Ludnica na vrhu 2. ŽNL: Bočkinci srušili Dravu!

Dramatična završnica jeseni u 2. ŽNL Valpovo – Miholjac je pred vratima, četiri momčadi sasvim legitimno računaju da mogu do najboljeg prolaznog vremena odnosno jesenske titule! Puno će o tim ambicijama reći sljedeće kolo kada će četiri lidera u međusobne okršaje..

Bočkinci su sjajno zakuhali prvenstvo pobjedom u Nardu kod vodeće Drave i to nakon što je lider rano došao do prednosti golom Ivana Skelca. Do odmora su Bočkinci poravnali golom Petra Dujmovića, a potpuni preokret kreirao je Antonio Novinc deset minuta prije kraja. Drava je ovime zapravo i prepustila čelnu poziciju svom sljedećem protivniku Viktoriji, koja doduše da bi preuzela vrh mora odraditi “sitnicu” i pobjediti Dubravu. A Dubrava je naštimala ciljničke sprave protiv Gata kojem je spremila 10 komada od čega 4 Matej Đurakić. Dečki iz Gata svakako zaslužuju čestitke, pošteno se bore, ne “ozljeđuju” se, ne prenemažu, igraju nogomet i unatoč slaboj brojnosti i kvaliteti primjer su mnogima!

Krivi korak Drave iskoristili su pratitelji, Bratstvo je očekivano slavilo u Ivanovu golovima Dunaja i ponovno Zlatana, Jovića. Viktorija se za derbi spremila slavljem u Zelčinu, ne baš lako, domaćin je kod 0:0 zapucao penal, a odluka je pala tek u posljednjih 8 minuta kada su zabijali Bockovac i Noveski. I Omladinac je potvrdio da je kandidat za titulu, rutinski su odradili posao protiv Hajdina, tri pogotka u završnici prvog poluvremena otklonila su sve nedoumice, a dva od ta tri postigao je Luka Rimac.

Graničar je bi raspucan protiv Bistrinčana koji su već u 25. minuti ostali s igračem manje, ali već tada je bilo 3:0 za domaće koje je predvodio trostruki strijelac Denis Velić. Jedina podjela bodova dogodila se u dvoboju Beničanaca i Sokola, a domaćin je prokockao dva gola prednosti. Dva gola prednosti na kraju je imala Mladost u slavlju protiv Podravca iz Moslavine, a da je postigao Filip Marković koji je poravnao nakon vodstva Podravca, i stavio točku na i u 85. minuti. Sjajnu utakmicu odigrali su BSK i Satnica. Gosti su poveli, domaćin do odmora poravnao pa početkom drugo dijela i poveo, ali onda preokret kreiraju i gosti kojima slavlje golom u 85. minuti donosi Ivan Tomas.

Ivanovci :              NK “Dubrava”                     NK “Gat”                              10  :   0

Zelčin :                  NK “Zelčin”                        NK “Viktorija”                       1   :   3

Nard :                    NK “Drava”                        NK “Bočkinci”                       1   :   2

Bizovac :               NK “BSK Termia”                NK “Satnica”                           2   :   3

Črnkovci :             NK “Mladost” (Č)                NK “Podravac” (PM)              3   :   1

Ivanovo :              NK “Ivanovo”                     NK “Bratstvo”                         0   :   2

Petrijevci :             NK “Omladinac”                 NK “Hajdin”                           4   :   0

Šljivoševci :          NK “Graničar”                     NK “Podravac” (B)                  5   :   2

Beničanci :            NK “Beničanci”                   NK “Sokol”                             2   :   2