Marsa i Čepin se vratili pobjedama

Danas su odigrane dvije zaostale utakmice 10. kola 3. HNL koje su odgođene zbog obveza Oriolika i Graničara u Hrvatskom nogometnom kupu, a završene su porazima spomenutog dvojca.

ČEPIN – ORIOLIK 2:1

Nakon dva negativna rezultata Čepin se vratio pobjedama i time razveselio svoje gledatelje koji su bili kod kuće. Mi ih sada već dobro poznatih razloga ne možemo razveseliti izvještajem i izjavama trenera nakon ove utakmice.

MARSONIA – GRANIČAR 2:0

Nakon poraza najbolje dođe pobjeda, složit će se s tim i nešto niže trener Graničara. Nakon prvog poraza bez Sivrića, Bundavice i Bačića Marsonija se “u leru” obračunala s Graničarom i pobjegla na velikih 8 bodova prednosti u odnosu na konkurente u situaciji kada konačno imamo kompletnu ljestvicu. Prazne tribine potpuno su indisponirale goste koji u 90 minuta nisu pokazali gotovo ništa, dapače, sami su i pogurali Marsu do pobjede. Već u 7. minuti veliki poklon gostiju, Damir Mirković lijepo se namjestio i estetski savršeno tukao sa 20ak metara dok je obrana uglavnom gledala što radi, no ipak na kraju gol ide na dušu inače vrlo pouzdanog Ivkića kojem je lopta odskočila ispred ruku i završila u mreži. Minutu nakon toga imali su gosti sramežljiv pokušaj iz slobodnog udarca i to je bilo to od njih, Memović je bio na golu samo da ne plati ulaz! U završnici prvog dijela Graničar je još jednom u božićnom raspoloženju, nakon serije grešaka u obrani lopta dolazi do ponajboljeg igrača utakmice Marina Begića koji puca prilično neprecizno, lopta bi završila barem 6-7 metara od gola, no nesretno i nespretno mladi Luka Prnjak je skreće i gol za podebljanje prednosti Crnih.

O drugom poluvremenu je teško napisati i dvije suvisle rečenice, gosti bezidejni, bez goriva da napadnu, Marsa zadovoljna, nije čak ni razmišljala o kontrama i trećem golu. Ukratko, najdosadnijih 45 minuta sezone, srećom pa je Legija jača i od stožera i njegovih zabrana pa je s ceste glasno bodrila svoju momčad pa se nekako preživjelo to mučenje.

Veliki posao odradila je Ostojićeva momčad, imaju ogromnu prednost, imaju i nekoliko igrača koji su napunili baterije i spremni čekaju Oriolik u subotu. Dojam ionako nije pretjerano bitan, pamte se i pišu samo bodovi, a njih imaju na pretek!

Utakmica koja je odigrana u čudnoj atmosferi bez gledatelja, i igra je bila nekako u tom izdanju, srećom dio navijača iza gola je davao barem nekakav dojam da se igra prvenstvena utakmica. Poveli smo na vrijeme, pa na vrijeme zabili i drugi i mirno utakmicu priveli kraju. Gostima je nedostajalo 7-8 igrača, nešto su malo na početku pokušali, ali smo sve odlično iskontrolirali do kraja. Čestitke mojim igračima na pobjedi a gostima i treneru Iliću želim puno sreće u nastavku sezone – zadovoljan je nakon utakmice Braslav Ostojić, trener Marsonije.

– Ovo je bilo pravo mučenje, nismo odigrali ništa. Često mi treneri u izjavama kažemo da nemamo što zamjeriti svojim igračima, ali danas moram zamjeriti na pristupu koji je bio daleko od pravog. Bili smo bezidejni, beskrvni, anemični. Ako već tražim pozitivne stvari mogu naći samo dvije, to je da nije bilo gledatelja koji bi gledali ovakvu “igru” i debi u seniorskoj momčadi mladog Arona Smolčića kojem čestitam na tome. Sve ostalo je za zaborav, a najlakše ćemo poraz zaboraviti ako se trgnemo i pobijedimo u subotu, na našem terenu samo o tome i razmišljamo. Naravno, moram čestitati Marsoniji na zasluženoj pobjedi, imam dojam da su odigrali na 30% i glatko nas pobijedili, to je nešto o čemu pojedinci moraju dobro razmisliti jer samo je teren mjerilo a ne priče – poručio je Dražen Ilić, trener Graničara.

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.