Luda završnica u Đakovu, Đakovo Croatia i Marsonia remizirali

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 300. Sudac: Dino Zrno (Otok). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Mate Dujmić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Pedić (57.), 1:1 Žuljević (68.), 1:2 Mihić (90.), 2:2 Dogan (90.+).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Dogan, Karaula, Ljuban Ivić (71. Damjanović), Kovačić, Domagoj Ivić, Ljulj (46. Galičić), Petričević (35. Batinić), Glavačević (46. Grgačević), Barišić (80. Kirchbauer), Pedić. Trener: Igor Toth.

MARSONIA: Iličević, Ćato Balentović, Mahmutović (80. Benić), Mirković, Sivrić, Mihić, Tolić (59. Žuljević), Lihić, Ivanagić (59. Marić), Ristovski. Trener: Robert Špehar.

Veliku borbu s požeškom Slavonijom, za četvrto mjesto u 3. HNL Istok, vode Đakovo Croatia i Marsonia koji su se u subotu sučelili u Đakovu. Utakmica je završena neriješenim rezultatom, a svakako najzadovoljnija nakon susreta, može biti Slavonija koja trenutno drži četvrtu poziciju s bodom više od Marsonie i četiri boda više od Đakovo Croatie.

Otpočetka susreta, Marsa je pokazala gard, imala je posjed i nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu utakmice. Iako je prvu prigodu na susretu imala Đakovo Croatia, kada je nakon kornera, odbijenu loptu na rubu šesnaesterca dočekao Glavačević, koji puca nisko, ali ravno u Iličevića. U osmoj je minuti za goste slobodan udarac na 25 metara izveo Ristovski, a golman Nevistić uz pomoć stative uspio je loptu izbaciti u polje. U 13. je minuti Mahmutović ostavio povratnu loptu za natrčalog Ristovskog, ali njegov udarac završava pored gola. U 19. je minuti Marsonia povukla kontru koju završava Lihić, no njegov udarac završava u Nevistićevu naručju. Dvije minute kasnije, Đakovčani pokazuju kako i oni mogu zaprijetiti. Krasnu je akciju odigrala đakovačka momčad, a završio ju je Petričević udarcem s lijeve strane, međutim, malo pored vrata. U 24. minuti, ponovno prijete Brođani kada Mahmutović puca vanjskim dijelom stopala, ali pored gola. Domaći je trener u 35. minuti morao mijenjati. Đakovčani su ostali bez Fabijana Petričevića koji je zbog ozljede napustio igru, a umjesto njega ušao je Duje Batinić. Barišić je minutu poslije zaprijetio Iličeviću, kada je pokušao niskim udarcem s 25 metara, ali njegov udarac završava tik uz vratnicu. Do kraja prvoga dijela igra se preselila na sredinu terena, tako da se na odmor otišlo bez golova.

Trener Đakovo Croatie Igor Toth je početkom drugoga dijela uveo kapetana Tomasa Grgačevića umjesto Tomislava Glavačevića, dok je Dino Galičić zamijenio Karla Ljulja. Đakovčani su početkom drugog dijela preuzeli terensku inicijativu i postali opasniji po gol Iličevića. Bolju su igru domaćini okrunili pogotkom u 57. minuti. Korner je s desne strane izveo Kovačić, a u gužvi se najbolje snalazi Pedić, koji zabija drugu utakmicu zaredom i donosi svojoj momčadi toliko željeno vodstvo. U 60. minuti novi korner za Đakovo Croatiu, ponovno Kovačić ubacuje, na drugoj je Grgačević koji puca glavom preko vrata Marse. Brođani su tada preuzeli rizik, krenuli su puno otvorenije prema Nevistićevom golu, a gostujući je strateg Robert Špehar u tim trenucima u igru uveo napadača Žuljevića. Upravo je Žuljević Marsi donio izjednačenje golom u 67. minuti kada je primio dubinsku loptu Balentovića i maherski, iskosa s desne strane, pogodio suprotni kut Nevistićevog gola. U 74. su minuti Đakovčani odigrali prekrasnu akciju kada je po lijevoj strani probio Batinić, koji ostavlja povratnu loptu za Barišića, ovaj se lažnjakom rješava gostujućeg stopera, međutim puca neprecizno preko vrata i promašuje veliku šansu za vodstvo đakovačke momčadi. Tri minute kasnije, Batinić puca iz daljine, ali njegov udarac završava pored gola. U 79. minuti domaćini su ostali na terenu s igračem manje. Nakon što je Karlo Ivanagić napravio prekršaj nad Domagojem Ivićem, ovaj je u padu rukom zahvatio protivničkoga igrača, a sudac Zrno obojici je pokazao žuti karton. Na žalost Đakovčana, Iviću je to bio drugi žuti pa je morao u svlačionicu. U 86. je minuti Ristovski dočekao povratnu loptu na 16 metara, međutim njegov je udarac neprecizan. U sudačkoj smo nadoknadi vidjeli čak dva pogotka. Prvo je sjajni Žuljević odlično opalio s petnaestak metara, ali njegov se udarac od prečke odbija u polje. U nastavku akciju, ubačenu loptu u šesnaesterac domaćina, obrana Đakovo Croatie izbacuje u sredinu, a odbijenu loptu na 18 metara primio je Silvio Mihić, koji preciznim udarcem pogađa same rašlje za veliko slavlje Marsonie. I kada se činilo da će Brođani odnijeti sva tri boda, ponovo su Đakovčani iz prekida došli do drugoga pogotka. Lopta je ubačena iz kornera, opet se u gužvi najbolje snašao Mislav Dogan koji iz blizine pogađa brodsku mrežu. Odmah nakon postignutoga pogotka, sudac Zrno označio je kraj utakmice.

Prema viđenome, podjela bodova je najpravdeniji i najrealniji rezultat. Đakovčani su se ponovno u sudačkoj nadoknadi spasili domaćeg poraza, nakon Kutjeva, sada je bez punog plijena u Đakovu ostala i brodska Marsonia. Đakovo Croatia će u subotu na noge Orioliku, dok će Marsonia u Slavonskom Brodu dočekati pleterničku Slaviju.