Lokomotiva preskočila Vukovar u osmini finala Kupa

Odigrana je danas u Vukovaru utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa iz koje je nakon velike i izjednačene borbe kao pobjednik izašla zagrebačka Lokomotiva.

VUKOVAR 1991 – LOKOMOTIVA 1:2

Već u četvrtoj minuti Vukovarci su pokazali gostima s Kajzerice da ih ne čeka lak posao na putu do četvrtfinala, Bismarck je krasno ubacio s desne strane, pronašao je na desetak metara Robina koji se riješio čuvara pa snažno tukao, ali preblizu Šubariću koji je to izvrsno ukrotio. Lagana terenska inicijativa bila je na strani Lokomotive, ali bez nekakvog ozbiljnog pritiska ili opasnosti po Mandića. U 40. minuti prvi udarac u okvir gola gostiju i odmah vodstvo, nakon brzo izvedenog prekida na sredini terena duga lopta dolazi do Duje Čopa koji povratnom traži Mudražiju koji s 12-13 metara prizemnim udarcem pogađa bliži kut. Ekspresno su Vukovarci izjednačili, u 43. minuti još jedan izvrstan ubačaj Bismarcka, na 5 metara je pronašao Knölla čiji udarac glavom Šubarić brani, no 30ak sekundi kasnije u njihovom novom dvoboju njemački napadač izlazi kao pobjednik, othrvao se u duelu, pa pored Šubarića pogodio za 1:1.

U drugo poluvrijeme gosti kreću s dvije izmjene, kao pun pogodak pokazao se mladi Šotiček koji je radio dosta problema Vukovarcima, a gosti su nešto bolje krenuli u nastavak i imali dva dobra pokušaja. Od 60. minute kada je Rugašević dalekometnim udarcem pogodio vratnicu, bolja momčad na terenu je Vukovar koji je preko Knölla mogao i do preokreta, no za vratara Šubarićeve kvalitete njegov udarac nije bio dovoljno dobar. U 80. minuti Lokomotiva je došla do druge prednosti, strijelac je bio Bubanja kojem je uvelike pomogao mladi vratar Vukovara koji je prilično loše reagirao na jedan prizemni udarac, iskusniji vratar bi to mirno uhvatio ili u najmanju ruku ne bi odbio loptu u srce kaznenog prostora nego u korner. Pokušali su nešto Vukovarci učiniti do kraja, no bezuspješno, Lokosi su se obranili, u posljednjim sekundama Mustedanagić je iz slobodnog udarca pogodio samo u živi zid pa Vukovar svoj put u kupu završava u osmini finala.