Marsa minimalna, Belišće uvjerljivo, Đakovo i Slavonija poraženi

Savršen dan za domaćine u 3. HNL, gosti u 6 utakmica nisu osvojili niti boda, a takvim raspletom najviše mogu biti zadovoljni u Brodu jer se Marsonia “otarasila” Đakova kao konkurenta koji sada već ozbiljno zaostaje za Ostojićevom momčadi.

ZRINSKI – KUTJEVO 3:1

Zrinski je na svom terenu došao do novih bodova slavljem nad Kutjevom u uzbudljivoj utakmici koja je krenula – isključenjem. Već u 9. minuti Luka Banić je neoprezno startao na Antonija Lukačevića, napadač Kutjeva zaradio je crveni karton, a iz igre je morao i branič domaćih, ali naravno uz izmjenu. I s igračem manje Kutjevo preko Marka Karačića dolazi do prednosti, no na odmor se ipak ide u egalu zahvaljujući Santosu. U nastavku je Zrinski kapitalizirao brojčanu premoć i golovima Ivana Žutića i Janika Kukučke ostavlja sva tri boda u Jurjevcu.

– Pripremili smo se dobro za ovu utakmicu, znali smo da nam igra samo pobjeda. Brzo smo ostali s igračem više, ali Kutjevo je došlo do prednosti. Zahvaljujući našem zalaganju preokrenuli smo, uz tri gola stvorili još nekoliko šansi od kojih su neke bile iz rubrike “teže promašiti nego pogoditi” ali ih nismo iskoristili. Sve u svemu zaslužena naša pobjeda, čestitke dečkima na igri i borbi, a gostima iz Kutjeva sretno u sljedećim utakmicama – mišljenje je Josipa Milardovića, trenera Zrinskog.

VUKOVAR – SLAVONAC 2:1

Nakon remija u Požegi i poraza u finalu Kupa Vukovaru je bilo vrlo bitno vratiti se pobjedama u prvenstvu i to su učinili. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je golovima Josipa Barišića i Marka Mrkonjića stvorio lijepu prednost za nastavak u kojem su gosti iz Bukovlja zaigrali bolje i u 70. minuti preko Dragana Sremca došli do gola, ali iako je bilo dovoljno vremena, do boda ipak nisu uspjeli.

Rezultatski je to bilo dosta teško, pomalo smo sami sebi zakomplicirali život, kod 2:0 smo trebali odlučiti pitanje pobjednika, kada nismo primili smo pomalo naivan gol i u završnih 10ak minuta sami sebi stvorili pomalo neugodnu situaciju. Na kraju, najvažnija su tri boda, dobra je bila i igra samo je realizacija izostala. Čestitke dečkima na pobjedi i gostima na dobroj utakmici, mi ćemo se sada kompletirati i u srijedu idemo na noge lideru, dati svoj maksimum i pokušati ostvariti što bolji rezultat. Današnju pobjedu posvećujemo heroju našeg Vukovara generalu Blagi Zadri čiju smo obljetnicu pogibije jučer obilježili – izjavio je Ante Bulat, trener Vukovara.

– Mislim da smo malo previše respektirali protivnika u početku, mislim da je to učinilo da smo vrlo brzo gubili 2:0. Vukovar je odlična momčad, sigurno jedna od najboljih u ligi, ali smo morali biti opušteniji, to smo učinili u nastavku, odigrali stvarno jako dobro, smanjili i imali prilike doći do poravnanja, mislim da je domaćin strepio do kraja, ali nažalost nismo uspjeli. Čestitke Vukovaru na zasluženoj pobjedi i korektnoj utakmici, a mi se okrećemo domaćoj utakmici u kojoj ćemo ponovno tražiti bodove – poručio je Mario Petrović, trener gostiju iz Bukovlja.

VIHOR – SLAVONIJA 3:1

Jelisavačka Korea bila je poprište dvoboja Vihora i požeške Slavonije iz kojeg su kao pobjednici izašli nogometaši Antuna Labaka predvođeni sjajnim Stjepanom Šimičićem. Već u 11. minuti Vihor je u prednosti, s bijele točke precizan je Marko Žuljević. Do odmora mrežu gostiju pogodio je i Šimičić. U nastavku Matej Peharda nastavlja svoju golgetersku seriju i vraća Slavoniju u igru, no u završnim trenucima utakmicu je na stranu Vihora svojim drugim golom slomio Šimičić.

– Čestitam svojim dečkima na zasluženoj pobjedi. Prvo poluvrijeme je pripalo nama, u nastavku smo se malo taktički presložili, znali smo da će nas napasti, tako je i bilo, u drugom dijelu oni su bili bolja momčad, dominirali su, smanjili ali smo mi u završnici golom iz kontre potvrdili pobjedu. Čestitke i Slavoniji na dobroj utakmici, vidi se da su ozbiljna momčad, ali mi smo danas bili stvarno raspoloženi i smatram da je nakon odlične partije naša pobjeda zaslužena – riječi su Antuna Labaka, trenera Vihora.

– Čestitke dečkima na odličnoj igri i dobroj predstavi. Toliko bih o utakmici 11 na 11. Sve ostalo je bilo u rukama suca koji nas je oštetio i jedina svijetla točka u čitavoj priči je da je ovo drugi put da nam je sudio ove jeseni pa više ne može, a mi kao klub ćemo poduzeti sve što se može da nam više ne sudi da se zaštitimo od ovakvih stvari– komentirao je trener Slavonije Dalibor Bognar.

BELIŠĆE – ORIOLIK 4:0

Belišće je svoju vrlo dobru formu posljednjih tjedana potvrdilo novim domaćim slavljem, Oriolik će bodove tražiti na drugim destinacijama. Još jednom je Rupnikova momčad pokazala da je preboljela muke s realizacijom, dva puta u prvom poluvremenu pogodio je Bruno Damjanović dok su u nastavku strijelci bili Luka Agatić i Stjepan Salapić.

– Čestitam igračima na odličnoj partiji, mislim da je naša pobjeda potpuno zaslužena, mogla je biti i uvjerljivija s obzirom na prigode. Oriolik je pokazao da je s pravom tu gdje je, imali su nekoliko izostanaka ali se jasno vidio plan igre. Iskoristio bih ovu priliku i čestitao im na vrlo lijepo rezultatu u Kupu, nadam se da neće stati tu gdje su sada. Mi smo sada potvrdili dobru formu, ali i dalje moramo puno raditi i ne pričati, biti ponizni do kraja – za Sportalo je rekao Davor Rupnik, trener Belišća.

– Potpuno zaslužena pobjeda domaćina, više su htjeli, više su i pokazali, mi nismo bili na razini iz prethodnih utakmica, ali je ipak presudila kvaliteta protivnika kojem i ovim putem čestitam na pobjedi – komentirao je Milan Tomljenović, trener Oriolika.

SLAVIJA – ĐAKOVO CROATIA 2:1

Đakovo je u Pleternicu stiglo po povratak na pobjednički kolosijek a na kraju je “ispalo iz tračnica” i upisalo drugi uzastopni poraz kojim se praktično oprostilo od borbe za jesensku titulu. Slavija je odigrala sjajnu utakmicu, Pavo Nikolić 90 minuta terorizirao gostujuću obranu i kao prvo ime utakmice predvodio Plave do pobjede kojom su prebrinuli mnoge brige i sa zadovoljstvom čekaju završnicu jeseni. Od početka je Slavija bila bolja momčad iako bez izrazitih prilika, a onda u 18. minuti Nikolić dobiva loptu na desnoj strani, ulazi u kazneni prostor i tamo vara protivnika koji ga neoprezno ruši a Ognjenčić još jednom sigurno pogađa za vodstvo Slavije. Ako kažemo da je Đakovo u 34. minuti prvi put opalilo po golu, a i to je bilo glavom sa 12-13 metara ravno u Petkovića dovoljno ćemo reći o igri obje momčadi. Ni u nastavku nije bilo puno bolje po goste, već u 48. minuti zaostatak je povećan, Dorić je odlično ubacio s desne strane, a Nikolić tešku loptu “karate” udarcem smješta u sam gornji desni Nevistićev kut. U 65. Đakovo iz uigrane kombinacije nakon kornera preko Pongračića smanjuje, ali do kraja nisu uspjeli doći do boda. Pritiskali su, ali je to uglavnom bilo stihijski, ako je nešto i prošlo odlično raspoloženu domaću obranu kapetan Petković je odlično odradio svoj dio posla i sva tri boda potpuno zasluženo ostaju u Pleternici.

– Konačno smo uspjeli odraditi svih 97 minuta kako treba. Znali smo sve o Đakovu, izuzetno smo se taktički dobro postavili, otupili smo sve njihove opasne strane, dečki su maksimalno ispoštovali sve što smo se dogovorili. Žalim samo što nismo iskoristili još neku od polukontri da se u završnici ne mučimo, ali apsolutno sam zadovoljan. Iznimno smo mlada momčad, možemo puno, pokazivali smo to i u ranijim utakmicama, danas smo i naplatili pobjedom. Čestitam dečkima, svi su odradili fantastičnu utakmicu, i oni koji su počeli i oni koji su ušli, idemo dalje prema našem cilju  – izjava je trenera Slavije Roberta Dujića.

– Čestitam momčadi Slavije na pobjedi, iskoristili su sve ono što smo im dali i ono što nosi nogometna utakmica. Mi moramo dobro sjesti i porazgovarati, pogledati se u oči i pojačati rad. To su dva alata koja mi imamo da budemo bolji, drugih alata nemamo. Ovih 5 kola do kraja moramo napredovati, ne samo očuvati ono što smo do sada učinili – mišljenje je Hrvoja Bušića, trenera Đakova.

MARSONIA – NAŠK 1:0

Vodeća momčad lige nije imala pretjeranih problema s oslabljenim gostima iz Našica i produžila je svoju seriju pobjeda na – devet! Pobjeda je minimalna, ali događaji na terenu bili su potpuno na strani domaćina čiju je bolju igru golom u 27. minuti okrunio mladi Dario Živić.

– Prvo bih čestitao svojim dečkima na pobjedi, a onda i gostima iz Našica koji su se jako dobro, organizirano branili svih 90 minuta. Mislim da smo bili osjetno bolja momčad, da je pobjeda zaslužena iako smo propustili na vrijeme riješiti pitanje pobjednika. U završnici smo malo spustili gas, čekali kraj i mirno odradili utakmicu. Gostima želim puno sreće u nastavku sezone – poručio je Braslav Ostojić, trener Marsonije.

– Čestitke Marsoniji na pobjedi i čestitke mojim kadetima i juniorima na silnom trudu protiv jedne od najboljih ekipa lige. Iako smo bili bez šest standardnih, odigrali smo dobru i borbenu utakmicu, Marsonija je imala posjed i neke prilike, jednu su zabili, mi smo se do kraja dobro branili i na kraju je ostao taj rezultat. Spremamo se sada za subotu kada nam dolazi odlična ekipa Graničara gdje idemo probati uzeti bod ili bodove – izjava je Marija Barišića, trenera Naška.

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.