/Marsa ne pušta vrh – derbi pred 800 gledatelja pripao domaćinu BUNDAVICA U NADOKNADI VREMENA ZABIO IZ KAZNENOG UDARCA
IMG_0024

Derbi jeseni 12. kola Treće HNL – istok između vodeće Marsonije i drugopalsirane Slavonije iz Požege opravdao je sva očekivanja. Oko 800 gledatelja uživalo je u odličnom nogometu jednih i drugih, dok su Bijelo – crni s 2:1 došli do pobjede. Gosti su se više branili i to jako dobro te vrlo organizirano. Marsonia je bila ta koja je imala inicijativu i prigode te je zaslužila ovu pobjedu koja je 7. u sezoni za ostanak na 1. mjestu, dok je Slavonija doživjela 4. poraz.

U prve 24. minute se nije ništa događalo na terenu, a onda je Marsonia iz prve prave prigode došla do vodstva. Balentović je zaustavio napad Požežana, lopta je došla do Cherifa koji dubinskom pronalazi Mišića, ovaj se lijepo oslobodio svog čuvara i onda pokraj Bošnjaka poslao loptu u mrežu za vodstvo domaćih od 1:0. Bio je to Mišićev 7. gol ove sezone. Samo 4 minute kasnije Slavonija dolazi do poravnanja. Marčetić je dao dobru loptu za Mateja Pehardu koji je prevario Memovića za poravnanje. Nakon toga novu veliku prigodu za Bijelo – crne imao je u 31. minuti Mišić, međutim, nakon dodavanja Jašarevića gostujući vratar Bošnjak spriječio je novo vodstvo Brođana. U 45. minuti gosti iz Požege imali su i malo sreće budući je snažan udarac Jašarevića kojem je loptu ostavio Mišića završio na gredi.U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija Marsonije koja je prijetila uglavnom preko Bundavice, ali 3 njegova pokušaja, prvo u 49, pa u 52. i na kraju u 55. minuti nisu donijeli promjenu rezulata. Mogao je i Mišić do novog gola u 76. minuti  kada je dobio loptu od Mirkovića, ali je Bošnjak njegov pokušaj izbacio u korner. Na kraju je Marsonia u 93. minuti došla do pobjede. Bundavica je s desne strane izborio slobodni udarac iz kojeg je Sivrić loptu uputio pred gol, u gužvi je Plešić srušio Šimca, a sudac Menđušić odmah je pokazao na kazneni udarac. Bundavica je svojim drugim golom u sezoni donio pobjedu u derbiju s 2:1 za veliko oduševljenje punih tribina koje su nakon dugo godina bile ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta.

Nakon utakmice trener Slavonije Dalibor Bognar kao i nekoliko gostujućih igrača nisu htjeli davati izjave za SBTV. Trener Slavonije je rekao da čestita Marsoniji na zasluženoj pobjedi te da smatra kako je kazneni udarac ispravno dosuđen, ali smatra da prekršaja na Bundavici prije toga nije bilo. Kako god da bilo tko gubi ima se pravo ljutiti i biti nezadovoljan, ali prema svemu viđenom Marsonia je bila bolja i zasluženo je došla do pobjede i vrha ljestvice. (Josip Šebalj)