M20 EHF EURO 2022: Poraz hrvatskih juniora na startu Europskog prvenstva

Hrvatska muška juniorska reprezentacija poražena je od Francuske 21:23, u 1. kolu skupine C, Europskog prvenstva koje je danas počelo u Portugalu. Prvo poluvrijeme pripalo je Hrvatskoj s 12:10, drugo Francuskoj 9:13 i tako je naša mlada vrsta ostala bez bodova na startu toga natjecanja.

Dosta nesiguran i pomalo nervozan početak imala je Hrvatska. Francuska je brzo došla do prednosti 1:3. Doduše, treba reći da je naša reprezentacija u manje od 8. minuta skupila čak tri isključenja i da je to itekako utjecalo na igru njezine obrane.

Francuska je prvi put otišla na plus tri u 9. minuti. I to je bila njihova najveća prednost u prvom dijelu. Naša reprezentacija je konačno posložila svoje redove i obrambeno i napadački sredinom prvog dijela. Posebno dobro funkcionirala je crta, ali i sjajni Dominik Kuzmanović na vratima koji je u prvih 30. minuta skupio 8 obrana.

Točno u 15. minuti Hrvatska stiže do izjednačenja 6:6. Pet minuta poslije vodimo 8:7. I Hrvatska je poput Francuske imala tri pogotka prednosti u jednom trenutku. Bilo je to u 23. minuti pri rezultatu 10:7. Premda je Francuska serijom 0:3 došla do izjednačenja 10:10, naše to nije poljuljalo i s dva pogotka u završnici na predah su otišli s lijepih 12:10.

Francuska bolje ulazi u drugi dio. Za nešto manje od šest minuta uspijevaju napraviti niz od 1:4 i u 37. minuti doći do izjednačenja 13:13. Hrvatska se jako mučila u napadu. Crta nam je bila potpuno zatvorena, a vanjski pucači nikako nisu mogli naći put do francuske mreže. Plod svega je njihovo vodstvo 15:17 u 41. minuti. Na sve to promašili smo jedan sedmerac i opasnost od potpunog raspada visila je u zraku.

Srećom, to se nije dogodilo. Dapače. Izvanredni Dominik Kuzmanović novom je lijepom serijom obrana vratio Hrvatsku u igru. Devet minuta prije kraja stigli su naši dečki na  minus jedan. Ali onda su opet propustili realizirati sedmerac i Francuska je to znala iskoristiti.

Uz sve to, vratili su se igri u obrani 5-1, koja nam je zadavala dosta problema u protoku lopte i vrlo brzo ponovno pobjegla na plus tri. Pokušao je izbornik Igor Vori u završnici riskirati igrom 7 na 6, ali ni to nije pomoglo.

S 14 obrana Dominik Kuzmanović bio je naše prvo ime. Najbolji hrvatski strijelac Petar Lulić sa sedam pogodaka. Po tri su dali Matej Svržnjak, Marin Božičević i Patrik Hršak. Kod Francuske najučinkovitiji Matteo Fadhuille sa 6 pogodaka iz 6 pokušaja.

U prvom susretu naše skupine Švedska je pobijedila Crnu Goru 31:19. Hrvatsku sutra 08. srpnja u 18.00 sati očekuje susret protiv Crne Gore.

M20 EHF EURO 2022: SKUPINA C, 1. KOLO
HRVATSKA – FRANCUSKA 21:23
ŠVEDSKA – CRNA GORA 31:19