Marsa čeka termin kvalifikacija, Slavonac “prvak” MŽNL i Prve ŽNL

Donosimo ukratko pregled liga koje su pod ingerencijom županijskog nogometnog saveza Brodsko – posavske županije kao i svih klubova s područja saveza. Najviši čin po rangu ima Marsonia koja ima prigodu u narednoj sezoni zaigrati i u višem rangu.

Treća HNL

Marsa je u trenutku prekida bila na prvoj poziciji pa se zaključenjem lige prometnula u jednog od kandidata za plasman u Drugu HNL za koju postoje dvije karte, ali putnika ima pet. Suparnici momčadi Braslava Ostojića u izlučnim mečevima bit će  Mladost Ždralovi (sjever), Vinogradar Mladina (središte), Opatija (zapad) i Junak Sinj (jug).

Ukoliko ždrijeb pomazi Brođane izbjeći će pretkolo koje će brojku od pet kandidata smanjiti na 4 koja će u konačnici u direktnom srazu dva izvučena para dati dva kluba koji će se plasirati u 2.HNL.

Oriolik je nekako najmanje stresno doživljavao natjecanje do prekida koje je okončao u sredini ljestvice, a vjerojatno najzadovoljniji ovakvim raspletom mogu biti nogometaši Miroslava Pavišića koji su izbjegli mučnu borbu za ostanak te dobili novu prigodu za konsolidaciju do početka naredne sezone.

MŽNL SB-PŽ

Predstavnik županije se i u rangu ispod okitio naslovom najbolje momčadi – Slavonac iz Bukovlja je u trenutku prekida držao vrh te se izborio za plasman u Treću HNL istok uz predstavnika druge skupine MŽNL Valpovku iz Valpova.

I preostala 3 mjesta pripala su predstavnici županije ovim redom – Svačić, Omladinac GV, Mladost, u sredini ljestvice su se smjestili Zadrugar i Željezničar dok su u donjem domu prekid dočekali Tomislav i fenjeraš Sikirevci.

Prva ŽNL

Momčad Ive Babića je krnju sezonu završila na prvom mjestu te će u narednoj sezoni igrati MŽNL ukoliko bude volje i uvjeta u što ne sumnjamo jer je Nova Kapela definitivno zaslužila međužupanijskog ligaša. Zvonimir je ostao kratak za bod koji ime je i oduzet pa sigurno imaju zbog čega žaliti, a spas su ovom odlukom dočekale momčadi Bonka, Omladinca ST, Slobodnice koje bi inače strahovale najviše prema plasmanu, a Raketa se već odlučila na prekid i prije samog prekida od strane HNS-a.

1 SLAVONAC Nova Kapela 14 10 1 3 28:10 31
2 ZVONIMIR Donja Vrba -1 14 10 1 3 33:13 30
3 OMLADINAC Vrbova 14 9 1 4 27:13 28
4 MLADOST C Cernik 14 8 1 5 26:16 25
5 BATRINA Batrina 13 8 0 5 23:19 24
6 BUDAINKA KOLONIJA Sl. Brod 14 6 3 5 29:23 21
7 BUDUĆNOST Rešetari 14 6 3 5 26:25 21
8 SLAVONAC Gornja Bebrina 14 6 2 6 18:18 20
9 GRANIČAR SŠ Sl. Šamac 14 5 2 7 25:35 17
10 SLAVEN Ljupina 14 4 1 9 16:32 13
11 RAKETA Beravci 13 3 2 8 20:23 11
12 SLOBODNICA Slobodnica -1 14 4 0 10 12:44 11
13 OMLADINAC St. Topolje -6 14 4 4 6 17:22 10
14 BONK Bebrina 14 3 1 10 14:21 10

 

Druga ŽNL
Pobjednici triju drugih liga na području županije redovito su igrali kvalifikacije za dva mjesta koja vode u Prvu ŽNL pa ćemo pričekati odluku o ovogodišnjima jer su pravila igre promijenjena pa je moguće da se lige prošire ad hoc prema nahođenju odgovornih, a ukoliko Raketa zadrži stav o gašenju ima logike da se sva tri prvaka plasiraju u rang iznad kako bi se zadržao paran broj natjecatelja.
Druga ŽNL

Svojim dobrim nastupima prva mjesta su u svojim ligama osvojili igrači Slavonca iz Brodskog Stupnika, Perkovaca i Graničara iz Laza i to vrlo tijesno pa ima dosta onih koji nisu sretni s prekidom. Slavonac je imao dva boda viška ispred Podcrkavlja, Graničar samo jedan ispred Mladosti, a nevjerojatna borba i rasplet se odigrao na istoku gdje je tek jedan postignut pogodak više presudio u korist Perkovaca zbog istog broja bodova, identične gol razlike (+10) i neodlučenog ishoda u međusobnom susretu, a samo bod su kratki ostali iza Sloga i Posavina te je stoga najveći tragičar ovakvog raspleta definitivno Graničar iz Klakara.

Centar

1 SLAVONAC Brod. Stupnik 11 7 3 1 32:17 24
2 PODCRKAVLJE Podcrkavlje 11 6 4 1 35:11 22
3 GRANIČAR Brodski Varoš 11 6 1 4 31:19 19
4 TOMICA Tomica 11 5 4 2 23:20 19
5 PODVINJE Podvinje 11 5 3 3 27:12 18
6 POSAVAC Ruščica 11 5 3 3 21:27 18
7 SVJETLOST Lužani 11 5 1 5 29:17 16
8 AMATER Sl. Brod 11 4 2 5 32:19 14
9 MV-CROATIA 1976 Sl. Brod -1 11 4 1 6 19:35 12
10 ŠOKADIJA Šumeće 11 3 2 6 19:28 11
11 SLAVONAC Slavonski Kobaš 11 3 1 7 13:27 10
12 ZDENAC Br. Zdenci -6 11 0 1 10 13:62 -5

 

Istok

1 PERKOVCI Stari Perkovci 10 7 2 1 21:11 23
2 GRANIČAR Klakar 10 7 2 1 20:10 23
3 SLOGA J Jaruge 10 7 1 2 43:15 22
4 POSAVINA Velika Kopanica 10 7 1 2 30:13 22
5 SLOGA V Vrpolje 10 6 2 2 24:17 20
6 GARDUN Garčin 10 4 0 6 14:26 12
7 MLADOST D Divoševci 10 3 2 5 21:31 11
8 DUBRAVA Zadubravlje 10 3 0 7 19:29 9
9 GUNDINCI Gundinci 10 2 2 6 24:25 8
10 DILJ Klokočevik 10 2 0 8 16:34 6
11 BRATSTVO Vranovci 10 1 0 9 9:30 3

 

Zapad

1 GRANIČAR Laze 13 10 1 2 56:12 31
2 MLADOST Brđani 13 10 0 3 51:18 30
3 POSAVAC Davor 13 8 3 2 32:13 27
4 PSUNJ SOKOL Okučani 13 8 2 3 41:18 26
5 CROATIA Tisovac 13 8 1 4 39:14 25
6 SLAVONAC Gunjavci 13 7 1 5 43:21 22
7 SLAVIJA S. P. Selo 13 7 1 5 28:15 22
8 SLAVONIJA Bodovaljci 13 5 3 5 24:26 18
9 DINAMO Godinjak 13 4 3 6 18:26 15
10 SOKO 1970 Orubica 12 4 1 7 18:37 13
11 SLOBODA G. Bogićevci 13 2 3 8 13:33 9
12 DRAGALIĆ Dragalić 13 1 0 12 2:75 3
13 GRANIČAR Magić Mala -1 13 0 1 12 9:66 1

 

Treća ŽNL

U trećim ligama su prva mjesta kao i pravo plasmana u Drugu ŽNL osvojili Graničar iz Stupničkih Kuta, Sava iz Svilaja te Polet iz Adžamovaca koji će vjerojatno proširiti svojim sudjelovanjem Drugu ŽNL naravno, kao i svi ostali osvjači prvih mjesta ukoliko budu mogli i imali zadovoljavajuće uvjete za napredak. Na istoku je utakmica prvog kola bila ključna jer su na kraju Sava i Mladost imali jednak broj bodova, a u tom prvom kolu je Sava bila uspješnija i slavila s 2:0 što joj je u konačnici donijelo i naslov jesenskog, ali i konačnog “prvaka”.

Prvak je pod navodnicima zbog terminologije krovne organizacije koja kaže da na kraju nema prvaka i nema dodjele pehara tek se prema tablici mora dopustiti onome tko je u tome trenutku bio na prvoj poziciji napredak u veći rang.

Centar

1 GRANIČAR St. Kuti 11 9 1 1 43:14 28
2 POSAVAC Kaniža 11 8 2 1 33:12 26
3 VATROGASAC Grižići 11 7 0 4 36:21 21
4 MLADOST JM Jakačina Mala 11 6 3 2 29:24 21
5 ASK Gornji Andrijevci 11 6 2 3 26:15 20
6 TRENK Seoce 11 5 2 4 23:16 17
7 GAJ Zbjeg 11 5 2 4 26:23 17
8 SLOGA Gromačnik 11 4 2 5 20:27 14
9 VINOGORAC Slavonski Brod 11 4 0 7 25:25 12
10 OMLADINAC Ciglenik -1 11 3 0 8 19:28 8
11 MLADOST Malino -1 11 2 0 9 9:44 5
12 MLADOST 1977 Banovci 11 0 0 11 6:46 0

 

Istok

1 SAVA Svilaj 8 6 1 1 34:13 19
2 MLADOST BS Bicko Selo 8 6 1 1 22:7 19
3 MLADOST DB Donja Bebrina -6 8 7 1 0 29:6 16
4 OMLADINAC Novi Grad 8 4 0 4 21:16 12
5 SELNA Selna 8 2 3 3 12:15 9
6 SLOGA S Stružani 8 1 2 5 14:21 5
7 SLAVEN Trnjani 8 1 2 5 15:32 5
8 ŠOKADIJA Sredanci 8 1 2 5 9:26 5
9 POSAVAC Kupina -6 8 2 0 6 9:29 0

 

Foto FB Slavonac Bukovlje

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.