Majstorski kandidat Stjepan Damjanović osvojio šahovski turnir povodom Dana Općine Klakar

U organizaciji Šahovskog kluba Ruščica iz Ruščice 15.06.2024., godine upriličen je turnir u šahu povodom proslave Dana općine Klakar Svetog Ivana i Pavla . Turnir je otvorio predsjednik Šahovskog kluba Ruščica Mato Opačak . Pojedinačni šahovski turnir odigran je u Subotu 15.06.2024.godine.Na šahovskom turniru su sudjelovala 39 igrača sa šire regije .Igran je švicarac 7 kola , 7 minuta po igraču plus dodatak za svaki odigrani potez 3 sekunde , odigrano je 133 partija .Sudac turnira je bio državni šahovski sudac Mato Opačak s zamjenikom Antunom Rakić županijskim šahovskim sucem i Ivanom Opačkom lkupskim sucem. Nagrade je uručio predsjednik kluba Mato Opačak. Domaćin je za sve sudionike osigurao domjenak i majice sa grbom Općine Klakar i Šahovskog kluba Ruščica .

Za seniore i juniore dodijeljeni su pokali te za kadete odličja.

Najbolji seniori su :

1.mjesto MK Stjepn Damjanović 6 bodova ŠK Vina Markota,Pleternica 2.mjesto I Josip Soldo 6 bodova ŠK Ruščica, Ruščica, 3.mjesto MK Ivan Mihalj 5 bodova ŠK Ruščica, Ruščica,

Najbolja juniori su:

1.Kokanović Leon 5 bodova ŠK Gundinci,Gudinci, 2.Balaban Nenad 4.5 boda ŠK Derventa BIH, 3.Radanović Sergej 3.5 boda ŠK Derventa BIH,

Najbolji kadetI su:

1.mjesto Stanivuković Dimitrije 3.5 boda ŠK Derventa BIH, 2.mjesto Dobrilović Aleksa 2.5 boda ŠK Derventa BIH, 3.mjesto Nagy Ivor 2.5 boda ŠK Gundinci,Gudinci,

POREDAK NAKON 7 KOLA

Mj.

Ime

FED

Rtg

RtgN

Klub/Grad

Bod

1

MK

Stjepan, Damjanović

CRO

2183

2183

ŠK Vina Markota, Pleternica

6

2

FM

Josip, Soldo

CRO

2131

2131

ŠK Ruščica, Ruščica

6

3

MK

Ivan, Mihalj

CRO

2106

2106

ŠK Ruščica, Ruščica

5

4

II

Žarko, Grgić

CRO

1903

1903

ŠK Ruščica, Ruščica

5

5

III

Avgustin, Vučković

CRO

1816

1816

ŠK Ruščica, Ruščica

5

6

II

Mijo, Šišić

CRO

1765

1765

ŠK Brod, Slavonski Brod

5

7

II

Leon, Kokanović

CRO

1930

1930

ŠK Gundinci, Gundinci

5

8

Nenad, Balaban

BIH

1600

1600

ŠK Derventa

4,5

9

II

Augustin, Tomac

CRO

1901

1901

ŠK Kopanica, Velika Kopanica

4,5

10

II

Ivan, Opačak

USA

1885

1885

Philadelphia

4,5

11

II

Marko, Vranjić

CRO

1892

1892

ŠK Šahovnica, Garčin

4,5

12

I

Marijan, Kanjković

CRO

1901

1901

ŠK Vina Markota, Pleternica

4

13

I

Rudika, Tomac

CRO

1880

1880

ŠK Kopanica, Velika Kopanica

4

14

II

Ivan, Martić

CRO

1748

1748

ŠK Ruščica, Ruščica

4

15

MK

Ivan, Tomić

CRO

1769

1769

ŠK Ruščica, Ruščica

4

16

MK

Željko, Zubak

CRO

2044

2044

Gornji Bogičevci

4

17

II

Matej, Bušić

CRO

1919

1919

ŠK Brestovac, Brestovac

4

18

II

Antun, Kanjković

CRO

1866

1866

ŠK Polet, Zabok

4

19

Dimitrije, Stanivukovic

BIH

1600

1600

ŠK Derventa

3,5

20

IV

Zvonimir, Škegro

CRO

1713

1713

ŠK Đakovo, Đakovo

3,5

21

II

Antun, Rakić

CRO

1803

1803

ŠK Ruščica, Ruščica

3,5

22

Sergej, Radanovic

BIH

1953

1953

ŠK Derventa

3,5

23

Dario, Grozdanić

CRO

1663

1663

ŠK Đakovo, Đakovo

3,5

24

II

Ilija, Đaković

CRO

1760

1760

ŠK Gundinci, Gundinci

3

25

Patrik, Marijanović

CRO

1641

1641

ŠK Amater, Strizivojna

3

26

III

Mijo, Nikolić

CRO

1808

1808

ŠK Ruščica, Ruščica

3

27

IV

Ivan, Rakić

CRO

1674

1674

ŠK Ruščica, Ruščica

3

28

MK

Ivanka, Raguž

CRO

1865

1865

ŠK Dama, Đakovo

3

29

Aleksa, Dobrilovic

BIH

1600

1600

ŠK Derventa

2,5

30

III

Miljenko, Talić

CRO

1809

1809

ŠK Ruščica, Ruščica

2,5

31

Siniša, Tolić

CRO

1612

1612

ŠK Ruščica, Ruščica

2,5

32

III

Berislav, Kodžoman

CRO

1842

1842

ŠK Ruščica, Ruščica

2,5

33

Ivor, Nagy

CRO

1645

1645

ŠK Gundinci, Gundinci

2,5

34

Ivica, Kopecki

CRO

1612

1612

ŠK Čaglin, Čaglin

2,5

35

III

Ivan, Đančević

CRO

1743

1743

ŠK Gundinci, Gundinci

2,5

36

Antonio, Sertić

CRO

1642

1642

ŠK Brestovac, Brestovac

2

37

Petar, Bubalo

CRO

1600

1600

ŠK Ruščica, Ruščica

2

38

Damir, Alković

CRO

1637

1637

ŠK Kopanica, Velika Kopanica

2

39

Imre, Nagy

CRO

1600

1600

ŠK Gundinci, Gundinci

1

Tekst / Foto Mato Opačak