Mance presudio u žestokom derbiju

Antonio Mance bio je jedini strijelac u minimalnoj 1:0 pobjedi Osijeka protiv Rijeke. Bio je to susret koji je praktično izravno odlučivao tko ostaje u borbi za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, a osječki nogometaši su ga i shvatili kao presudni, odigrali su ne toliko kvalitetnu utakmicu, ali zato maksimalno motiviranu, od prvog do zadnjeg išli su maksimalno u svaki duel i na kraju zasluženo slavili. Ovo “ne toliko kvalitetnu” treba shvatiti uvjetno, bila je to vrlo dobra partija, s dosta prilika, ali je ipak borba i trka bila u prvom planu.

OSIJEK – RIJEKA 1:0 (Mance 53′)

OSIJEK: Ivušić; Talys, Majstorović, Škorić; Bočkaj, Žaper, Pilj, Silva; Ndoyckt, Mance, Marić

RIJEKA: Pandur; Smolčić, Velkovski, Galović; Raspopović, Gorgon, Pavičić, Halilović, Tomečak; Čolak, Andrijašević

Iako nitko nije javno prevalio tu riječ preko usta u najavi utakmice, jasno je da su Bijelo plavi spremili “osvetu” Rijeci. Svjesni su toga bili i gosti pa se Čolak valjao prvih 20ak minuta čim bi netko malo brže protrčao pored njega, no sudac Struhan nije nasjedao i dijelio kartone pa se taktika napadača Rijeke pokazala promašenom. Nakon početne nervoze Osijek je krenuo igrati i prijetiti Ivoru Panduru, u prvom dijelu najbliži pogotku bio je Mance nakon velemajstorske asistenice Bočkaja, no pogodio je – vratnicu. U drugo poluvrijeme Kuleševićeva momčad je krenula još odlučnije, Pero je prebacio na “rafalno” i u minuti tri puta pucao što je jasno pokazalo gostima što ih čeka. Na kraju je Mance presudio, no mogao je Osijek i do prilično uvjerljive pobjede da na golu gostiju nije bio sjajno raspoloženi Pandur koji je svoju momčad spasio potopa, dok s druge strane Ivušić može dobiti pola dnevnice, Majstorović, Škorić i društvo odradili su sjajno sve defanzivne zadatke.

Osijek igra u odličnoj formi, uz Lokomotivu djeluje najzrelije, Kulešević je posložio momčad, vide se napadačke ideje, obrana je poput najfinije švicarske ure i u posljednja četiri kola imamo pravo na realnu vjeru u ovu momčad da može do tog drugog mjesta. Prvi korak do njega treba napraviti na Poljudu!

Na povratku iz svlačionice sportski direktor Osijeka Alen Petrović dobio je crveni karton, možda je to dobar razlog i da ga spomenemo u pozitivnom kontekstu, danas izgleda kao da je imao čarobni štapić i sjajno odabrao pojačanja, još ako uspije ostaviti Igora Silvu u momčadi za sljedeću sezonu bit će to zaista posao za svaku pohvalu!