Marinci u derbiju pobjedili Čelik, Polet sam na vrhu

Odigrano je 4. kolo 3 ŽNL NS Vinkovci gdje je odigran derbi u Marinci koji je završio golijadom i pobjedom domaćina, te je tim porazom Čelika Polet gostujućom pobjedom kod Orolika ostao sam na vrhu.

Matej Plum je prvo ime u derbiju između Marinaca i Čelika gdje je postigao četiri pogotka i fantastično vodio svoju ekipu do pobjede. Po jedan gol su još dodali suigrači Boris Gubica, Dario Dolić i Mijo Adžamić, a za goste su zabijali Đorđe Vujadinović i i Jovan Vojnović. Poraz Čelika je iskoristio Polet i na gostovanju kod Orolika došao do pobjede te su tako ostao sam na vrhu. Golove za Polet su zabili Zvonimir i Marko Mikinac dok je poraz za domaće ublažio Jovan Polimac.

U ostalim susretima je Đelezem došao do prvih bodova pobjedom na domaćem terenu protiv Šokadije, do prve pobjede je došao i Bosut protiv Podgrađa,  Vinkovci su u mini derbiju slavili protiv Hrvatskog Sokola, a gostujuću pobjedu je ostvario Meteor kod Slavonca iz Komletinaca.

Marinci nastavili niz na domaćem terenu

U četvrtom kolu nogometaši Marinaca igrali su još jedan derbi, nakon minimalnog nes(p)retnog poraza 1:0 na gostovanju kod Poleta, na domaćem terenu su dočekali neporaženu ekipu Čelika, koja je u uvodna tri kola postigla čak 16 pogodaka, od kojih 10 prvi topnik lige Radović. Ipak, nakon samo tri minute kapetan Marinaca Matej Plum zabio je za vodstvo, no na 1:1 poravnao je Vujadinović nekoliko minuta kasnije. Isti igrači strijelci su za 2:2, ali domaćin do odmora preko Adžamića i Gubice dolazi do prednosti 4:2. U drugom dijelu izabranici trenera Dadića pokazali su bolju pripremljenost i kako je utakmica odmicala kraju, tako su sve više pritiskali gostujućeg vratara. Novim pogocima Pluma (’52. i ’58.) i prvijencem Darija Dolića, dolaze do konačnih 7:2 i druge pozicije na ljestvici.

„Visoka pobjeda, ali teško izborena. Ekipa Čelika je iskusna ekipa i tek kada smo u drugom dijelu podignuli intenzitet igre, više nam nisu mogli parirati. Želja nam je biti u samom vrhu ljestvice, među prve tri ekipe, ali dosta je konkurenata za te pozicije. Prvenstvo je tek počelo, želimo nastaviti s dobrim radom i siguran sam da rezultat neće izostati.“ – istaknuo je nakon susreta trener Marinaca Igor Dadić. Marinčani u idućem kolu gostuju kod Šokadije i želja je osvojiti nova tri boda za sam vrh ljestvice.

Strijelac prvijenca za Marince Dario Dolić

Bosut je stigao do prve pobjede u “prijateljskom” susretu dva susjedna kluba. U vrlo korektnoj utakmici domaćin je poveo iz penala, a sama utakmica je bila vrlo fer i korektna pa se sve to preselilo i na treće poluvrijeme u prostorijama mjesnog doma gdje je druženje trajalo do kasno u noć što će gost iz Podgrađa dakako uzvratiti istom mjerom u proljetnom dijelu natjecanja. Puno je igrača iz Apševaca igralo u Podgrađu do osnutka Bosuta tako da je doista sve odisalo prijateljskim raspoloženjem, a kako je izgledalo pogledajte u maloj galeriji.