra krive korake Slavonije i Kutjeva.

ZRINSKI – VUTEKS SLOGA 3:0

Vuteks je napravio veliki posao pobjedom u Novoj Gradišci pa je u Jurjevac stigao puno opušteniji. Bez obzira na to što su mogli igrati rasterećeno, nisu uspjeli pretjerano ugroziti Zrinski koji je dobar dio posla odradio u prvom poluvremenu kad su Kegalj i Jovanović pogađali za 2:0 vodstvo Grnjine momčadi. U nastavku su mreže mirovale do same završnice, do 90. minute kad je mladi Ivan Žutić postavo konačnih 3:0.

– Fer i korektna utakmica, gdje je domaćin maksimalno iskoristio svoje prilike za razliku od nas. Imali smo dvije zicer šanse na 1-0, naravno,  dobili kaznu odmah iz sljedećeg napada. Mislim da sudci nikad nisu manje posla i da su svi uživali u utakmici. Žao mi je što smo ovako “visoko” poraženi. Sretno Zrinskom u nastavku sezone – riječi su Saše Berarevića, trenera Vuteksa.

zrinski

BELIŠĆE – SLOGA 4:0

Belišće je nakon dva poraza, u Čepinu i Požegi na svom terenu slavilo protiv Sloge koja jednostavno nije na toj kvalitativnoj razini da bi mogla parirati momčadima iz vrha. Antonio Rosandić u 12. i Luka Agatić u 25. bili su strijelci za Belišće u prvom dijelu čime je pitanje pobjednika odlučeno, a nakon toga pred sam odlazak na odmor na velikih 3:0 diže Luka Pačar. U nastavku je domaćin usporio, ali je i tako došao do još jednog zgoditka, konačnih 4:0 postavio je iskusni Ratković.

– Drago mi je što smo ozbiljno shvatili utakmicu, čestitao bih svojim dečkima na dobroj utakmici i pobjedi. Izuzetno sam zadovoljan kako smo danas izgledali, trebalo nam je ovo nakon dva poraza i uoči dva gostovanja. Sloga je ostavila dobar dojam, siguran sam da vrijede više od onoga što tablica pokazuje – riječi su Davora Rupnika, trenera Belišća.

– Domaćin je bio puno bolji u svim segmentima igre, čestitke na fer i korektnoj igri i zasluženoj pobjedi – kratko je rekao Miroslav Pavišić, trener Sloge.

VIHOR – ORIOLIK 4:1

Desetkovani Oriolik nije mogao prairati Vihoru unatoč njegovom već kroničnom problemu na svojoj Korei. Počelo je najbolje moguće za Dinjarovu momčad, već u drugoj minuti Pavlović iz kaznenog udarca donosi prednost svojoj momčadi. U završnici prvog poluvremena Vihor odlazi na 2:0 što je bio početak kraja za goste, iz takvog zaostatka u ovako mladom izdanju teško su se mogli vratiti. Početak drugog dijela identičan početku prvog, čim se krenulo kazneni udarac kojeg u velikih 3:0 pretvara još jednom Marin Pavlović. U 64. i treća prilika s 11. metara za najboljeg strijelca lige, i treći put uspješno odrađeno za njegov četvrti danas i ukupno 13. gol sezone! U sudačkom dodatku počasni gol za goste postiže Patrik Mijić. Pogađate, iz kaznenog udarca! Četvrtog na utakmici!

Mogu reći da kad imaš 12-13 igrača i rezervnog vratara i pobjediš 4:1 moram biti zadovoljan. Odigrali smo jako dobro, krenulo vrlo žustro što je natejralo goste na taj prvi kazneni udarac nakon čega je sve bilo lakše. Svaka čast našem Marinu, stvarno treba biti miran i koncentriran zabiti tri puta iz jedanaesterca i jednom iz igre! Nadam se da će nam se netko od ozljeđenih oporaviti do derbija sa Slavonijom, ali i da će nam ova pobjeda dati krila. Gostima iz Oriovca zahvaljujem na sportskom igri i želim im sportsku sreću u nastavku sezone, unatoč porazu pokazali su danas puno dobrih stvari u svojoj igri  – za Sportalo je rekao Marko Dinjar, trener Vihora.

Zaslužena pobjeda domaćina koji je danas više želio tu pobjedu na čemu im čestitam. Mi smo čak i sasvim solidno izgledali i borili se, ali danas nije išlo. Suđenje jako dobro, i tri domaća i naš jedanaesterac su bili čisti, gostoprimstvo domaćina na vrlo visokoj razini. Sve je bilo lijepo osim rezultata – mišljenje je Milana Tomljenovića, trenera Oriolika.

vihor

MARSONIA – NAŠK 1:0

I Marsonia je na neki način razbila “prokletstvo” domaćeg terena gdje su se već mnogi osladili bodom. Našk nije bio te sreće, Ostojićeva momčad došla je do novih bodova koji su je vratili na vrh 3. HNL, barem na 24 sata, ali je to bilo zaista s puno muke. Našk se kao i uglavnom svi u Brod došao braniti, i radio je to sjajno, nisu dopustili Marsoniji u prvom dijelu ništa osim blage terenske inicijative. U nastavku domaća momčad pomalo i sretno dolazi do vodstva, nakon udaca Jašarevića lopta se od vratnice odbija točno na nogu Karlu Baričeviću koji u 65. minuti pogađa za 1:0. Do kraja je Marsonia bila bliže drugom golu no Našk poravnanju, ali do kraja su mreže mirovale, bodovi su ostali u Brodu, a Marsa na vrhu ljestvice.

– Prava prvenstvena utakmica u kojoj je bilo očekivano teško. U prvom dijelu Našk je sjajno stajao na terenu, nisu nam ništa dali. U nastavku smo krenuli nešto angažiranije, otvorenije što nam se isplatilo i došli smo do gola. Nakon toga smo imali još neke dobre situacije, ali ih nismo iskoristili, ali što je važnije sačuvali smo našu mrežu i po mom mišljenju zasluženo pobjedili. Čestitao bih i ovim putem Našku na dobroj i korektnoj partiji – rekao nam je trener Marsonije Braslav Ostojić.

– Danas smo se u Brodu bazirali na kontre koje su dobro funkcionirale osim završnog udarca. Odradili smo sve planirano, prepustili smo Marsoniji posjed, svoje kontre nismo realizirali, oni su zabili iz jedne gužve. Po meni možda najrealnije da je završilo neriješeno, ali što je tu je, nema žaljenja, ovakvim pristupom mi doma u subotu moramo uzeti tri boda. Dečki su stvarni izginuli, odradili sve zadatke, moramo nastaviti ovako ubuduće i bodovi će doći. Čestitam domaćinu na pobjedi – izjava je Marija Barišića, trenera Naška.

marsa

SLAVIJA – ĐAKOVO CROATIA 1:2

Očekivano zanimljiv dvoboj u Pleternici su odigrali Slavija i Đakovo na čijoj je klupi debitirao Hrvoje Bušić. I Đakovo je kao i Vihor povelo već u 2. minuti, radost gostima dionio je Tomas Grgačević. Pleterničani su do poravnanja došli sredinom prvog dijela kada Roberto Bognar pogađa iz slobodnog udarca, a novu prednost gostima donosi njihov najbolji pojedinac Grgačević u 34. minuti iz jedanaesterca.

– Nismo danas bili pravi, gosti su bili življi, angažiraniji i željniji pobjede. Ušli smo loše u utakmicu, primili rani gol i nekako se uspjeli vratiti, pa onda ponovno darujemo gosta nepotrebnim jedanaestercem. Nakon toga nije bilo povratka, oni su čvrsta i organizirana momčad, bili su bolji danas i možemo im samo čestitati. A mi se moramo pokušat vratiti na one igre unazad nekoliko tjedana – rekao je nakon utakmice Damir Bognar, trener Slavije.

– Smatram da smo danas zasluženo pobjedili u Pleternici, da smo to zaslužili na terenu. Ono što želim raditi u Đakovu složio sam u nekoliko točaka, a najvažniji dio kojeg ću tražiti od igrača je poštenje u igri i van igre. Možemo izgubiti, ali je važno da se potrošimo do kraja. A danas su predvođeni kapetanom Grgačevićem dečki to i odradili. Nećemo se puno veseliti, kroz ovaj tjedan moramo se maksimalno ekipirati i spremiti za sljedeće kolo kada nas čeka dvoboj protiv Bedema na našem terenu – komentar je novog trenera Đakova, Hrvoja Bušića.