Lipik rutinski slavio protiv Budainke, Požega protiv Slavonca izborila teška tri boda

Nakon što je jučer odigran prvi susret drugog kola MŽNL. Brod – Požega u kojem je Tomislav svladao Svačića, danas su odigrana četiri susreta u kojima su Hajduk, Požega, Lipik i Slobodnica upisali pobjede. Preostale dvije utakmice igraju se sutra.

HAJDUK – SIKIREVCI 3:1

Hajduk je danas na svom terenu ugostio Sikirevce s kojima su odigrali jednu dobru, žustru utakmicu s puno lijepih prigoda s obje strane. Filip Dietzman i Aleksandar Popović su u 54. i 56. minuti svojim pogocima uspjeli slomiti otpor dobrih gostiju, tri minute prije kraja susreta Stjepan Petrović pogodio je s bijele točke za velikih 3:0 i s tim je zapečatio nova tri boda svojoj momčadi. U 93. minuti Filip Lekić je svojim pogotkom samo malo ublažio poraz gostiju.

Vrlo zanimljiva utakmica dvije ekipe željne nadigravanja s puno lijepih akcija, šansi i obrana vratara gdje smo mi ipak za nijansu bili bolji te na kraju zasluženo pobjedili..Čestitke i jednoj i drugoj ekipi a posebno mojoj na prikazanom u ovoj utakmici. – izjavio je Nebojša Gostmir, trener Hajduka

POŽEGA – SLAVONAC 3:2

Zanimljiva utakmica odigrala se na Požeškoj Rekreaciji nakon koje su Požežani izborili lavovsku pobjedu u jako teškoj utakmici. Utakmica je odigrana po kišovitom vremenu sa puno prigoda s obje strane gdje je na kraju domaćin dvije minute prije kraja susreta upisao nova vrijedna tri boda. Prvo poluvrijeme proteklo je u taktičkom nadmudrivanju i velikoj borbi na sredini terena, domaćin u 39. minuti preko Valentina Podobnika dolazi do vodstva, ali u zadnjoj minuti prvog dijela Daniel Bungić poravnava rezultat s bijele točke i odvodi momčadi na odmor s neriješenim rezultatom. U drugo poluvrijeme Crveni ulaze još odlučnije, nakon samo pet minuta igre Ivan Matanović pogađa za ponovno vodstvo Crvenih. Nakon samo petnaestak minuta uporni gosti se opet vraćaju preko Zdravka Gospočića, ali domaćin koji je ostavio srce na terenu dvije minute prije kraja susreta preko Mislava Včelika dolazi do zaslužene pobjede i nova tri boda.

Kakva utakmica, kapa do poda mojim igračima na borbi i zalaganju, ostavili su srce na terenu, borili se jedan za drugoga i zasluženo pobijedili. Protivniku čestitke na fer igri, a sudcima na korektnom suđenju. – izjavio je Tomislav Vukoja, trener Požege.

BUDAINKA – LIPIK 0:6

Lipik je danas gostovao u Slavonskom Brodu kod Budainke, momčad Lipika odigrala je jednu nadahnutu utakmicu u kojoj su bili potpuno dominantniji od domaćina. Od početka susreta vidjelo se na koju će stranu utakmica prevagnuti, samo je bilo pitanje s koliko će razlike gosti slaviti na kraju. Marin Tomić bio je prvo ime susreta s postignuta tri pogotka, a po jedan su dodali Josip Jozipović, Ivan Kaurin i Antonio Đusi.

Zaslužna pobjeda Lipika. Današnji gost je bio prejak za nas. Nadigrao nas je u svim segmentima nogometne igre. Te već u prvih 20 min riješio utakmicu. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi, a mi bodove moramo tražit negdje drugdje. – izjavio je Anto Dujak, trener Budainke

PAPUK – SLOBODNICA 1:2

Papuk i Slobodnica su u večernjem terminu na Veličkoj ljepotici odigrali jedan odličan, borben susret vrijedan prvenstvene utakmice. Obje momčadi su se nadigravale kroz cijelu utakmicu i igrale dobar nogomet sa dosta lijepih poteza. Na kraju su gosti iz Slobodnice bili malo sretniji i spretniji pa odnose sva tri boda iz Velike. U 23. minuti Vedran Tomić je pogodio za vodstvo gostiju koje su držali i na odmoru. Petar Pejić u 52. minuti povisuje prednost na 0:2, ali požrtvovni dečki Papuka nisu se predavali do samoga kraja. U 86. minuti Željko Parobek smanjio je zaostatak svoje momčadi, ali za potpuni povratak falilo je malo više sreće.

Čestitam ekipi Slobodnice na pobjedi i mojim dečkima na borbi, neiskustvo ove lige je presudilo. Nama ostaje radit i nadam se boljem rezultatu u budućnosti, suđenje fer i korektno. – Izjavio je Dalibor Banović, trener Papuka