Marsa je možda izbila pehar iz ruku Zrinskog

Da su u odličnoj formi ovog proljeća nogometaši Marsonije potvrdili su u 32. kolu Treće lige – istok na gostovanju u Jurjevcu u kojem su s 3:1 pobijedili vodeći Zrinski. Odigrala je momčad Roberta Špehara još jednu sjajnu utakmicu nakon koje su 2. kola prije kraja i teoretski osigurali 4. mjesto, dok se još mogu s Belišćem boriti i za 3. poziciju.

S pobjedom od 3:1 u Jurjevcu nad Zrinskim nogometaši Marsonije malo su zakomplicirali borbu za 1. mjesto. Doduše Zrinski i dalje ima sve u svojim nogama jer do kraja ako slave u Oriovcu i u posljednjem kolu na svom terenu protiv sada vodećeg Vukovara vratit će se na vodeću poziciju. Nju su izgubili nakon prvog domaćeg poraza u sezoni od odlične Marsonije koja je tako nastavila svoj sjajan niz ovog proljeća. Naime, Bijelo – crni već 10 utakmica u nizu nisu poraženi te su uz Vukovar najuspješnija momčad u drugom dijelu prvenstva. Osim toga ovo je 4. pobjeda Brođana za redom u gostima nakon šo su slavili u: Čepinu, Kutjevu, Našicama i sada u Jurjevcu.

Utakmica između dvije uz Vukovar najuspješnije momčadi ovog proljeća u početku imala je visok intezitet. Vidjelo se da se radi o ekipama koje imaju kvalitetu, dok se prvi u prigodi za Marsoniju u 5. minuti nakon akcije Mahmutovića i Didovića našao Žuljević, ali je Pintarić obranio. Za domaće je u 9. minuti zaprijetio najbolji vezni igrač cijele lige Miran Horvat, međutim, Iličević je siguran. Do vodstva je Marsonia došla u 16. minuti kada je mladi Ivan Didović poslao odličnu loptu pred gol Zrinskog, a tamo je najviši bio Selmir Mahmutović koji je precizno pogodio pokraj nemoćnog Denisa Pintarića za 0:1. Do poravnanja je momčad iz Jurjevca mogla u 34. minuti preko Matea Mendeša čiji je dobar udarac nogama zaustavio mladi vratar Brođana Gabriel Iličević. Imali su Bijelo – crni u 36. minuti preko Mihaila Marića prigodu za 2:0 nakon što je dobio loptu od Mahmutovića koja se odbila od živog zida i slobodnjaka Žuljevića. Ono što nije pošlo za nogom Mariću tada, uspjelo je u 40. minuti Mahmutoviću koji je završio akciju koju je počeo Žuljević, dok je asistent za 11. gol u prvenstvu napadača iz Tešnja bio mladi Karlo Ivanagić. U drugom poluvremenu prvi se u prigodi za Zrinski našao Luka Matković koji je dobro zahvatio ubačaj Stipe Vrdoljaka, ali je Iličević još jednom bio na pravoj razini. Mogla je Marsonia i do 3:0 u 65. minuti preko Marića koji nakon dodavanja Mateja Sivrića nije bio precizan. Odmah na drugoj strani u 66. minuti sastav iz Jurjevca smanjio je na 2:1 preko svog Brazilca Andre Luisa Dos Santosa koji je bio točan nakon ubačaja Vrdoljaka. U 71. minuti kapetan Marsonije i pouzdani stoper Josip Balentović zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton. Domaći su s te pozicije dobili slobodni udarac koji je dobro izveo Vrdoljak, ali je Iličević još jednom spasio svoju mrežu. Nakon toga kreće opsada gola Brođana koji su se s igračem manje dobro branili, a onda su u 87. minuti potvrdili pobjedu u Jurjevcu. Bila je to kontra nakon koje je Silvio Mihić uposlio Mahmutovića kojem udarac odbija Pintarić, natrčao je Mihailo Marić koji je svojim 2. golom za Marsoniju, a ukupno 16. u sezoni Bijelo – crnima donio pobjedu s 3:1.

Zrinskom je ovo bio 3. poraz u sezoni, dok je Marsonia s prvom pobjedom u Jurjevcu od kada se natječe s njima u ligi 2 kola prije kraja i teoretski osigurala 4. mjesto. Do utorka kada Belišće igra na gostovanju u Vukovaru kod Vuteks Sloge momčad Roberta Špehara je na 4 boda zaostatka za trećeplasiranom ekipom iz grada papira.