Leovac i Beljo prekinuli crnu seriju Bijelo plavih

Konačno je Osijek došao do pobjede, prekinuo crnu seriju i pobjegao sa dna SuperSport HNL-a! Kada nije išlo protiv slabijih protivnika, kada jedno poluvrijeme protiv Dinama nije bilo dovoljno, Osijek je srušio Hajduk koji je u naletu, ali svakako i uzdrman tužnim vijestima koje su jutros stigle iz Kaštela o smrti oca Marka Livaje.

OSIJEK – HAJDUK 2:1

Strijelci: 1:0 Leovac (23‘), 2:0 Beljo (41‘/11m), 2:1 Livaja (73‘/11m)

OSIJEK (4-2-3-1): Ivušić – Bartolec, Škorić (od 46. Barišić), Lončar, Leovac – Nejašmić, Jugović – Caktaš (od 59. Žaper), Kleinheisler (od 89. Čeberko), Fiolić (od 59. Brlek) – Beljo (od 89. Mance)

HAJDUK (4-3-3): Sentić – Lovrencsics (od 46. Mikanović), Awaziem, Elez, Melnjak – Kalik (od 79. Čolina), Grgić (od 68. Fossati), Krovinović – Livaja, Biuk (od 46. Sahiti), N. Kalinić (od 68. Mlakar)

Na vrhu uvijek ima mjesta kada kreneš sa dna, stih je Dine Merlina koji se ovih dana često spominjao među navijačima Osijeka i nakon teških 90 minuta ostaje na usnama bijelo plavih navijača. Osijek je bio na dnu, pobjegao je s njega i sada se svi nadaju da se “otkočio”, da će konačno zaredati s rezultatima kakvi se od njega očekuju. I taj poraz od Dinama je donio ohrabrenje, sada pobjeda nad Hajdukom budi istinsku nadu da će Bjelica i njegova momčad krenuti prema kotama koje kvalitetom zaslužuju.

Kao i u Zagrebu Osijek je odigrao izvrsno prvo poluvrijeme u kojem se posebno isticao Laszlo Kleinheisler koji je potpuno izdominirao, bio prava napast za goste, a Osijek je svoju dobru igru kapitalizirao u 23. minuti kada je Laszlo pripremio udarac Leovcu koji ne odveć jako, ali vrlo precizno pogađa za vodstvo. U 39. Mađar nastavlja sa sjajnim potezima, izvrtio je trojicu Hajdukovaca, na kraju ga Grgić ruši na rubu kaznenog prostora, a Dion Drena Beljo jedanaesterac sigurno pretvara u 2:0. Eh da je Dion prošle sezone bio među Bijelo plavima, barem da izvodi jedanaesterce…

U drugom poluvremenu ponovno loš Osijek, a Hajduk je značajno podignuo svoju igru, postao dominantan i zaista je nadigrao Osječane koji su na kraju teškom mukom spašavali prednost. Zabio je Hajduk tri pogotka, priznat je samo Livajin iz kaznenog udarca, dok su dva opravdano poništena zbog milimetarskih zaleđa. VAR je ovaj put spasio Bjelicu!

Uz sve dobro i loše što svaka utakmica donosi, na kraju se ipak najduže pamte bodovi, ovi će se posebno pamtiti, posebice ako se na njih vežu i tri domaća protiv Šibenika, to bi definitivno vratilo Osijek na pravi kolosijek. Što se Hajduka tiče, još jednom se vidjelo koliko ovise o Livaji, čak i u ovoj situaciji u kojoj se našao bio je daleko najbolji u svojoj momčadi, zaredali su Bili s lošijim rezultatima i u naredne tri utakmice imaju poprilično velik imperativ osvojiti 9 bodova i tako uhvatiti korak s Dinamom.