M18 EHF EURO: Pobjeda protiv Norveške, slijedi utakmica za 5. mjesto

Nakon dana predaha na Europskom kadetskom prvenstvu i druženja najboljih igrača utakmica s legendarnim hrvatskim rukometašem Ivanom Balićem u sklopu projekta Respect Your Taent, hrvatska muška kadetska reprezentacija odigrala je prvi od dva susreta u borbi za poredak od 5. – 8. mjesta. I upisala je pobjedu protiv Norveške, 29:26.

Izrazito čvrsto i motivirano u susret su ušle obje momčadi. Stoga i ne čudi igra pogodak za pogodak u prvoj dionici prvog poluvremena. Obrana Hrvatske bila je dobra i pokretljiva na čelu s Markom Prpićem koji je na vratima povezao nekoliko jako lijepih obrana. S druge strane, nekoliko brzopletih, tehničkih grešaka onemogućilo je realizaciju u napadu. Tri naša isključenja zaredom u razdoblju do 15. minute dvoboja, na sreću, nisu ostavila traga na rezultatu jer je u 15. minuti bilo 7:7.

Norveška je zatim povezala nekoliko dobrih napada i u 18. minuti prvi put odlazi na +2 (9:7). Jednako brzo odgovara i Hrvatska te u 20. minuti prelazi u vodstvo, 9:10. Tu minimalnu prednost, naši igrači držali su do završnice prvog poluvremena i s 12:13, uz pomoć obrane kapetana Tina Hercega, otišli na predah.

U nastavku utakmice, nekoliko brzih prodora, pogodaka i obrana bilo je na obje strane. Naši dečki imali su i nekoliko lijepih prilika za +3, koje nažalost nisu iskoristili. Kako to obično biva, uslijedila je zatim igra pogodak za pogotkom gdje ni jedna momčad nije uspjela otići na značajniju prednost. Dapače, u 42. minuti, rezultat je bio izjednačen, 17:17.

Zaredala je Hrvatska zatim nekoliko lijepih obrana, odnosno prekinula norveške napade, i otišla na +3, u 49. minuti (19:22). I činilo se da je baš tu utakmica prelomljena u hrvatsku korist. Pogotovo zato što je naša reprezentacija otišla i na četiri pogotka prednosti. Međutim, uporni Norvežani su se vratili i u 58. minuti došli na -1 (25:26), a mi smo uz još jedno isključenje Nikole Ivankovića praktički ostali s igračem manje do kraja dvoboja. Nakon toga, kao da je proradio inat kod naših mladića pa su s pogotkom raspoloženog Petra Krupića i obranom Tina Hercega, otišli na +2. Konačno na semaforu, 26 Norveška, 29 Hrvatska.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Petar Krupić Nikola Ivanković sa šest pogodaka svaki, Toni Živković je dodao pet.. Lars Eirik Larsen prvo ime kod Norvežana s pet pogodaka.

Zadnju utakmicu na Europskom prvenstvu, onu za 5. mjesto, Hrvatska će igrati u nedjelju, 14. kolovoza 2022., u 12:30 sati protiv Danske.

M18 EHF EURO: ZA POREDAK OD 5. – 8. MJESTA
NORVEŠKA – HRVATSKA 26:29
PORTUGAL – DANSKA 32:33