U Nyonu je obavljen ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka, a kuglice su donijele dva spektakularna para, iako niti preostala dva neće zaostajati što se kvalitete igre tiče.
Prošlogodišnje finale ovoga puta gledat ćemo već u četvrtfinalu, u dva čina snage će odmjeriti Bayern i PSG, a osim njih u dvoboju bivših pobjednika “na okupu” će biti čak 19 trofeja pobjednika Lige prvaka. Naime, Real Madrid je daleko najuspješniji klub ovog natjecanja, čak 13 puta Real je bio najbolji u Europi, a momčad s Anfelda trofej je osvajala 6 puta, od čega posljednji put u sezoni 18/19.
Manchester Citiy sigurno juri prema novom naslovu prvaka Engleske pa punu pažnju može posvetiti Ligi prvaka gdje ih čeka neugodna Borussia Dortmund koja u svojim vitrinama ima naslov prvaka Europe iz sezone 1996/97. i sanja drugu krunu. Porto je s Mourinhom bio na krovu europe 2004. godine, a Porto je svoj prvi naslov osvojio u sezoni 1986/87. Na putu do polufinala Portu stoji pobjednik iz 2011, Chelsea našeg Matea Kovačića.
Parovi četvrtfinala Lige prvaka (6./7. i 13./14. travnja)
Manchester City (Eng) – Borussia Dortmund (Njem)
Porto (Por) – Chelsea (Eng)
Bayern (Njem) – Paris Saint-Germain (Fra)
Real Madrid (Špa) – Liverpool (Eng)