Luka Bonačić startao pobjedom na klupi Solina

Nakon što su u četvrtak Vukovar i BSK remizirali u prvoj utakmici 25. kola Prve NL danas su svoj posao za ovaj vikend odradili Sesvete i Solin kojeg je s klupe prvi put vodio Luka Bonačić.

SESVETE – SOLIN 1:2

Izvrstan početak utakmice u Sesvetama, u četvrtoj minuti gosti su poveli golom Luke Dumančića, a to je bila njihova druga prigoda, zabio je nakon drugog kornera, a već su i Sesvećani imali dva kornera. Jasno da je rezultatski minus dodatno otvorio Sesvete, no Solin se nije povukao pa smo gledali dosta zanimljivu utakmicu. U 26. minuti brza kontra Solina, na kraju koje Čuić servira Dini Klariću koji ljevicom krasno pogađa gornji desni Žigerov kut. Nedugo potom neobična reakcija Marija Raca, u 33. minuti napravio je trostruku promjenu očigledno iznimno nezadovoljan igrom svoje momčadi koja je imala posjed, no potpuno jalov. Nisu te promjene donijele ploda, i dalje su Sesvete bile jalove, doduše iz tog velikog posjeda uspjeli su barem priprijetiti u dva navrata, no najbolju priliku do odmora imali su gosti, konkretnije Klarić čiji je prvi udarac Žiger odbio, a onda je Dino imao zicer, ali je sa desetak metara poslao loptu nebu pod oblake. U nastavku Rac radi još jednu promjenu, a to je ipak dalo rezultata, pa su u početku prijetili preko Topića, a onda u 52. minuti imali i zicer kojeg je Sušku obranio Kargotić. U 59. minuti Filip Čuić je zbog prekršaja na Kulenoviću zaradio isključujući drugi žuti karton, pa su gosti posljednjih pola sata morali s igračem manje. Nakon toga Solin više nije imao puno napadačkih ambicija, odlučili su se isključivo braniti što su Sesvete kaznile u 75. minuti, Duvnjak je donio loptu u kazneni prostor, ostavio je za Matea Topića koji s ruba kaznenog prostora ljevicom silovito pogađa za 1:2 i “živu” završnicu. Napravile su Sesvete vrlo dobar pritisak, bilo je tu nekoliko izglednih situacija u kojima se ponajviše nalazio Ivor Ljubanović, no gostujuća obrana na kraju je sve izdržala i odnijela tri ogromna boda, bodove koji ih ostavljaju na životu u borbi za ostanak u Prvoj NL.

Igrač utakmice: Luka Dumančić

– Odigrali smo užasno prvo poluvrijeme, igrači koji nose grb Sesveta na dresu ne smiju tako igrati, možemo biti zadovoljni što je Solin imao samo dva gola prednosti. U nastavku smo se presložili i izgledalo je to puno bolje, smanjili smo, imali prilike i za poravnanje ali s obzirom na ono kako smo izgledali u prvom dijelu ne mogu reći da smo ga i zaslužili. Čestitke Solinu na pobjedi, a mi smo uspjeli uzburkati mirne vode, nema nam druge nego krenuti s osvajanjem bodova – izjavio je Mario Rac, trener Sesveta.

Jako važna pobjeda za nas, dobro smo se spremili za ovu utakmicu, snimili neke lošije stvari kod Sesveta i odlično ih iskoristili. Stvarno svaka čast svim dečkima što su uspjeli u drugom poluvremenu sačuvati stečenu prednost, vrlo rano smo dobili taj crveni karton, je li ili nije bio ne bih komentirao dok ne pogledamo snimku, nije bilo nimalo lako. Junački su dečki odradili to i mislim osvojili tri zaslužena boda. Ostali smo na životu, slijedi nam Vukovar, igrali smo prije par tjedana, ali tada ih je vodio Božić, sada vjerojatno imaju neke druge zahtjeve, moramo ih dobro analizirati i spremiti se za tu utakmicu. Ne smijemo gubiti bodove na domaćim utakmicama iako zapravo stalno igramo u gostima, nadam se da bi ta protiv Vukovara mogla biti i posljednja u kojoj smo domaćini u Dugopolju, povratak na naš stadion se bliži i sigurno će nam biti jako važan u završnici sezone – rekao je Duje Tokić, pomoćni trener Solina.